Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Po přečtení komentářů nějak nevím, jeslti jsem viděl stejný film. Tedy děj stejný byl, ale reakce na něj mám asi úplně jiné než všichni :-D Napínavé? No možná pro ty malé děti, které moc filmů neviděli, jinak je ta "srdcervoucí" nerozhodnost poručíka Stantona dosti předvídatelná, v každém ohledu. Na technickou nepodřazenost Terranů jsem byl také na můj vkus upozorněn zbytečně brzo. Film obsahuje i na můj vkus přemíru moralizování, které si jako neznámý nemůže jen tak (chápejte bez ztrát na hodnocení) dovolit. Přecijen to není BSG, abychom nějakou tu reflexi dnešního světa zvládli a jeho autoři pak byli zváni do OSN.

Milionář z chatrče (2008)

Také nějak nevím, co mi na tom přímo vadí. Kdybych to měl nějak vyjádřit tak je to nejspíš přílišná degradace děje. Byl by to prostě ještě lepší film, kdyby prošel brutálnějším sestřihem a z toho co dali na minut 120 udělali jen 90, takhle mi to přišlo místy natahované až hrůza. A tím opravdu nemyslím snad jedinou scénu, kdy to bylo k dobru - se zvonícím telefonem.

Temný rytíř (2008)

Tak nejprve trochu k obsahu od 3DD!3 - chtělo by to předělat :-D. Přecejen Brucova slova, jestli chce Gordon jednoho člověka, nebo celou mafii celkem naznačují, jestli už od začátku jdou po Jockerovi nebo ne. Také nějak nesouhlasim, že by to začínalo přesně tam, kde BB končí - nějak si nepamatuju označené bankovky a epidemii napodobitelů. Nu a teď k filmu, uznávám, že hodně pozdě, ale přece jsem ho shlédl. Proč jsem ho viděl tak pozdě? Právě proto, že se tolika lidem líbil, tak jsem se nechtěl nechat ovlivnit jejich názorem. Ani to tu snad nebudu popisovat, všechno zajímavé už bylo řečeno - snad jen, že 2-face mi značně připomínal Mumii, uznávám, že to není nějaký světový postřeh, ale jak jsem řekl, vše zásadní tu už napsali jiní.

Mladý Van Helsing (2009) (seriál)

Já vám nějak nevím. Ať přemýšlím, jak přemýšlím nemůžu najít žádné vyložené negativum, ale stejně to na mne působí tak trochu lacině. Když vemu styl, je na něm znám GB, ale na tom nění nic špatného, když to přece z Británie je, že ano. Herci? Dle mého žádná tragédie. Příběh? Nu nic až tak originální, ale hrůza to také rozhodně není. Při shlédnutí úvodní znělky prvního dílu jsem si říkal, jeslti nezměnili znělku Sanctuary a myslím, že by se jim mladý VH celkem hodil do party a řekl bych, že to na Sanctuary může získat část popularity. Nicméně nechme tomu čas, ono se ukáže, jeslti si získá diváckou přízeň nebo ne. Já bych odhadl, že nemusí končit uprostřed serie, ale už bych pochyboval o víc jak jedné.

Město duchů (2008)

Nemůžu si pomoct, ale nemůžu to prostě označit za komedii. A popravdě už to, že mne někdo láká na komedii, byť s určitým očekávaným prvkem romantiky, a ono je z toho jen pár úsměvů mne celkem zklamalo. Jediný slušný komediální prvek byl v nemocnici a ani ten nebyl pořádně dotažen. Raději si tu k tomu přestanu psát poznámky, jelikož s každou další troškou ubírám hvězdičky :-D

Yes Man (2008)

Já se tedy rozhodně bavil. Carrey zas předvedl, že komedie jsou prostě jeho super stránkou, bez něj by to přiznávám snad nestálo ani za lístek. Trochu mne překvapilo téměř doslova prázdné kino, ale budiž no, premiéra holt už neláká tolik co dřív. Řekněme si jednou dvakrát "YES", zapamatujme "nadávku" "NOMAN" a pojďmě zas kouknout na něco jiného.

Mamma Mia! (2008)

No já musim říct, že jsem se tedy pobavil vskutku, no v duchu filmu řekněme, královnicky :-D Uznávám, že sice scénář není nic moc, ale tak co by kdo chtěl. Nové vidoeklipy k písním ABBA aspojené dějem (ehm naprostým minimem, to je pravda) ale určitě stojí za shlédnutí. Nutno také dodat, že jsou poskládány hezky a do dané situace se většinou i hodí.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Nu preferoval bych neprozrazovat děj dopředu v obsahu - tedy dopředu o několik řad :-D ale tak co četl jsem, nevadí :-) Po prvním dvojdílu: Seriál nevypadá vcelku špatně, abych shrnul svůj dojem na úvod jsem se totálně musel zasmát bullet timu, to mne vážně pobavilo. Grafické zpracování jako by, podle mého náhledu, Eragona kopírovalo, ale tak to se u podobného žánru dá celkem i čekat a na první serii se rozhodně nedalo čekat plejtvání penězmi na nějaké novinky v grafice a Hranice vypadá celkem hezky. Ale když jsem viděl pravděpodobně výhružný/rozzuřený/unavený (prostě během bitky) obličej hlavního hrdiny, nějak jsem si uvědomil, že i Sorbovi jsem věřil víc, že se bije a vyvolalo to u mne vlny smíchu až do konce epizody, kde v podstatě nazačili, že by to mohli ukončit, navzdory knihám, podle toho kdy jim dojdou peníze/jaká bude sledovanost. Což mne na jednu stranu rozhořčilo, že řeknou co bude, skoro i jak, ale zas bychom se nemuseli dočkat stopnutí seriie uprostřed příběhu bez jeho dokončení. No a během druhé série se mé rozhořčení ještě zvýšilo, když už berou předlohu jen jako něco, podle čeho by to mělo končit a mělo se to tedy jí řídit jen okrajově...

Generation Kill (2008) (seriál)

Zatím to vypadá dost zajímavě. Rozhodně těch 8 epizod dokoukám, zajímá mne jestli schrastí baterky, nebo FEDex doručí titanový, na zakázku dělaný, štít pro věž na H1 :-D Pamatujte, když jste v armádě vezete si všechno s sebou, když jste mariňák kupujete si všechno za svý :-D

Divoké kočky (2000)

Už jenom za One Way or Another si to ty 4* zaslouží.