Crossroads (2002)

Nevím, proč má film tak hrozné hodnocení. Mně to zase tak strašné nepřišlo. Crossroads se tedy řadí k těm průměrným americkým komediím, ale 23 % je podle mě docela nezasloužených. Je to příjemný film o tom, když se tři kamarádky rozhádají a nakonec k sobě najdou cestu zpátky. Film se mi líbil a doporučila bych ho na taková ta líná víkendová odpoledne.

Silkwoodová (1983)

Čekala jsem něco na styl Erin Brockovichové, ale tohle mě prostě nebavilo. Myslím si, že tenhle snímek zaujme jen některé diváky. Není tam moc vtipu ani akce, je to takové zdlouhavé. Nezachránilo to ani hvězdné trio, ze kterého se mi nejvíc líbila teda Cher. O příběhu samotné Karen Silkwoodové jsem teda nic nevěděla a z filmu jsem si toho taky moc neodnesla, protože pro mě byl nezajímavý a místo abych sledovala děj, přemýšlela jsem nad něčím jiným.

Zelená míle (1999)

Při koukání na Zelenou míli jsem si vzpomněla na Vykoupení z věznice Shawshank. Nešlo ani tak o to, že oba dva filmy se odehrávají v americké věznici a že je natočil jeden a ten samý člověk. Vzpomněla jsem si na něj, protože Shawshank i Zelená míle se dnes řadí mezi filmovou klasiku, která má vysoké hodnocení a je velice oblíbená. A přesto mi trvalo hodně dlouho, než jsem oba filmy viděla. K Zelené míli bych se možná dostala ještě později, nebýt filmové výzvy od mé kamarádky. Tři hodiny jsou přeci jen docela dlouhá délka a člověka to může zastrašit. Nicméně díky tomu může být film udělán do nejmenších detailů. Film se mi opravdu moc líbil a už chápu ten obrázek, co se sem tam objeví na internetu a píše se na něm "Pokud nemáte rádi Zelenou míli, pak jste tenhle film nikdy neviděli". Krásný příběh, u které se člověk zasměje, dojme i pěkně naštve. Všichni podali velice solidní herecké výkony. Nejvíc teda musím vychválit Toma Hankse, který zde byl fantastický a nedokážu si představit, že by tuhle postavu měl hrát někdo jiný, a samozřejmě Michaela Clarka Duncana, kterému jsem věřila každé slovo a prožívala každou emoci. Když se na to tak zpětně dívám, zůstává mi rozum stát nad tím, jak to, že tenhle film nezískal žádné prestižní ocenění. A pak si uvědomím, že Zelená míle patří k jedněm z těch "nedoceněných" filmů, které si s odstupem času získají srdce lidí a navždy se vám vryjí do paměti.

Holky na tahu (2017)

V poslední době se s těmihle trapnějšími americkými komediemi roztrhnul pytel. Nejdřív Pobřežní hlídka, teď Holky na tahu... Oba filmy spolu mají mnohé společné. Život vám nezmění a navíc obsahují klasické nechutné vtipy. Kolikrát si říkám, proč herci - jako v tomto případě třeba Scarlett Johansson - co jsou úspěšní, přijímají role v takových filmech. Fakt je ten projekt zaujme nebo jde o peníze? To se asi nedozvíme. Nicméně byť se jedná o takovou filmovou blbost, která je spíše cílená na ženy, koukat se na to dalo. Dokonce jsem se i párkrát zasmála, hlavně teda během scén s mou milovanou Kate McKinnon, která zde byla skvělá a její miloučký australský přízvuk se mi moc líbil. K Holkám na tahu se asi už nevrátím, ale je to podívaná, na kterou se dá kouknout během nudnějšího odpoledne nebo, příhodně, během dámské rozlučky se svobodou.

Vetřelec: Covenant (2017)

Ačkoliv mi zase Vetřelce: Covenant nikdo vyloženě nedoporučoval, já si řekla, že když už jsem viděla všechny ty Vetřelce se Sigourney Weaverovou, tak mrknu i na tohle. Nebylo to vůbec špatné a já se u filmu bavila. Ačkoliv po jeho shlédnutí jsem si říkala, že to působí jako dva odlišné filmy slepené dohromady. První půlka působí jako sci-fi film, ve kterém posádka vesmírné lodi hledá novou planetu ke kolonizaci - takže něco na styl Interstaller. Druhá půlka už je klasický Vetřelec, který se teda povedl o dost víc než Prometheus. Na Promethea se tady navazuje tak nějak zvolna, ale i tak mi zde chybělo pár odpovědí na otázky z konce předchozího filmu. Opět chválím skvělé herecké obsazení. Za mě je obrovským plus účast Katherine Waterston, která byla prostě skvělá! A hned v pořadí chválím Fassbendera, který byl jako Walter moc fajn a jako David pěkný zmetek. Jsem docela dost zvědavá, co si na nás přichystají do budoucna. U nového Vetřelce jsem se opravdu zabavila a film se mi líbil, nicméně musím konstatovat, že do budoucna by na scénářích k pokračováním měli trošku víc zamakat.

Prometheus (2012)

Nikdy mi nikdo z mého okolí neřekl: "Na film Prometheus se fakt musíš podívat, je to pecka." Naopak jsem slyšela, že to bůh ví co není. Po včerejším shlédnutí musím říct, že to nebyla zase až taková hrůza, jak jsem čekala. Jedná se o docela dobře natočené dvouhodinové sci-fi, která sice má pomalejší rozjezd, ale druhá půlka filmu už je koukatelná. Hodně chválím teda výběr obsazení, které se moc povedlo. Nejvíc se mi zde asi líbil Michael Fassbender, který chvilkami působil docela strašidelně. Nicméně nějaká návaznost na Vetřelce tady skoro není. Spíše se tady honí za myšlenkou nějakých vyšších bytostí, které nás údajně měli stvořit. A do toho se tam objeví nějaké obludky, které navíc nejsou nijak zvlášť strašidelné. Za mě je Prometheus film, na který se dá sem tam podívat, ale pokud by šlo o tu Vetřelčí sérii, pak tenhle film ani nemusel vzniknout.

Nedotknutelní (2011)

Další film, ke kterému bych se sama od sebe asi nedostala. Ne Nedotknutelné jsem byla docela dost zvědavá, vzhledem k tomu, že je tak dobře hodnocený. Já teda musím konstatovat, že mě film zase tak nenadchnul. Přišlo mi to jako takový trochu lepší francouzský snímek. Je středně dlouhý, což za mě bylo dobře, a párkrát jsem se u něj zasmála. Není to tak, že by mi film přišel špatný, jen mě prostě nezaujal tak, jak jsem si myslela. Nejvíc se mi zde líbil Omar Sy, kterému postava Drisse skvěle sedla a tím co říkal a jak se choval, představoval takového "normálního" člověka. Jsem ráda, že jsem Nedotknutelné viděla a zjistila, o co v něm jde, ale do budoucna už se k němu nejspíš nevrátím.

Nouzový východ (2008)

Pro mě to byl film, který jsem snad ani nepotřebovala vidět. Nic moc se tam neděje... Tedy pokud po sobě Kate a Leo zrovna neječí. Získáme vlastně jen náhled do života manželů Wheelerových. Žádný pořádný zvrat tady nenastane. Vlastně až na konci ano. Ale protože pro mě film byl docela nudný, a myslela jsem u něho na jiné věci, bylo mi to vcelku jedno.

Lepší už to nebude (1997)

Za normálních okolností bych se na tento film nejspíš nepodívala, což by byla docela velká škoda. Lepší už to nebude je přesně ten typ filmu, na který se dá podívat během nudného odpoledne nebo večera. Není to teda film, který by vám nějakým způsobem změnil život, ale jsou tu hezky ukázány lidské vztahy. Ze začátku jsem byla z postavy Melvina tak trochu rozpačitá. Na jednu stranu jsem věděla, že je to masivní blbec, pak mi došlo, že nejspíš trpí nějakou mentální nemocí a nakonec mi ho bylo i líto. Nedokážu si představit, že by tuto roli ztvárnil někdo jiný než Jack Nicholson. Pro něho byl Melvin jako dělaný. Skvěle mu tu sekundují i krásná Helen Hunt a pohledný Greg Kinnear, potěšila i přítomnost Cuby Goodinga Jr. Já s filmem byla spokojená a líbilo se mi sledovat, jak se každá z postav časem mění a stává se lepším.

Zůstaň se mnou (2014)

Ačkoliv film obsahuje několik přeslazených scén, které já osobně moc nemusím, musím se přiznat, že mně se film docela líbil. Nejvíc se mi zde tedy líbilo originální zpracování. Bylo zajímavé sledovat, jak Mia v nemocnici bojuje o svůj život a zároveň vzpomíná, jaké to bylo dřív. Bez mučení se přiznám, že jsem tak kolem půlky filmu měla v očích slzy a bylo mi Mii líto. Do konce filmu jsem přemýšlela nad tím, jestli se nakonec rozhodne zůstat nebo odejít. Sama vůbec nevím, jak bych se na jejím místě rozhodla.