Iljimae (2008) (seriál)

Já mám prostě slabost pro tyhle typy seriálů... Iljimae je výborné akční historické drama, které nepostrádá ani nějaký ten humor. Souboje vypadají opravdu dobře a napětí také rozhodně nechybí. Většina postav je velmi dobře napsána a také dobře zahraná. Osobně jsem si asi nejvíce oblíbil Bong Soo, která vždy dokázala vyvolat úsměv na mé tváři. Bohužel konec bych si představoval delší, méně nejasný a také trochu jiný, co se týče příběhu, ale to je jen můj osobní názor... Má vlna historických dramat pokračuje... 95%

Naesaengae gajang areumdaun iljuil (2005)

Spojení několika příběhů, které se navzájem ovlivňují a prolínají. Většina je velmi emotivní a má silný příběh, některým je však věnováno zbytečně málo času, a není tak možné využít jejich plného potenciálu, což je velká škoda... Ze začátku je trochu obtížnější se v jednotlivých příbězích zorientovat, ale po chvíli si na to zvyknete a vše už jde hladce. Lze tu najít určitou podobnost s vynikající Láskou Nebeskou a film jako celek za ní příliš nezaostává. 85%

Ki hwanghoo (2013) (seriál)

Historické drama s nepřekonatelnou Ha Ji-Won v hlavní roli... Který milovník korejské kinematografie by to mohl vynechat? Já rozhodně ne a nelituji toho. Trochu jsem se obával, jestli není 51 dílů trochu příliš, ale mé obavy byly zbytečné. Ani na vteřinu jsem se nenudil a napětí, akce a dramatické momenty mě někdy doslova vyrazily dech. Celý seriál oplývá vynikajícími momenty, zvraty a překvapivým vývojem postav. Doopravdy jsem neměl ani tušení, "kdo koho a jak moc..." (nebudu spoilerovat) To už se mi dlouho nestalo. Oceňují také, že minimálně většina postav nebyla čistě kladná a nerozhodovala se vždy správně. Herecké výkony představitelů hlavních, ale i vedlejších postav, byly výborné a uvěřitelné. Obzvláště se mi líbila Seungnyang, Yon Feisu (Yeon Bi-Soo) a císař. Vše bylo doplněno výborným soundtrackem. Opravdu tento seriál doporučuji. - 100%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Příjemné překvapení... Zajímavý byl originální pohled na něco tak známého, jako je pohádka o šípkové Růžence. Vše doplňovaly výborné speciální efekty a grafické zpracování. Kdo ví, co nám přinese druhý díl. 85%

Yeonae shidae (2006) (seriál)

Velmi krásné, ale zároveň extrémně náročné drama. Příběh dvou víceméně obyčejných lidí, které nešťastná událost oddělila, ale ne zcela rozdělila, jak si hledají cestu zpět k sobě. Děj postupuje opravdu pozvolna, pro někoho jistě až příliš, ale zato nás zásobuje jedním opravdu silným emocionálním zážitkem za druhým. Dlouho a pravděpodobně i marně bych pátral v paměti, kdy jsem měl ze seriálu takto rozpolcené pocity. Na jednu stranu je to, jak už jsem řekl, velice krásný seriál, na druhou stranu na mě ale působil velice depresivně a smutně. Obzvláště konec, který by na začátku byl naprostým happyend, mi nepřišel jako zrovna nejšťastnější. Že to nedává téměř žádný smysl? Toho jsem si vědom, ale tak to na mě prostě působí... Herecké výkony byly až neskutečně opravdové, Son Ye-jin a ostatní odvedli naprosto excelentní práci. V celém seriálu nebyla snad ani jedna záporná postava, a tak je velice obtížné někoho si oblíbit a "fandit mu" bez ohledu na okolnosti. Když máte pouze kladné postavy, tak musí nutné dojít k situaci, kdy jedna velmi ublíží té druhé, a vy si pak říkáte, jestli je to vůbec správné (jeden z hlavních důvodů depresivnosti seriálu). Celé je to doprovázeno příjemnou hudbou, která ještě více prohloubí emocionální zážitek ze seriálu. I přes mé rozpolcené pocity (a možná právě díky nim) jsem si tohle na vztahy zaměřené drama opravdu užil a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. 90%

Deokingtuheocheu (2012) (seriál)

