• Thriller

Reminiscence (2021)

Prekvapenie. Po zhliadnutí traileru som sa rozhodla , že napriek niektorým slabším recenziám dám tomuto filmu šancu, a to nielen z dôvodu hereckej dvojice , ktorá ma nikdy nesklamala (Rebecca Ferguson, Hugh Jackman) , ale aj pre samotný námet a prostredie,  v ktorom je to situované.   A nesklamalo ma to. Naopak príjemne prekvapil.   Film celkovo prebieha v temnom prostredí, v inom slova zmysle , pozeráme sa na "dystopický " príbeh. Dej prebieha vo viacerých lokalitách USA - New Orleans, Miami, avšak toto prostredie je dávno nie je tým, čo bývalo., budúcnosť.  V celej krajine sa viacmenej pozeráme na klimatické zmeny? , nakoľko všetko je viacmenej zatopené,  vládne tu chudoba, nepokoje, demonštrácie, na druhej strane tu máme oblasť sucha - miesto pre vyššiu spoločnosť - barónov, ktorý sa pred zatopením bránia vybudovaním priehrad . A v tejto spoločnosti existuje možnosť vrátiť sa do spomienok a nostalgicky rozjímať nad dobou, časom, spomienkami, ktoré zažili v minulosti . A tu práve začína ten príbeh, keď do danej firmy , ktorá umožňuje tieto spomienky vyvolať, a ktorej šéfuje Nick ( Hugh Jackman), príde Mae (Rebecca Ferguson)  s požiadavkou o vyvolanie spomienok  a celé sa to zamotá, viacmenej sa rozmotáva postupne detektívny príbeh. so scifi tématioku. Scenéria miestami úchvatná, najmä ten oceán, hudba  podmanivá. Pre mňa zaujímavý kúsok, minutáž tak akurát. Taký mix Inception, Showmann..

Dolittle (2020)

Na prekvapene veľmi zaujímavé spracovanie. Robert Downey Jr. v trochu inej úlohe, na akú sme zvyknutí a zvládol bez ťažkostí. Plno humorných scén, zaujímavé animals postavičky, dejovo ľahko plynúce, schovaté aj ústredné náučné myšlienky. Film nesklamal, minutáž filmu plne vyhovuje. Veľmi príjemná zábava. Mňa akurát sklamalo, že tento film sa nepremietal aj v originálnom jazyku, trošku mi ten výber slovenských dabing hercov u niektorých postavičiek vadil. A ta finálna pieseň stojí za vypočutie 👍

Na nože (2019)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie , výborné spracovaná detektívka , hviezdne obsadenie, scenéria, hudba, niečo na štýl Agatha Christie . Daniel Craig vo veľmi zaujímavej postave- detektív, spočiatku vyzerajúci ako nestranný pozorovateľ so svojským miestami až humornými prejavom, celkovo zaujímavé spracovanie, už od začiatku prechádzate úlomkami , ktoré napokon pekne splynú do kompletného príbehu a už keď si myslíte, že to máte vyriešené ... nie je to tak :) Pre mňa zaujímavý počin .

Špindl 2 (2019)

Sklamanie určite bolo, ale zase nemôžem povedať, že sa nesnažili. V porovnaní s prvým dielom jednoznačne ústup v kvalite . Scenár pokrivkával,strih tomu nepomáhal, ...mnohé veci neboli dotiahnuté, čo som nepochopila, keď sa venujem jednej pasáži, prečo odbehnem k druhej. Máme tu postavy z predošlého filmu, ktoré už ničím prekvapiť ani nemohli, a preto bolo otázkou ich nasadenia aj sem , naopak niektoré postavy bavili - v podaní Radima Fialu a jeho "filmovej rodiny", či príbeh horskej služby ... scenéria prekrásna, miestami sa mi však zdalo, že sa asi pozabudlo, že ide o film , a nie o športový prenos .. dlhé zábery lyžovania, snowboardu... asi bolo potrebné vyplniť časové medzery? Nepochopila som zase aj tie zbytočné vsuvky záberu "tanečníc " , keď to nebolo v danej lokalite . Herci v pohode, akurát postava "Elišky" a filmovej postavy ( Peroutka) mi tam prišla zbytočná , tí tam ani nemuseli vôbec byť, ako aj kapela, ktorá už svoje vtípky ukázala v predchádzajúcom filme a pozerať sa ako niekto grgá, štikúta , ako je pod "kocovinou" je naozaj úžasné ... To ste rovno mohli dať zábery z krčiem a nemusím sa na to pozerať v kine . Obdobne už len popis filmu "úspešná lekárka" sa hodil k téme, najmä keď záber z ambulancie hneď v úvode tomu napovedal. T.j. chyba zrejme práve režiséra, že si uvedené momenty a scény nepodchytil . A že sa tam objavila aj Verešová ? Mne tam osobne nevadila, však hrala samu seba , prečo nie T.j. stačilo sa naozaj sústrediť na pár hlavných postáv a rozvinúť ich príbeh a mohol byť film lepšie hodnotený. Za snahu a pár dobrých scén a momentov dávam také hodnotenie.

