Dakteo Jin (2012) (seriál)

Na historické korejské seriály jsem začal koukat teprve nedávno, ale i tak už ve mě stihly probudit nemalý zájem. Tento seriál není výjimkou. Nádherné historické kulisy (někdy budu muset navštívit Koreu) a kostýmy. Příjemně mě překvapil důraz, který kladli na historickou přesnost (používání archaismů, atd.). Hlavní zápletka byla místy poněkud protahovaná, ale nikdy to ve finále příliš nevadilo. Soundtrack byl bohužel nevýrazný, a tak si z něj nic nepamatuji. Výborné byli herecké výkony... jedna z mých oblíbených hereček Park Min-Young, dále pak i hlavní hrdina, princ, nebo oba "přátelé" (bratr a snoubenec hlavní hrdinky). Celkově není Dr. Jin bez chyby, ale dokázal ve mně vyvolat potřebu vidět ihned další díly, navíc výrazně zvednul můj zájem o historii Koreje, o které mi, Evropané, prakticky nic nevíme (alespoň já se nikdy nic takového neučil). 90%

Shineui (2012) (seriál)

Úžasné. Je mi líto, že už je konec... Moje první historické drama z Koreji a hned takový skvost. Vše, co byste od takového seriálu mohli očekávat splňuje a ještě přidává kupu věcí navíc. Vynikající akce, napětí i romantika. Hlavními tahouny jsou samozřejmě Choi Young a Yoo Eun Soo, ale ostatní za nimi příliš nezaostávají. Obzvlášť král s královnou jsou prostě úžasní. Vše je doplněno opravdu mimořádným soundtrackem, ze kterého, hlavně v "epických" pasážích, mrazí po zádech. Celkově mi všech 24 dílů uteklo, jako voda a já se ani na vteřinu nenudil, ba naopak bych si přál ještě nějaké to pokračování. Tomuto seriálu prostě nemám co vytknout - 100%

Milenec z vesmíru (2013) (seriál)

Tak tohle jsem si opravdu užil. Zajímavý a ne úplně obvyklý námět, který mě ihned zaujal. Ji-hyun Jeon je prostě jako dělaná na tenhle typ charakteru, trochu praštěný, ale rozhodně ne hloupý. Spolu s Soo-hyun Kimem tvořili vynikající dvojici, na kterou bylo radost pohledět. Ještě jsem asi nevyděl více tvrdohlavého člověka než Lee Hwi-Kyung, lepil se na ni jako žvýkačka :D Ostatní postavy byly také dobře zahrané a soundtrack byl kvalitní. Obával jsem se konce, ale naštěstí zbytečně. Naopak jsem byl velice překvapen, jak originálně a nečekaně ho scénáristé vymysleli. Abych to shrnul: "Sassy girl" mě hned svým prvním seriálem, který jsem měl možnost s ní vidět, dostala a doufám, že se dočkám další podobné podívané. 95%

Sangeo (2013) (seriál)

Chtěl jsem dát plný počet, jenže pak přišel konec... Většina seriálu je opravdu kvalitní, obzvláště herecké výkony hlavních i vedlejších postav (vždyť tam taky hraje vždy božská Ye-jin Son). Napětí pracuje a příběh má co nabídnout. Bohužel mi scénáristé připravili nepěkné překvapení v podobě posledního dílu. Asi si řekli: "Proč bychom dělali dlouhý a propracovaný konec, když vše můžeme nacpat do posledních 5 minut." To jsme vážně sledovali všech těch 20 dílů seriálu, kdy se hlavní hrdina snaží dokázat pravdu a pomstít se, jen proto, aby ho na konec, když už to vypadá, že vše dopadne dobře, odpráskl někdo, kdo se do té doby na obrazovce téměř neukázal? I zbytek zakončení je podivně prostříhaný a působí na mě, jakoby vynechali skoro všechny důležité scény. Celkově působí konec neuceleným dojmem a absolutně shazuje vše, co jsem do té doby viděl. "Jaký to mělo vše smysl?" musím se ptát sám sebe. Předchozích 19 a půl dílo však bylo dobrých a tak Sharkovi, i přes opravdu neuspokojivý konec, dávám 80%.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Jsem asi jeden z malá těch, kterým rozdělení na dva díly nijak zvlášť nevadilo a oba dva filmy si opravdu užili. Musím však uznat, že druhá část je o mnoho lepší. Má propracovanější, napínavější příběh s větším množstvím akce. U mě však nejvíce nezabodovaly akční scény, nýbrž podtext, hlubší myšlenka, která z tohoto filmu dělá mnohem více než pouhou "podívanou pro teenagery", jak bývá tato série často a neprávem nazývana. Spolu s druhým dílem rozhodně to nejlepší, co může postapokalyptický svět Hunger Games nabídnout. 100%

Keulraesik (2003)

Vidět Ye-jin Son ve filmu je vždy radost, natož když ji vidíte hned ve dvou rolích zároveň. Překrásný, dojemný a částečně smutný příběh o velké lásce, která překoná dokonce i čas a generace. Prolínání obou časových rovin nemá chybu a nijak nenarušuje průběh. Obrovský podíl na zážitku má také hudba, která je skvostná a jako ušitá na míru. Někdo by mohl namítat, že je to příliš protahované, mě však pomalejší tempo filmu naprosto sedělo. "Duha je bránou do nebe. Když lidé zemřou, odcházejí od nás skrz ni..." 100%

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Film, který od první vteřiny pouze stoupá na kvalitě, a to opravdu strmě... První část velice zábavná, ale něco tam přece jen chybělo (90%). Druhá část neduhy té první zdárně odstranila a přidala více romantiky (100%). A epilog... Tady kvalita letěla strmě nahoru. Jeden z nejpůsobivějších a nejkrásnějších konců filmu, které jsem kdy viděl (120%). "Víš, co je to osud? Stavba mostu příležitostí pro toho, koho miluješ." 100%

Cesta do fantazie (2001)

Anglický název "Spirited Away" tomuto animovanému filmu doopravdy sedí. Vytrhne vás z reality a vtáhne do světa úžasné fantazie, ze kterého není úniku. Nápaditost, krásná animace a také unikátní, nevšední příběh, to vše děla z toho japonského animáku klenot animované tvorby. - 95%

Yeonae soseol (2002)

Už dlouho jsem nebyl tak dojatý. Já nikdy nebrečím, ale u tohohle "koncertu lásky" jsem ani já neudržel slzy. Ye-jin Son je úchvatná, naprosto nepřekonatelná. Nikdy nezapomenu na Eun-joo Lee, která už není mezi námi - Byla jsi dokonalá... je mi opravdu moc líto, že už tě neuvidím v dalším filmu... Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších filmů, který jsem kdy viděl. "Zamiloval jsem se. Tolik to bolí. Ale já chci, aby ta bolest nikdy nepřestala." 100%

Ossakhan yeonae (2011)

Směs žánrů, kterou dokážou vymyslet pouze Jihokorejci... A já bych to ani od nikoho jiného nechtěl, protože by to nikdy nedokázal tak dobře jako oni. Zajímavý příběh plný romantiky a zajímavých postav. Ye-jin Son je jako vždy naprosto skvělá a její filmový protějšek taky nehraje druhé housle. Vše je pěkně vyváženo a (vzhledem k tématu) odlehčeno, chvílemi jsem se i dobře zasmál. Téměř dvouhodinový film uteče opravdu rychle a vy si budete říkat, proč nemohl trvat ještě o něco déle. Jak už jsem řekl: nikdo jiný by to nedokázal lépe... 5*