Stockholmský syndrom (2018)

Byla to vesela taskarice plna legracnich momentu, ktera se elegantne vmestnala do 90 minut. Skoda, ze to tocili usaci.

Pašerák (2018)

Je to hrozna skoda. Je to kvalitativne o dost niz, nez jsem u Clinta zvykly. V prve rade vzhledem k obsahu je stopaze az moc. Je to i roli, kterou Clint ztvarnuje, tedy uplne jinde, nez je u nej zvykem. Dobra, proti zmene nic nemam, jenze se to tahne jak sopel a tech "cest" je zobrazenych mozna zbytecne moc. Je tam taky hafo nesrovnalosti. Nemyslim, ze je to spoiler, takze na plnou hubu muzu rict, ze mi vadilo uz jen to, ze Morfeus tam byl uplne z prdele a uplne vsechno Bradleymu odkyval. Nesmysl. Gangsteri si vsimli, ze policie kontroluje vsechny cerne pickupy. Vymenili na pristi jizdu Earlovi auto? Ne. To je jen to hlavni, co mi utkvelo. Jinak to opravdu postradalo akcnost a jedine, co mi trochu zvedlo naladu, byl ten Clintuv skleb pri zatykani v zaveru. Slabe 4*.

The Wire - Špína Baltimoru - Série 4 (2006) (série)

Melo to grady a obsahovalo to v rozmezi od politiky pres socialni drama az po krimi snad uplne vsechno a ja jsem naprosto spokojen. Jsem zvedavy na posledni serii.

Captain Marvel (2019)

Bud starnu nebo je Marvel opravdu tak vycpely, jak je v posledni dobe cim dal vic videt. Anebo voboje. Nehlede na to, ze to s temi filmy a hrdiny a ja nevim, cim vsim moznym, prehani. Porad pribyvaji dalsi hrdinove, dalsi filmy, dalsi prolinani jednotlivych pribehu, az je z toho jednomu soufl. Ale zpatky k filmu. Hlavni predstavitelka je priserna. A to nemluvim o vzhledu (pouze), ale o jakekoli schopnosti herectvi. Herecke vykony obecne jsou priserne. Jedina hlaska, u ktere jsem se aspon usmal (a to neni zadna originalni hlaska, ale klisovita americtina pouzita v X dalsich snimcich) je s tou skrini a mucholapkou. Zvuky recyklovane nevim z ceho, s hudebnim doprovodem si Marvel, potazmo Disney taky nedal moc prace. Efekty nudne; kamera, strih - proste z hovna bic neukroutis. Dialogy jsou tak dementni, ze jsem vazne premyslel o uprednostneni spanku pred podivanou. Tady vpravo vidim, ze Marvel toho do budoucna chysta jeste hodne. Smutne na tom je, ze na komixovych blockbusterech se prakticky neda prodelat, na coz Marvel ocividne sazi. Protoze at natoci jakoukoli sracku, lidi na to budou chodit. Budou potom sice nadavat, lec Marvel bude mit tak jako tak vydelane a lidi stejne priste prijdou zase. A vo tom to (bohuzel) je. Money, money, money must be funny in the Marvel's world.

Klec (2019) (TV film)

Vyborny Hadek i Bohdalova. Neni to uplne za plny pocet, ale i tak to byla kvalita.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Zatimco v predchozich dilech se leccos dalo pochopit a rozumne vysvetlit, tady jde veskera racionalita stranou. Tak zmasteny dil jsem jeste nevidel. Jednoznacne vitezstvi formy nad obsahem.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Ze zacatku jsem u toho sedel jako prikovany, pak Mads objevil nejakou polomrtvou Asiatku(?) a od te doby se to vleklo zcela monotonne v jednom a tom samem duchu. A tech poslednich cca 10 vterin to spolehlive zabilo.

Naprostí cizinci (2016)

Kvalitni konverzacka, ktere bych klidne pridal na 120 minut. Ten zaver byl na takovy usmev s placem dohromady. "Teplous" mel pravdu, tohle nas nici a znici.

V pasti (2018)

Dlouho jsem neviděl Sandru Bullock, takže její účast docela potěšila. Nicméně film jako takový zas taková pecka nebyla. Jednak mi vadilo to přeskakování mezi časy a druhak ty zcela zbytečně opakované scény. Tomu filmu chybí jasná koncepce, kterým směrem se má ubírat. Na jedné straně je tu (budoucí) matka, která se snaží za každou cenu chránit (nejen) své dítě, na straně druhé je tu potom jakási domácí vyvražďovačka, to celé pod rouškou nezvratné globální katastrofy, tedy jakéhosi soudného dne. K Susanne Bier mi tento druh filmu nějak nesedí, nemůžu si pomoct, ale taková Druhá šance byla úplně jiná liga. Každopádně potěšil John Malkovich, který tady byl.. který tady byl, hmm, prostě stejný jako vždy. Slabší 3*. Btw. takové žánrově srovnatelné Tiché místo s Emilkou Bluntovou mělo o 30 minut kratší stopáž a daleko lepší spád. A hlavně hlavu a patu.

LEGO® příběh 2 (2019)

Deje se tam toho tolik a je to tak ukecany film, ze bez dabingu to proste nejde stihat. Mimo to ty pisnicky jsou vazne otresne a je to taky prakticky jedina cast filmu pro deti. Mluvene casti a zejmena hlasky jsou vylozene pro dospelaky. Jak si asi caparti maji vylozit narazky na Bruce Willise, Christiana Balea apod.? Mozna je to cilene od tvurcu, aby i rodice se v kine bavili, nicmene ta generace mezi uplnymi spunty a dospelaky z toho nebude mit lautr nic. Slaboucke 3*.