Tak tohle byla teda síla. Romantické drama s velkým D... Napětí je cítit od začátku do konce a nenechá vás ani na vteřinu odpočinout. Výborný příběh plný opravdu silných momentů. Vzájemná interakce mezi Severní a Jižní Koreou je velice povedená. Ha Ji-Won, jako severokorejskou členku speciálních sil, jsem si oblíbil okamžitě. U prince/krále to chvíli trvalo, protože se ze začátku choval opravdu strašně, ale pak se změnil a stala se z něj opravdu skvělá osobnost. Vedlejší role tu měli opravdu hodně prostoru, a také si ho zasloužily... Obzvlášť králův starší bratr a sestra byli skvělí. Hudba velmi dobře doplňovala jednotlivé scény a ještě více zvyšovala napětí a celkový efekt. Jedno z nejlepších dramat, které jsem viděl. 100%

Damo (2003) (seriál)

Tragický příběh dvou sourozenců, které osud postavil na opačné strany zákona. Oba dva jsou neskutečně charismatičtí a výborně zahraní. Obzvláště vnitřní boj Chae Ohk je naprosto uvěřitelný a pochopitelný. Její představitelka, Ha Ji-Won, opět dokazuje, že je na takovéto role jako stvořená. Jejímu hereckému výkonu se prostě nedá nic vytknout. Děj se odehrává v 17. století, kdy je Korea ještě stále zcela izolována od okolního světa. Obsahuje velké množství napětí, romantiky a také akce, na kterou jsem si musel chvíli zvykat, ale později už mi přišla v pořádku a souboje mě velmi bavily. Jediné, co mi doopravdy vadilo, byly meče, u kterých bylo někdy vidět, ba dokonce slyšet, že nejsou ze železa, ale jsou umělé. Konec mě sice nepřekvapil, ale i tak na mě měl velmi silný účinek. Celé drama je doprovázeno dobrou hudbou, která se rozhodně nedrží jen orchestrálních klasik. Damo je svou délkou jeden z nejkratších korejských dramat, ale rozhodně není jedno z nejhorších. Seriál má vše, co by měl mít, a přidává ještě velmi emocionální rovinu, která z něj činí něco, co rozhodně stojí za pozornost. 95%

Donggam (2000)

Tyhle pomalé dojemné příběhy mám velmi rád. Originální a neočekávaný vývoj děje zabraňuje jakékoli nudě a ve spojení s velmi dobrými hereckými výkony a krásnou hudbou tvoří velice povedený celek. Je to přesně takový film, který začíná nenápadně, ale když skončí, tak ve vás zanechá opravdu silné pocity. "Tak plyne čas..." - 95%

Koria (2012)

Nepamatuju se, kdy jsem naposledy byl takhle nadšený z filmu o sportu. Tohle opravdu vynikající sportovní drama založené na skutečné události mě zaujalo už od prvních minut. Relativně klasický "sportovní příběh" je zde obohacen o vztah Severní a Jižní Koreje, který tvoří "nosný sloup" celého filmu. Ukazuje nám, že navzdory všem válkám a sporům spolu můžeme žít v míru, a že vzniku přátelství nezabrání ani 38. rovnoběžka. Ha Ji-Won je skvělá a ostatní za ní nijak nezaostávají. Celkově je to velmi dojemný a perfektně zpracovaný film, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než které se mu dostává. "Nikdo nedokáže říct, kde to skončí, ale tady to začíná." - 100%

Joseonminyeo samchongsa (2014)

U tohohle filmu jsem neměl zrovna vysoká očekávání, díky čemuž jsem byl příjemně překvapen. Není to žádný super trhák, ale je to svým způsobem docela originální a neobvyklé. Zajímavý příběh, kterému nechybí nápad ani vtip, je bohužel trochu ochuzen o vyloženě strhující momenty. Souboje by si rozhodně zasloužili více prostoru a lepší zpracování. Hlavní trojice je dostatečně zajímavá a jejich charaktery jsou uvěřitelné (žádné "super normální, bezchybné a přemrštěně odvážné superválečnice"). Moje oblíbená Ha Ji-Won opět dokázala svou všestrannost a vlohy pro akční filmy. Ano, příliš realističnosi to nepobralo, ale co byste chtěli od akční komedie? Celkově jsem se i přes vsechny neduhy filmu dobře bavil, takže jsem s ním spokojen. 80%