Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Americký pohádky jsou divný, to mi nikdo nevymluví. A to, že se téhle podivnosti propůjčilo tolik známých osobností, to mě udivuje ještě víc. Jediná pěkná věc na tomhle filmu je špiónní maminka.

Deník mrtvých (2007)

Pane Romero, co to má být? Komedie nebo parodie? Na zombie horory jste odborník, o tom žádná. A chápu, že při té spoustě, co jste natočil, je dost těžké vymyslet něco nového. Ale tohle? Co všichni máte s tou roztřepanou kamerou, že jí najednou skoro každý používáte? A ještě tak nereálně, že je to vyloženě k smíchu (nevím, jestli jsem nějakej divnej, ale kdyby po mě šla mrtvola, tak kameru zahodím a utíkám, co mi nohy stačí a ne že budu ještě zabírat 1000 lidí okolo a křičet: Hej! Hej!). A co ten výběr herců? Hezká blbá blondýnka, hezká drsná černovláska, metrosexuál, škaredá studentka a šprtík. To jste snad kopíroval z nějakého nejbéčkovějšího teenage hororu na světě, ne? Zombie filmy jsem měl odjakživa rád, ale poslední dobou je to pořád jedno a to samé. Dávám dvojku a to jen za ty efektivní vyvražďovačky, které umíte dělat pořád nejlíp ze všech... Ale jinak tentorkát bohužel :( Váš oddaný fanda.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Co napsat o Indym? Celá trilogie (a doufám, že i čtvrtý díl neshodí vysoko nasazenou laťku) nabízí několik životních výkonů. Životní role Harrisona Forda, životní produkce Georgea Lucase, životní režie Stevena Sp... no to asi ne, ten měl těch životek přece jen trochu víc :) Prostě dokonalá a netrapná směsice dobrodružství, komedie, fantasy a já nevím čeho všeho ještě - zakladatel žánru takovýchto filmů. Kde by bez Jonese byli všechny ty Mumie, Lovci pokladů, Flynn Carsen a další? Já vím kde, ale psát to tu nebudu. Díky Indy.

Spláchnutej (2006)

Tak tohle se hodně povedlo! Smál jsem se jak maniak před masovou vraždou. Spláchnutej je opravdu vtipnej animák. Slimáci z kanálů nemají chybu a vždycky, když se objeví na scéně, vyprsknete smíchy. V kině nedoporučuju konzumovat nic, co by vám mohlo vylítnout náhle z pusy a doma... doma je to na vás, jestli budete chtít pak uklízet.

Taková normální rodinka (2008)

Do kina jsem šel s tím, že jdu prostě na novou českou komedii. Žádné přemýšlení, jestli to bude podobné starému známému seriálu nebo ne (a proč taky - když ho dávali naposled, bylo mi nějakých sedm let). Z kina jsem odešel s tím, že jsem viděl prostě novou českou komedii. Žádné přemýšlení, jestli to bylo podobné starému známemu seriálu nebo ne :) Taková normální rodinka je klasická česká komedie poslední doby, u které se párkrát zasmějete, párkrát podíváte na hodinky, párkrát zbystříte a párkrát zastydíte. Prostě taková normální komedie na normální sobotní večer u televize. Neurazí, ani vyloženě nenadchne. Mádl ovšem exceluje a s těmi svými ksichty se do tohodle filmu vyloženě hodí.

Slepičí úlet (2000)

Slepičí úlet stál u zrodu novodobých animáků (i když je to po pravdě vlastně plastelíňák, ale to je fuk). Já jsem se k němu dostal BOHUŽEL ale až teď (rok 2008). A bohužel říkám proto, že jsem těch kreslených filmů viděl mezitím tolik, že mi vlastně Slepičí úlet nic nového nemohl nabídnout. Nezastírám, že vidět ho před těmi osmi léty v premiéře, byl bych nadšen. Takhle je to pro mě BOHUŽEL jen další animák v řadě. Ale nápad je to skvělý a zasmějete se u něj taky docela často. Holt moje škoda.

Sirotčinec (2007)

Pěkná temná atmosféra, pěkná herečka v hlavní roli, pěkný příběh a pár pěkných věcí, které vás zaříznou pěkně do sedačky. Jen toho strachu mohlo být trochu víc. El Orfanato je ovšem natočené takovým způsobem, že mi tentokrát absence vyloženě hrůzostrašných scén ani nevadí. Jak už tu bylo řečeno, spíš než horor je to taková pohádka pro dospělé. Pěkná pohádka pro dospělé.

Probuzení (2007)

Když vidíte pohromadě v jednom filmu love story, thriller, drama a tak trochu i sci-fi, řeknete si, jestli se náhodou tvůrci nezbláznili. Jak mohli natočit takovouhle všehostylovou slátaninu? Jenže je tady velké JENŽE - ono se na to totiž skvěle dívá! Ono se jim to prostě povedlo ukočírovat. Tak proč ne? PS - Malá anketa: Holky, líbí se vám Hayden Christensen? Mě přijde i v takovýhle napůl romantice jako nějakej parchantík... takovej necharismatickej typ. Tak schválně.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nějaká propaganda je mi úplně fuk. Hodnotím seriál čistě jako seriál a ten je nevyrovnaný. Některé díly jsou čisté pětky, v našich končinách od té doby nevídané (především epizody s nějakým tím mordem - hlavně Studna, kterou považuji za nikdy nepřekonaný nejlepší český horor), některé jsou úplně o ničem (to hlavně ty politické, kde se pořád něco řeší a nic se nevyřeší - Bílé linky a spol.). Nebýt těch případů třicet, ale patnáct, pohrával bych si možná i s nejvyšším hodnocením.

Poslední skotský král (2006)

Skvělé, skvělé, skvělé. Skvělý dobrodužný začátek o cestě do Afriky a touze pomáhat (5*), skvělý politický prostředek o zákulisních hrách Evropa vs. Afrika (4*) a skvělý dramatický závěr o útěku z Ugandy (5*). Jen si myslím, že předloha ukazuje Dr. Nicholase až jako moc velkého klaďase a ruku do ohně bych dal za to, že tomu ve skutečnosti určitě tak nebylo. Ale což, ať to bylo jak chce, nemění to nic na tom, že jako film byl příběh o Posledním skotském králi zpracován... no budu se opakovat... skvěle.