Dáma ve zlatém (2015)

K "Dámě ve zlatém" jsem v minulosti už párkrát zabrousila, ale vždycky jsem si říkala, že tohle téma mě moc zajímat nebude. Nakonec jsem si nedávno řekla, že tomu dám šanci a dobře jsem udělala. Já byla z filmu nadšená! Hrozně moc se mi líbil. Byl perfektně zpracovaný, moc se mi líbily třeba flashbacky do Mariina mládí, kde nám bylo ukázáno to dobré i špatné. Helen Mirren zde byla úžasná a já nechápu, že se nedočkala nominací na Zlaté glóby, BAFTAs ani Oscary. Podle mě podala opravdu bravurní výkon. Věřila jsem jí každé slovo, každou emoci. Ryana Reynoldse bylo zase potěšení vidět jako skvělého sekundujícího herce. Hodně se mi zde líbili i Daniel Brühl a Tatiana Maslany (té bych hned věřila, že je rodilá Rakušanka). Také jsem ráda, že byl tento příběh z v podstatě neznámé historie zfilmován, protože bychom se o něm jinak nedozvěděli. Je to zase jiné odvětví vyřizování si účtů s poválečnými zločinci - v tomto případě spíše zločiny. Ačkoliv je film založený na skutečné události, jsem moc ráda, že měl šťastný konec. Je mi jasné, že to se moc často nestává. V tomto případě mě to zahřálo u srdce.

Můj týden s Marilyn (2011)

Marilyn Monroe je osoba (nebo spíše postava?), která mě fascinuje už pár let. Přesto jsem se tomuto filmu docela vyhýbala. Měla jsem o Marilyn svou vlastní představu a nechtěla jsem se moc dívat na film, který by mi tu představu zničil. Nakonec jsem se k "Můj týden s Marilyn" dokopala a zklamaná jsem nebyla. Je to velice pěkný snímek, který zachycuje jedno určité období v životě Marilyn. Je to takové lehké drama, na které se dá podívat třeba během nudnějšího odpoledne. Samotný příběh jako takový není příliš silný nebo emocionální, hodně to tam táhne herecké obsazení, které bylo prostě skvělé! Ráda jsem v hlavní roli viděla svého oblíbence Eddieho Redmayna. Michelle Williams byla naprosto skvělá a místy si člověk říkal, že opravdu kouká na Marilyn a ne na herečku, co ji hraje. Hodně se mi zde líbili i Kenneth Branagh a Judi Dench. Sama jsem zvědavá, jestli někdo do budoucna natočí film o celém životě Marilyn. Určitě by to byla zajímavá podívaná. Zatím si musíme vystačit např. s tímto snímkem, který nám poodhalil, jak křehkou psychiku Marilyn měla a jak těžké natáčení s ní mělo být.

Houdini (2014) (TV film)

O Houdiniho jsem se nikdy moc nezajímala. Stejně jako většina jsem ho samozřejmě znala jako celosvětově známého kouzelníka, ale to bylo tak všechno Ráda jsem se prostřednictvím tohoto filmu o něm dozvěděla plno zajímavých věcí. Jaký byl, co všechno udělal a jak vlastně některé jeho triky fungovaly. Ale pří sledování jsem často přemýšlela, co je ještě skutečnost a co fikce přidaná do filmu pro efekt. I když možná to byl záměr. Protože u Houdiniho jste si asi nikdy nemohli být ničím jistí. Herecké obsazení bylo opravdu skvělé. Adrien Brody tomu parádně vévodil. "Houdinoho" bych hodnotila jako takovou zajímavou (a zábavnou) podívanou, na kterou se člověk může podívat během nudného odpoledne/večera a přitom se dozvědět něco ze života největšího iluzionisty všech dob.

Orphan (2009)

Pár filmů s narušenými dětmi jsem už viděla a vždycky si říkám, co bych na místě těch nešťastných rodičů dělala já. Já bych asi udělala všechno možné proto, abych ochránila svoje děti - jako to dělala Vera Farmiga v tomto filmu. Ten psychický nátlak na ni, jako matku, která jediná vidí, co se ve skutečnosti děje, ale nikdo jí nevěří, byl obrovský. A úplně si dokážu představit, jaký musela svádět boj. Podobných filmů jako je Orphan je tady víc a tak bylo hlavně důležité se něčím odlišit. Překvapilo mě, jak Esther do svých intrik zapojila i oba sourozence a v podstatě je šikanovala. Konec byl teda ale šokující. Ani ve snu by mě nenapadlo, že (SPOILER) se z malé 9-leté holčičky nakonec vyklube 33-letá ženská. To byl naprosto skvělý zvrat! Samotný finální souboj pak byl napínavý a já jsem Kate moc držela palce, aby už konečně udělala to, co muselo být uděláno! Když jsem si pak četla zajímavosti k filmu, byla jsem hodně ráda, že nakonec nezvolili alternativní konec, ve kterém to Esther celé přežije. To bych pak už asi nerozdýchala já.

Mumie (2017)

A já si říkala, co všichni proti té Mumii mají. Teď už to vím. Žádná sláva to teda není. Největším problémem bych řekla, že je děj. Ten je teda hodně slabý na to, že má tahle Mumie odstartovat "Dark Universe". Možná, kdyby se nějaké věci napsaly jinak a film byl o něco delší, aby se příběh mohl krásně rozvinout, žádné problémy by nenastaly. Postava Toma Cruise mi moc sympatická nebyla. Přišel mi jako takový menší blbeček. Chápu ten účel udělat z hlavního hrdiny takového sobeckého chlapa, 100% klaďasové se ve filmech objevují často a scénáristé asi chtěli být originální, ale já bych teda upřednostnila dobrého hrdinu, který třeba z určitého důvodu na nějakou dobu sešel z cesty. Annabelle Wallis tomu hrála spíše takové druhé housle. Divákovi je jedno, jestli tam je nebo není. Co mě na filmu zarazilo nejvíc, bylo, (SPOILER) jak bylo zřejmé, že Nickův kamarád (myslím, že se jmenoval Vail) se cítí blbě, bylo na něm vidět, jak zbledl a nikdo se ho ani jednou nezeptal "Hele seš v pohodě?". Ne, všichni si ho všimnou až na poslední chvíli, kdy začne dělat problémy. Největší plus tohohle filmu je hlavní záporačka - Ahmanet. Sofie Boutella byla skvělá! Ačkoliv bych brala, kdyby její postava byla trošku komplikovanější, tedy dostala víc prostoru, a možná byla o něco podlejší. Ale musíme brát, co se nám dostalo. Další, ale už menší plus, bych dala za Russella Crowea. Mně se tam líbil. Ačkoliv (SPOILER) ten rozdíl mezi Jekyllem a Hydem mohli udělat nějaký větší a výraznější. Jak tedy říkám, hlavním problémem tohohle filmu je děj. Ten klidně mohl být strašidelnější a hlavně rozvinutější. Vím, že se nejedná o remake, ale stejně si neodpustím to napsat - na Mumii z roku 1999 to absolutně nemá a spíše se scénáristé touhle, dneska už klasikou, měli nechat inspirovat. Do budoucna jsem zvědavá, jestli už další filmy z "Dark Universe" budou povedenější nebo, jako v případě této Mumie, půjde o zbytečné blockbustery, bez kterých bychom se klidně obešli.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Přelet nad kukaččím hnízdem se mi od Formana líbil tedy daleko víc než muzikál Vlasy. Musím říct, že jde o velice kvalitní snímek, na který bych se asi sama od sebe nepodívala (byl součástí mé filmové výzvy). Režie byla skvělá a Jack Nicholson byl ohromující a toho Oscara dostal naprosto zaslouženě. Pokud jde o příběh, tak ten mi místy přišel trošku nudný, ale vynahradily mi to různé scény - třeba se mi hodně líbila ta, kde se McMurphy na sezení ptá, proč mu nikdo neřekl, že může na psychiatrii zůstat napořád a následně se dozvídá, že tam je většina "spolubláznů" dobrovolně a pak se strhne bitka o cigarety. Ta byla skvělá a dokonce jsem se u toho i krátce zasmála. Konec mě tedy dostal. Čekala jsem, že přijde trest, ale tohle bylo docela strašné. Konec bych označila jako perličku na závěr.

Pýcha a předsudek (2005)

Pýchu a předsudek jsem kdysi dávno četla a možná bych i někde tu knížku vyhrabala. Ale moc jsem si z děje nepamatovala. Jenom, že mě ta knížka zase tolik nebavila a že se tam objevil jakýsi pan Darcy. Pokud jde o toto filmové zpracování, musím říct, že mně se film líbil. Všechno hezky plynulo, byly tu zajímavé postavy a nebyl tu vyloženě někdo, kdo by mi vadil - no snad jen Lydie mi přišla příliš ztřeštěná. Všemu samozřejmě vévodí duo Elizabeth a Darcy. Mně se tak jejich vzájemná "chemie" líbila a jsem ráda, že příběh dopadl dobře. Akorát mi tam trošku vadilo, že ta jejich mluva byla taková... složitá. Člověk se musel soustředit, aby věděl, co tam vlastně říkali. Tak to je takové mé menší mínus. Film byl pěkný a hezky se na něj koukalo. Nicméně o něco víc se mi líbil Rozum a cit.

