Ospalá díra (1999)

Ospalá díra byl můj první "dospělácký" film, na kterém jsem byl v kině bez rodičů (ostatně předtím to bylo už jen Toy Story :) a tak je to pro mě taková srdcovka. Navíc se mi v celé své kráse představila parádní dvojka Tim Burton a Johny Depp. No a pak se nezamilujte do kinematografie, když hned na začátku zkouknete takový kus ;)

Ajťáci (2006) (seriál)

Konečně po dlouhé době zase pořádný sitcom. Pořádně vtipný a pořádně originální. Uvidíme, jestli dokáže udržet laťku tak šíleně vysoko i v dalších sériích.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Začátek je skvělý, akční, děsivý, nenechá vás ani na vteřinu spustit oči z obrazovky (pokud si je strachy nezakrýváte)... Ale v polovině filmu jako když nabroušená břitva utne a všechno je fuč. Závěr si pak už jen hraje na geniální rozuzlení alá nezávislý film, který je však provedením spíš k smíchu a tak trochu postrádá logiku.

Kupec benátský (2004)

Shakespeare prostě funguje nejlíp v divadle. Když v kině musíte tři hodiny číst věty typu "Věřte mi, pane, kdybych v sázce já měl to, co vy, nejlepší část mé mysli by dlela tam, kde moje beznaděj." sice si na to po chvilce zvyknete, ale určitě z toho nebudete 2x nadšení. Pokud teda zrovna doma nemáte rozečtených pět shakespearovských knížek, nebo si každý večer před usínáním nepřejete, abyste se ráno probudili na nějakém středověkém hradě. Al Pacino je ovšem pan herec, to se musí nechat.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Jsou čtyři hodiny odpoledne, úkoly mám už napsané, sednu si k televizi, pustím Standu Hložka a jeho Vegu a za chvíli už slyším známé a nakažlivé: "Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodružné plány, dlouhou cestu chystám!" Do teď si to zpívám :) A pro děti je to prostě skvěle udělaný kreslený seriál.

Panic je nanic (2006)

Kdo by se po takovém velkém boomu teenagerských komedií a přecpaných kinosálech nechtěl pokusit natočit svou velkou komedii, na kterou by přišlo ještě jednou tolik lidí, že jo? Panic je nanic na to vletěl hned po Snowboarďácích, ale že mu nešlo ani tak o ty plné kinosály, jako spíš o utrhané růžky vstupenek a peníze v kasičkách, to je vidět hned od prvních vteřin filmu. Za každou cenu rádoby vtipné scénky a hlášky, narychlo posbíraní herci,... No snad jen ta řízná ústřední pop-punková písnička se povedla.

Striptýz (1996)

Je to sice takový ten film typu "Nechala jsem si udělat nová prsa, tak vám je musím za každou cenu předvést a když už to jednou točím, tak hned ukážu i jak talentovaná je moje dcerka", ale Demi je fakt kus a jako oddychovka tenhle film funguje.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Nemám rád námořnické filmy. A už vůbec nemám rád filmy o ponorkách. Ale po shlédnutí ká devatenáctky musím změnit názor. Tohle drama připoutá k židli i ty největší odpůrce tohoto žánru a Harrison Ford v něm chytá druhý dech. Skoro těžko úvěřit, že to natočila ženská :)

Hannibal (2001)

Asi nejhorší snímek z celé hannibalské ságy. Pár momentů určitě upoutá, mnohem víc jich ale rozkmitává vaše koutky do úsměvu a to by se asi u thrilleru dít nemělo.

Nesvatbovi (2005)

Film tak nějak balancuje mezi chytrou a praštěnou komedií, ale nepřikloní se ani k jedné z nich a to bude právě ten kámen úrazu. Když si na film zpětně vzpomínám, žádný silnější moment se mi totiž nevybaví. Párkrát jsem se zasmál, to zase jo, ale určitě nebudu film vyhledávat mezi DVDčkama, když se budu chtít zasmát znova. Místo Nesvatbových bych nejspíš teď šáhnul po Dobrém ročníku (jakožto zástupce těch chytřejších a romantických komedií) nebo po Něco na té Mary je (naopak zase ta ujetější).