Mandy - Kult pomsty (2018)

Tak ja nevim. Prvni polovina se vlece jak chrchel a druha je jedna velka rezba. Hlavne je dost obtizne pochopitelne, jestli bylo zamerem rezisera jednoznacne becko nebo snad nizkorozpoctove acko. Celou stopaz se to vzajemne kope a ja nejsem spokojeny tak, jak bych chtel a jak bych mel byt. Potencial to melo urcite vetsi, nez bylo realizovano. Bohuzel.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Chapu, ze je tady spousta lidi rozhorcenych, ze to byla konverzacka, ale ja s tim tak nejak pocital. Jsem docela rad, ze se tvurci rozhodli udelat jakesi shrnuti predchozich epizod a uvod do nasledujicich. A mimo to zde zaznela spousta dulezitych informaci, od kterych se bude odvijet dalsi dej.

Skleněný (2019)

Nevim, jestli jsem vubec Vyvoleneho videl, natoz abych si z toho neco pamatoval. Z Rozpolceneho si nejake utrzky vybavim, ale taky to zadna hitparada nebude. James McAvoy je naprosto famozni a s kazdym dalsim filmem se mi libi cim dal vic. Cekam, az dostane konecne poradnou roli, kde ukaze, jestli to v nem je nebo ne. Willis s Jacksonem tady prakticky jenom sekunduji a nic moc extra nepredvedou. Film jako takovy je jakasi slatanina vseho mozneho, nejspis predchozich dvou filmu a jeste cehosi navic. Pochopil jsem jen to, ze to skoncilo desne dramaticky a ze se asi stalo neco desiveho, ale ten posledni zaber na hystericky jecici "doktorku" byl jaksi nepatricny.

Běžící muž (1987)

Pusobi to, jako by se sem Arnie skocil vyblbnout vzdycky behem pauzy pri nataceni Predatora. Je tu perfektne videt, jaky maji oba snimky rozpocet. Film jako takovy ani nebudu rozebirat, je to proste jen dalsi 80kova ptakovina.

Úžasňákovi 2 (2018)

Vubec si nepamatuju jednicku a ani se mi na to nechtelo znovu divat, takze druhy dil hodnotim jako samostatny film. Bylo to povedene a linka s batoletem tahla cely dej. Fakticky to taky byla jedina vtipna linka. Cely film se totiz nese v prilis vaznem duchu na to, aby byl bran jako film pro deti. Nevim, jaka byla v tomto pripade cilova skupina Pixaru. Mne se to libilo, ale deti bych na to nevzal.

Na špatné straně (2018)

Tak v prve rade mi jako vetsinou vadila ta stopaz. Nejsem schopen posoudit, jestli by stacilo 120 minut, ale nejaky prostrih by tomu asi neublizil. Hlavni dejova linka je kvalitni, moc nechapu ty vedlejsi, zejmena tu s miminem. O to delsi mohla byt scena v bance, ktera byla dost povedena. Celkove vzato kvalita, u ktere se bohuzel najdou zivaci mista.

Bumblebee (2018)

Moc hezka pohadka o pratelstvi stroje a cloveka. Jednomu by z toho snad srdce zjihlo. Ve skutecnosti jde o tuctovy a zcela predvidatelny dej, ktery, navzdory slusnemu vizualu (a slabemu audiu, pominu-li stare vypalovacky a tudiz neoriginalni hudbu), se snazi o jakousi emocni linku, ktera tu bohuzel hraje vudci roli, coz ma dopad na cely dojem z filmu. Jako diky, ale tech emoci mohlo byt min. Slabe 3 *.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Cim dal casteji premyslim, jestli se dnesni animaky toci pro deti nebo pro dospele. Mam totiz pocit, ze pro deti je toho v nich cim dal min. Mame tady spoustu podprahovych scen a popkulturnich odkazu, ktere dle meho soudu nejsou deti (mineno +/- 10-12 let) schopny vubec zachytit, natoz nejakym zpusobem zpracovat. Kdyz se na to podivam s odstupem, opet vidim ten filmarsky um, kdy jsou tvurci schopni vest dej paralelne ve dvou rovinach - v detske a dospelacke, pricemz se obe generace bavi a nakonec vsichni odchazeji z kina spokojeni. A to je duvod, proc animaky vydelavaji takove prachy oproti klasickym filmum.

Tátova volha (2018)

Tatova vulva je zcela obycejny a nicim nevycnivajici standardni cesky srackovytvor. Snad to panu reziserovi prineslo aspon slusny vejdelek.

Narcos: Mexiko - Série 1 (2018) (série)

Je to pecka. Jenom nevim, jestli byl uplne dobre zvolen predstavitel Felixe. Pripadal mi totiz tak trochu vyplaseny pri kazde vetsi akci nebo problemu. Prvni polovina znatelne lepsi jak druha. Kazdopadne se tesim na dalsi serii, snad se to trochu vic rozjede a udrzi to tempo po celou dobu.