Insomnie (2002)

4 hviezdy pretože som nevidel švédsky originál a boli to Nolanove začiatky. Už vtedy dokázal, že sa zaradí medzi režisérsku elitu. Od Al Pacina som čakal ale ďaleko viac, od Swank tak isto. Skôr som to od nich bral ako povinnú jazdu. Robin Williams z hercov vynikal najviac.

I Love You Phillip Morris (2009)

Miestami vtipné, miestami trpké, miestami dojemné a smutné, jednoducho a dobre natočené s klasickým Carreym.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Škoda tej motorkovej scény s býkmi...také scifi zábery som videl naposledy pri F&F 7, inak by som pridal hviezdu...Cameronke neviem prísť na chuť, ale tu bola väčšinou v bezvedomí, takže sa dala stráviť jej prítomnosť.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Rozkošné, šikovné a originálne nápady a do konca dotiahnuté veci ohľadom zachovania zákonov prírody (starosta lev, zajac sa bojí líšky), mi nedáva na výber, len dať plný počet. Perfektné narážky na známe filmy či seriály (najviac ma dostala sekretárka, keď sa priznala, že pracuje pre starostu len preto, aby ho volili ovce - tí, čo videli, pochopia). Dobrý soundtrack...mimochodom Gazelle má dosť podobný hlas ako Shakira. Videné v kine so slovenským dabingom v 3D.

Spotlight (2015)

Veľmi decentne nahlodaný problém zatajovaný cirkvou. Až príliš decentne. Skvelé obsadenie, Leiv hral menej ako som si želal, od Rachel (keďže bola nominovaná na oscara) som čakal ďaleko viac. Podľa toho, čo som videl si nezaslúžila byť v spoločnosti nominovaných, menovite Alicii. Hudba nedodala ten potrebný nádych. Mark Ruffalo ale dokázal, že patrí kvalitou medzi súčasnú hereckú elitu.

Steve Jobs (2015)

Tento "Jobs" ma dostal. Vedel som, že tento film je stávka na istotu, lebo scenár mal na starosti génius medzi scénaristami Sorkin (The Newsroom - skvost medzi seriálmi). Sorkin je ako Zimmer v hudbe. Sedí mi, to ako sa hrá so slovami, vkladá otázky tam, kde nie sú potrebné, len aby dotvoril onú situáciu. Fassbender hral skvelo, zhostil sa role veľmi dobre, Kate Winslet hrala tradične na kvalitnej úrovni, miestami lepšie ako Fasi, Seth Rogen prekvapil svojou postavou a prítomnosť Jeffa Danielsa ma potešila, predsa aj komici vedia zahrať vážne role. Hudba tam zapadala taktiež perfektne.

Walk the Line (2005)

Ray bolo pre mňa lepšie stvárnené aj zahrané ale aj Johnnie je skvelý film a tá Reese, nádherná, hravá, blázbivá a ešte raz nádherná. Som rád, že som si pozrel tento film, pretože časy Casha som nezažil, počul som len pár jeho piesní a vedel som, že to bola country hviezda, takže aspoň som sa dozvedel niečo viac o jeho živote.

Deadpool (2016)

Marketing zabral, davy šaleli, kasa sa napĺňa oprávnene a zaslúžene. Chcem si to pozrieť ešte raz, pretože toľko hlášok si človek naraz nie je schopný zapamätať. Už úvodná scéna, kde bol zastavený obraz a kamera postupne vytvárala situáciu mi dokazovala, že sa neprestanem smiať, cast na začiatku nemal chybu. Reynoldsov podpis v scenári je badateľný, veď dokázal minimálne dva krát uraziť aj samého seba (možno aj viac krát, musím si to pozrieť znovu). Dialógy, hlavne s jeho slepou spolubývajúcou, sa stanú nezabudnuteľnými. V podstate sú vo filme len dve akčné scény, ale trvajú viac ako hodinu a pol, ja viem, ja viem nedá sa tomu veriť. Počkám si na pokračovanie, dovtedy si to ešte minimálne dva krát pozriem. Komixovky sú momentálne na vzostupe, čo sa mi veľmi nepáči, kedysi sa človek nevedel dočkať Avengerov alebo X-Menov a teraz bude komixovka v kinách každý mesiac. Som rád, že Deadpool bude zo všetkých tento rok vynikať. Zaslúžených 5 hviezd pre Poola a pre mňa druhé miesto medzi komixovkami (na Strážcov galaxie to proste nemalo).

Room (2015)

Mladému sa zrejme budú ponuky len tak hrnúť, dúfam, že ho to nepohltí ako Mac Caulkina, jeho detský hlas bol odzbrojujúci. Brie vie hrať, aj bez make-upu vyzerala žensky a pekne, mala by sa uberať touto cestou, nebrať podradné béčkové komédie. Hviezdu som ubral za ten hype okolo toho, čakal som po tej propagácií naozaj niečo dychberúce a postrádal som tam nejaký kľúčový moment. Každopádne, film bol skvelý, to postupné zvykanie na svet bolo perfektné a ľudia by si mali viac vážiť aj to málo, čo majú.

Dánská dívka (2015)

Toto dielo som musel stráviť, trvalo mi to dva dni, kým som to komentoval/hodnotil. Zrod Lily bol perfektný, všetky náznaky a pocity boli zahrané úplne reálne, manželka ho v tom podporovala, potom bránila, potom zasa podporovala. To, k čomu sa odvážila bolo neskutočne ťažké rozhodnutie. Kombo Redmayne-Vikander a ich kvality sú nesporne nepopierateľné. Alicia hrala skvelo (na Oscara), Eddie hral uveriteľne, miestami rovnako (Leo môže vyhrať tento rok). Pekná výprava, Desplat vie veľmi dobre zasadiť správne údery hudbou, a dotvoriť správne pocity v divákovi (podobne ako v Grandhoteli Budapešť), kostými úžasné, ale aj tak to u mňa nie je na 5 hviezd. Eddie potvrdil, že ak si správne vyberie rolu, dokáže z toho vyťažiť maximum, ale prikláňam sa ku komentárom, že prerod manželkinej postavy, aj napriek tomu, že bol druhoradý, bol u mňa určite silnejším.