Chalífát (2020) (seriál)

Moje nervy! Taková bezmoc a vztek.. Osm dílů jsem si musela dávkovat na třikrát. Moc silné kafe. Jenže příběh mi lezl i do snů a příjemné to teda vůbec nebylo. Něco tak sugestivní jsem už dlouho neviděla. Nebyla to radostná podívaná, ale má to pro mě svůj přínos.. Doporučuji ve švédském znění, nepovedený anglický dabing mě rušil hned u prvního dílu.

Taxidermia (2006)

Wau. Taková dekadentní jízda se jen tak nevidí. Podivná satirická metafora. Tři časové roviny: válečná onanie, komunistická nenažranost a laxnost současnosti. (V závěru kritika součásného umění?) Tři osudy členů jedné bizarní rodiny. Odvážné scény, tělesnost, živočišnost... Skvělé po vizuální stránce. Scéna, kdy se kamera otáčí kolem vany je boží! Nemůžu jinak než vyblít pět hvězd.

Hrana (2014)

M.B. Dorezaný a dorazený dozeráš z hora na nás a my počúvame Tvoju dušu ušami. Opustené noty génia, samoty a rany, heroín a zvonenie hrany núti ľudí meniť strany. Nebol si ako ostatní, vždy si bol a stále si podstatný. ban.sky

Dámský gambit (2020) (seriál)

„...Nejsilnější člověk je ten, kdo se nebojí být sám. Jediné, čeho se musíš bát, jsou ostatní lidé. Právě oni budou říkat, co máš dělat a jak se cítit. Než se naděješ, promarníš svůj život hledáním něčeho, co tě poslali hledat druzí.“

Mami! (2014)

Hromada smutné krásy a krásného smutku. Emoční nálož. Hudební podmaz skvěle koresponduje s koncepcí silných scén. Písničky mají v kontextu svůj význam a jen pomáhají rozehranému příběhu. