Adam (2009)

Hezký film, který bohužel ke konci trochu ochladne, ale i tak baví a příjemně se na něj kouká. Škoda jen, že to autoři ještě víc nedotáhly, hlavně z hlediska děje a nápadnějších scén. Občas to bylo ke škodě věci předvídatelné.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Krásný film, který disponuje autorovo rukopisem po všech ohledech. Překvapil mě výborný Firth, který měl netypickou roli. Skvělá byla i Emma Stone. Sice není Kouzlo jeden z těch TOP filmů Woodyho, ale stejně patří k těm filmům, které si pustím znovu moc rád. A vyznání Firtha bylo opravdu jedinečné :-)

Život pod vodou (2004)

Andersonovo poslední filmy mám opravdu rád a jeho režijní a vizuální styl mi přijde jedinečný a neokoukatelný. Zkusil jsem proto i starší snímek Život pod vodou a jde zde sice vidět nástin toho co přijde u jeho filmů později, ale chybí tomu spád, silnější příběh a více vtipu (spíš toho filmového než humoru samotného). Bill Murray je výborný a Dafoe i Blanchett také, ale občas se tam prostě vůbec nic nedělo. Každopádně jsou už zde patrné záblesky geniality viděné v jeho následujících počinech.

Synku, synku, cos to proved (2009)

O čem to bylo? Jaká je pointa? Mělo to smysl? Nebo mi něco uniklo. Shannon výborný, zbytek nemá moc co hrát. Jen jsem pořád čekal na něco, co udělá film opravdu silným, jenže nic nepřišlo. Bylo to divné vyprávění o divném týpkovi co měl rád plameňáky.

Tlumočnice (2005)

Pěkný film, ale schází mu lepší a hutnější atmoféra. Penn je skvělej, ale Kidman je taková nijaká a spíš to odchodila, než že by hrála životní roli. Téma mě ale bavilo a zajímalo, škoda jen, že to nebylo dotaženější.

Rivalové (2013)

Jasně, je to dobrý film, skvěle natočený, po řemeslné stránce mu nelze vytknout téměř nic. Příběh silný, filmový, ale jako celek mě film nechal docela chladným a nechápu proč je (až tak) opěvovaným. Dobrý film, ale nic víc.

Dobrý Will Hunting (1997)

Moc pěkný film, takový, na který se rádi kouknete znovu. Hlavním tahákem je skvělé herecké obsazení, kde exceluje Robin Williams. Ale ani Damon, Skarsgard či Minnie Driver nejsou špatní. Oprvadu zírám, že tohle napsali tehdy mladí Damn s Afflckem. To klobouk dolů. Už tehdy mělo Affleckovi dojít, že je lepší tvůrce než herec :-)

Úhel pohledu (2008)

Po pravdě takový koukatelný průměr, který neurazí, nenadchne, ale nenaštve. Herecké obsazení je fajnové, celý nápad také a zpracování skrz naskrz průměrné. Whitaker či Weaver se snaží z role vykřesat co se dá, ale takovej Fox, uaid či McGill jsou si béčkovějšího formátu vědomi. Jsem rád, že jsem Úhel pohledu viděl, ale znovu už si ho asi nepustím.

Cabin Fever 2 (2009)

Jednička byla konina, ale zábavná a měla slušný brakový nádech, který dělal film koukatelným. Dvojka je ale hovadina bez nápadu, děje, herců a smysluplných scén. Od totálního odpadu ho dělí jen pár zajímavějších gore sén.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nemůžu říct, že by to bylo špatné. Je to skvěle natočené, má to vtip, příběh i senzační hudbu. Leone byl nadčasový génius filmu a tohle je jeden z jeho jednoznačných TOP. Sice se mi stejně o něco více líbí jeho následující Tenkrát na západě, ale v rámci žánru je tohle asi vrchol.