Nemocnica (2021) (seriál) odpad!

Nerealistický pohľad na slovenské nemocnice. Každý lekár a niekedy aj viacero naraz obskakujú jediného hypochondra. Občas majú aj skutočnosý prípad.  Hlavnou pointou ale nie je medicína, a tak zväčša sú to samotní lekári, ktorí čelia ťažkej diagnóze, či už fyzickej alebo psychickej.  Ak by ma ale zaujímali ich osobné tragédie, tak by som sa na to nevedel sústrediť kvôli trápnemu afektovanemu vystupovaniu slovenských hercov.

Saiki Kusuo no Psi-nan - Season 1 (2016) (série)

Musím povedať, že plagát s ružovo-vlasým chlapcom s anténami na hlave mi pripomenul nejakú typickú internetovú feministku.  A samotný protagonista je rovnako neznesiteľný.  Psychotický rýchly vnútorný monológ, emocionálna škála Kristen Stewartovej, predstava že sa nájdu až dvaja ľudia, ktorí by sa s ním chceli až nasilu kamarátiť a celkovo akýsi pocit nadradenosti.  Nezaujímavý dej a krátke epizódy naznačujú, že tento seriál sa najlepšie hodí ako doplnok k reklamnému bloku, ako to niekedy robievajú detské a anime TV. Za mňa 1* za to, že animátori márnili na toto svoj drahocenný životný čas.

Partička (2009) (pořad) odpad!

S úprimným záujmom by som rád spoznal osobu, ktorá mi vysvetlí, ako sa táto relácia udržala toľké roky na obrazovkách. Podľa toho mi totiž vychádza, že obľúbenosť tam musí byť. V soliptistickej realite, ktorú môj mozog vytvára za účelom simulovať okolitý svet neexistuje predstava, že tieto krčovité pokusy byť vtipný nie sú len pre osobné pobavenie Dana Dangla. Neviem totiž, či je horšie pozerať sa na jeho pripečený smiech, alebo stredoškolácke vystupovanie učinkujúcich. Kým som sa nedopočul o "Whose line is it anyway", veril som že to vzniklo u niekoho z nich na záhrade, keď si dali pár pív a trochu si zablbli do nálady.  Každopádne, ak Vám stačí na zasmiatie skutočne čokoľvek, zmysel pre humor máte na úrovni ZŠ a nechcete ale úplne nad ničím večer premýšľať, je to celkom určite vhodná show.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Akoby scenár písal reddit. Hlavne jeho liberálna časť. Okrem toho, že animácia je akási plochá, až amatérska.... Ten súčasný trend ultra-násilných anti-hrdinských seriálov, ako sú Invincible a The Boys je založený hlavne na uspokojovaní starnúcich úchylov, ktorí si zvyknú hovoriť aj "geeks". Geekom by som teda rád odkázal: Vráťte superhrdinov deťom, a akčné sci-fi násilie skúste už na inú tému. Pretože ak by sme komixovú vizáž odlepili, zostal by len tuctový seriál s jednoduchým príbehom.  Za originalitu tu body naozaj dať nemôžem.

Chappie (2015)

Keď opomeniem kriminálnu kontroverziu skupiny Die Antwoord v reálnom svete, zostáva typicky omieľaný príbeh "robota, ktorý cíti a myslí ako človek".  Plusy - dizajn robotov potešil, prostredie juhoafrického ghetta je celkom zaujimavé,  nie je to preplnené postavami ani CGI nepriateľmi. Celkovo to ako také distopické sci-fi zvláda vytvoriť atmosféru. Myšlienka robo-dieťaťa vo "svojskom" podaní. Nie je to uplakaný  A.I., aj keď Spielberg toho má viac čo ponúknuť, čo sa týka myšlienky a scenára.  Mínusy - mdlý a pritom trochu chaotický dej. V jednu chvíľu ho zlomyseľná hlava rodiny opustí na pospas ulice, aby sa naučil byť drsný. O minútu ho má Jackman v rukách, a nechá ho utiecť, aby sa opäť stal milovaným členom rodiny.  Žiadna postava nemá veľmi jasné, kým vlastne chcú byť. V podstate je jedno, v ktorej minúte sa film zapne.

Sebevražedný oddíl (2021) odpad!

Tento film opisem nasledovne: Mam listky zadara, ktore som nepouzil, pozrel som si to doma a aj tak sa mam chut dozadovat, aby mi vratili peniaze. Ani Batman a Superman osobne Vas nezachrania, pred tak ubohym filmom. Ma to byt nasilna drama, cynicka komedia, akcny film, superhero movie? Motivacia pustit si to bola, ze na rozdiel od jednotky, sa Task Force X konecne vyberie bojovat proti armade na samovrazdenu misiu. A nie proti carodejnici, uprostred mesta zachranovat nesympaticku(spravnym sposobom) Wallerovu. Ale najvacsia vysada tohto filmu je, ze teraz sa mi prvy film vlastne zda celkom kvalitny.  Musel som mu zlepsit hodnotenie. Odporucam teda lacnejsiu verziu. Za hrst soli a cierneho korenia do dlani, a 10 sekund si vtierat kruzivym pohybom do kazdeho oka.  P.S.: V podstate je to filmova verzia Verbala.

Paddington (2014)

Na rozdiel od väčšiny dnešných hranične úchylných "detských" CGI filmov, je animovaný medveď úplná oddychovka. Neurážlivo pôsobí ako chlpatý, mierumilovný ASMR chillout. Čakal som ale čosi výpravnejšie a zasnenejšie. Na spôsob starších rozprávok. Kde bývalo dobrodružstvo, prostredie a postavy rozmanitejšie a tvorili veľkú scenériu. Tuto ale dojem špatila otravná a nesympatická anglická rodina, ktorých reakcia na hovoriacu medvediu syrotu bola menej uveriteľná, ako keby si domov doviedli Mr. Beana. Snaha pretaviť rozprávkovú knihu do filmu proste nevyšla. Kontrast medzi vážnymi modernými angličanmi, a úprimným, naivným homo-sapiens ursa mal vzniknúť na základe prehnaných až karikaturovaných ľudských postáv. Vo filme išlo ale iba o kopú ľudí, ktorí nepresvedčivo ignorujú fakt, že animovaný medveď z Peru rozpráva anglicky. Pre deti je to ale fajn oddychovka!