Strážci Galaxie (2014)

Od snímku jsem čekal průměrnou akci s dobrými efekty...no dočkal jsem se veskrze průměrného snímku, který co dělá, dělá špatně. K příběhu se asi netřeba moc vyjadřovat, jde o mnohokrát viděnou bitvu zlo vs dobro, otočení na dobrou nebo špatnou stranu a výhra dobra, což je vlastně v pořádku. Film by z toho mohl vytěžit poměrně dost. Co se postav týče, tam je to mnohem horší, protože Rocket, Groot nebo Drax jsou skvěle napsané postavy, originální, vtipné, výborné. Bohužel vše je zašlapáno "vtipným" Quillem, který je tak neskutečně trapný, až jsem si při několika jeho scénách zakryl oči, abych to nemusel vidět. To se mi dlouho nestalo. Tahle trapná postavička posunula Strážce galaxie do útrob bahenního červa, který trpí žaludečními vředy. Škoda, protože film má opravdu solidní potenciál v originálních postavách, tedy z části, on ani ten záporák není moc originální.

Vampire Hunter D (2000)

Když jsem si četl poprvé náplň filmu, říkal jsem si: D? D?! LOL, no to zase bude zběsilost. Vampír, japonci a D. Krutě jsem se zmýlil. Po dokoukání tohohle skvostu jsem musel uznat, že mě přesně tahle kombinace naprosto uchvátila. Stylizace mezi postapo sci-fi, baroka a westernem tady (pro mě) zcela nečekaně funguje a funguje velmi slušně. D je nekompromisní přísňák a jeho "ruční" démon je taky dost zajímavý prvek. Trochu bych ubral na romanci a místy příliš hluchá místa. Ale celkově jde o velmi zajímavý počn, který sjíždím několikrát do roka :)

Já, padouch (2010)

Popravdě nebýt mimoňů, kteří jsou skvělí, byl by tenhle snímek hodně průměrný, spíš ještě o kousek pod průměrem. Gru je sice fešák, ale vtípky mu moc nejsou, záporák je k uzoufání nudný a emocionální vsuvka v podobě tří děvčátek je na můj vkus trochu násilná. I když jistá nápaditost se Já, padouch musí nechat, špiónské a padoušské téma není zrovna z obvyklých.

Gone in 60 Seconds (1974)

Tenhle film je vlastně docela špatná ukázka krimi, nic moc dialogy, kamera, vlastně takový nicneříkající film poloviny sedmdesátek. Nicméně honička, která se obešla bez triků, se skvělými řidiči, opravdovými auty a bouračkami, jo tak to je jiná liga. Už jen pro tu honičku, která je téměř polovinu filmu, si tenhle snímek zaslouží mnohem vyšší ohodnocení. V remaku 60 sekund z roku 2000 je automobilová honička na hony vzdálená perfektní záležitosti originálu.