Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Nevím, nějak po shlédnutí nemám potřebu Snydera hanět. Bylo to super? Nebylo. Byl to odpad? Jako fakt jsem viděl horší a na jeho sestřih se podívám a nebudu se za to stydět.

Justine och Juliette (1975)

Trochu jiná adaptace knihy Markýze de Sade. Osobně bych dal raději přednost Francově Marquis de Sade's Justine.

Bloomington (2010)

Ani nevím, jestli mi má (dle mého, proti gustu...) nepovedený konec pokazit zážitek z hezkého filmu nebo by mi měl povedený začátek zpříjemnit chvíle filmu ošklivého. I když tedy abych se přiznal, být prvních dvacet minut v duchu a stylu těch posledních, tak bych se na film asi jen tak nepodíval, tudíž raději zůstanu u hezkého filmu s ne plně vyvedeným koncem.

Off the Map (2011) (seriál)

Po prvním dílu (který jsem prostě musel vidět už na základě upoutávky - škoda, že jí tvořilo prvních 10 minut seriálu a ne něco navíc) zatím hodnotím vcelku pozitivně. Snad to nesklouzne brzo do stylu MacGyvera v medicíně, aby se svou mačetou, žvýkačkou a kouskem izolačky sestavil gama nůž a to v každém díle. Ale pro první díl, byla trocha tropické improvizace velice zajímavá. Snad nás La Clinica Cruz del Sur a její zaměstnanci budou bavit nějakou tu řadu. Rozhodně zajímavé (minimálně na poměry USA) mi přijde aktivita ABC, kde si dala za cíl na svých stránkách po každém dílu nějak hlouběji probrat jednu nemoc, která se v něm vyléčí. Snad se ani tohle nevymkne kontrole, aby se seriál nestal otrokem nauky.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Za mne čtyři, já se jsem místy dost zasmál, až bych do kategorie přidal i komedii no prostě, kdo si nevzpomenul u "I'm Harry Potter" na loutky... :-D

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

No přiznávám, že jelikož je to z branže, tak jsem možná trochu ovlivněn. Ale tak co, je to můj názor a je fuk, co ho ovlivňuje :-D

Avatar (2009)

Vizualizace (byť takto kvalitní) a hudba (byť taktéž skvěle vyvedená) nemůžou dle mého poslat film do TOP100 natož, jak bylo předvedeno do TOP5. A ve většině ostatního to už trochu pokulhává,,,

Doctor Who: A New Dimension (2005) (TV film)

No když se budu držet PanCitrónova "navnadění" mne tehdy rozhodně navnadil a že bylo na co.

500 dní se Summer (2009)

Nejlepší je nevědět, co čekat, to pak člověka (možná i jiné druhy, ale to by musel posoudit někdo jiný z vlastní zkušenosti ;)) potěší, takováhle lahůdka nejvíce.