Wonder Woman (2017)

Na Wonder Woman jsem měla opravdu velká očekávání. Nejen, že jsem doufala, že po dlouhé době půjde o kvalitní film i od DC, ale pak se mi nevyhnuly články, kde si kritici film hodně chválili a dávali mu vysoká hodnocení. Já teda zklamaná nebyla. Celý film je skvěle natočený (díky bohu za Patty Jenkins), hodně mě fascinovaly zpomalené záběry během bitev - za to má Patty velké plus! I příběh je hezky napsaný. Líbí se mi, že Dianu vykreslili jako silnou bojovnici, která je ale v našem světě lehce ztracená. Nezná naše zvyky, neví, jak se správně chovat a je trošku naivní. A ta naivita se postupem filmu vytrácí a Dianě spadají růžové brýle. Hodně se mi líbil i ten přechod z krásného ostrova, na kterém by snad každý člověk chtěl trávit dovolenou (já teda určitě!), do ponurého a polo-zničeného světa 1.světové války. Ale přiznám se, že mi chvilkami přišlo, jako by spojili 1. a 2.světovou dohromady - ale to je nejspíš jen můj dojem. V průběhu filmu jsem se několikrát zasmála a častokrát jsem měla i husinu. Záporáci tu byli opravdu hodně dobří - hlavně Doctor Poison se mi líbila! No toho hlavního padoucha jsem si správně tipla, jen se tam objevil. Chválím také herecké obsazení. Nedokážu si představit, že by si princeznu Dianu zahrál někdo jiný než půvabná Gal Gadot, která se nám zde předvedla v plné kráse a síle! Chris Pine tam zase vložil vtip a z Robin Wright jsem měla obrovský respekt! Scény s Amazonkami se mi hodně líbily a klidně bych brala, kdyby těch scén měly víc. Jedinou chybkou na kráse Wonder Woman, a to je nejspíš důvod proč dávám 4* a ne 5, je délka. Mně to prostě přišlo trochu moc dlouhé. Je tam pár nudnějších scén, ale sama nevím, co bych z filmu vystřihla, aby dával hlavu a patu a měl třeba dostačující 2 hodiny. Nicméně to nic nemění na skutečnosti, že z těch nových filmů od DC je tenhle zaručeně nejlepší! Stačí do režisérského křesla dosadit ženu a hned je to o něčem jiném. Já teda dost ocenila, že půlku obsazení tvořily ženy, protože byly pěkně badass a čišela z nich velká síla. O samotné Wonder Woman si dovolím říct, že by klidně všechny mužské superhrdiny v klídku strčila do kapsy. A nic na tom nemění skutečnost, že je princezna.

Kráska a zvíře (2017)

Já se vždycky bojím na tyhle remake mých oblíbených pohádek koukat. Popelka se mi nelíbila, Kniha džunglí se mi nelíbila a pak přišla na řadu Kráska a zvíře. Původně kreslená verze od Disneyho z roku 1991 patří mezi mé nejoblíbenější pohádky a tak jsem se téhle nové verze hrozně bála a předpokládala jsem, že budu opět zklamaná. Naštěstí opak byl pravdou. Film zůstává věrný původní verzi, je tam jen pár menší změn a navíc je příběh lehce rozšířený o pár nových písniček a vysvětlivek (třeba co se stalo s maminkou Belle nebo něco o čarodějce, co zaklela namyšleného prince). Takže já jsem byla opravdu mile překvapená a oddychla jsem si, že nenastal žádný pocit zklamání. Párkrát jsem se zasmála, sem tam jsem měla i slzy v očích. Třešničkou na dortu je potom hvězdné obsazení!

2 $ocky (2011) (seriál)

Nechápu, jak se mi 2 Socky mohly vyhnout. Je to jeden z nejlepších sitcomů, co kdy byl natočen. Smála jsem se u každé epizody, zamilovala jsem si všechny postavy a milovala jsem příběh. Opravdu mě mrzí, že nebude ještě sedmá řada - já bych ji brala jako úplné uzavření seriálu - ale co se dá dělat. Aspoň jsem si našla další úžasný seriál, který se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíbenější. Jsem si jistá, že se k němu ještě v budoucnu vrátím.