Joker (2019)

Ťažko hodnotiť tento film. Na jednej strane tu máme jednoznačne vynikajúci herecký výkon adepta na získanie zlatej sošky Oscara, Golden Globe... . Joaquin Phoenix- je v tejto role naozaj veľmi presvedčivý ( Heather Ledger bude pre mňa top- ale z iného pohľadu stvárnenia Jokera) , to herecké prevedenie, maska, ten vývoj psychický , ktorý sledujete až do stavu zrodu Jokera, podmanivá hudba, ktorá vynikajúco dopĺňa túto atmosféru. Neviem koľko, ale ďalší herec , ktorý si zrejme pre túto rolu vytrpel diétnymi mukami , aby schudol do uvedenej podoby. Film viacmenej ukazuje psychické rozpoloženie hlavného hrdinu, ktorý prežíva útrapy a nástrahy všedného dňa , postupne vidíte tú zmenu premeny na Jokera, a to formou často drastických obrazov "obrany". Vo filme hlavný hrdina trpí poruchou , ktorá sa prejavuje , že sa zasmeje v situáciach, keď to nie je vhodné , ale priznám sa, miestami mi ten smiech pripadal už zbytočne dlhý. Viac však nečakajte, nejde o film s akčnými zápletkami ako to býva u ostatných komiksoviek, ide len o čistý príbeh.

Blíženec (2019)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie.. akčná lahôdka. Po určitej dobe tu máme v kinách poriadny kus akčnej snímky, kde sa to len doslova hemží akčnými scénami, a to doslova, miestami sa ani nestačíte čudovať, hudobne dobré prevedenie. Will Smith v dvojrole . Nápad zaujímavý, v podstate tu máme príbeh zabijaka, ktorý robí pre tajnú organizáciu ( vládnu) ,ktorý vykonáva určité príkazy, a lúči sa so svojou prácou , nakoľko chce odísť do dôchodku, lenže to by nebol film, keby sa to celé nezamotalo a zistenia , čo vlastne vykonal počas poslednej misie ho dovedú ku problémom . A kto iný môže ísť po ňom ako jeho druhé ja? Musím pochváliť myšlienku, že vidíme Willa aj v mladšej verzii. Nemám pocit , že by som sa nudila, v niektorých momentoch sú aj humorné scénky,veľmi oceňujem tie bojové scény -útek na motorke, to malo svoju váhu.

LOVEní (2019)

Z pohľadu oddychového filmu, prečo nie . Bavila ma postava Jakuba, Ester , Evelyn ( až na ten vyšší tón hlasu), keď mali tak písanú postavu, prečo nie. Ostatné postavy to však ťahali dole vodou, výnimkou je postava Ondreja Malého ( tá jeho tvár a mimika je hereckým skvostom ) . Scenár však kopíruje mnohé známe filmy, až na pár výnimočností , a preto neprekvapil ani neohúril. Určite nie, keď porovnáme Ženy v behu - to bolo úplne iné tempo. A tie niektoré zbytočnosti , len viedli k zbytočnému úpadku filmu ( úvodná svadba, chlapík s narkolepsiou,...)- tu je práve vidieť tú prácu scenáristu a režiséra- ktorý to mohol uhrať trochu lepšie. Kostýmy v niektorých chvíľach tiež neboli zvládnuté , najmä u Ester. A postava Romany ? Akosi sa mi tam nehodila.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Pre mňa veľmi zaujímavé a výnimočné spracovanie, silný príbeh boja o prežite. Celý film v podstate tiahne 1 osoba a tou je jeden z významných hercov Mads Mikkelsen, skúsený herec, ktorý tak film sám drží v napätí. Príbeh o prežitiu človeka v extrémnych podmienkach, s ktorými sa aj snaží bojovať celkom úspešne, čo však v prípade, keď sa vyskytne nečakaná udalosť a kompletne mu to zmení celé jeho naučené pravidelné nažívanie? Krásna scenéria, celú dobu filmu ste v neustálom napätí čo sa bude diať, a povedzme si úprimne, tento herec to dokáže... dobrá minutáž filmu...hudba...príbeh. Aj keď Vám to možno pripomenie film Hora medzi nami, musím zďaleka povedať, že ten film bol úplne iné klišé... tu tomu príbehu naozaj veríte, využitie naozaj všetkého čo máte po ruke v rámci first aid, tá neskutočná ľudská sila. Pre mňa na plný počet.

Ticho před bouří (2019)

Námet , herecké obsadenie, scenéria pre mňa pozitívum, aj keď samotný dej Vám príde už ako obohrané "klišé". Záver však ma dostal,či to bola pointa režiséra/scenáristov sa práve týmto odlíšiť, tak sa im to podarilo. Ja osobne by som to ukončila práve ako klasiku , žiaľ nestalo sa tak, a preto ma tento film na záver nepotešil. Miestami mi to pripomínalo Interstellar ( herci Matthew a Anne, kukuričné pole...) ale aj samotnou dĺžkou trvania samotného filmu ( uprostred máte pocit, že by to už aj mohlo skončiť) a hudobným spracovaním. Nuž čo, snaha sa cení.

Bohemian Rhapsody (2018)

Čo dodať - samotný film nie je ani potrebné komentovať. Perfektné spracovanie po hudobnej a filmovej stránke, výber masiek, hercov, tvorba Queen .Rami Malek podľa mňa v životnej role so získaním už aj množstva filmových ocenení . Koncert z LIve Aid v trvaní 20 minút v podaní Rami Maleka ( ako cez kopirák) je neuveriteľným zážitkom ! Film, na ktorý ste šli do kina nie 1x ale minimálne 3x - o čom svedčal aj úspech v dobe hrania filmu v kinách ( u nás po dobu 3 mesiacov). Toto je TOP FILM!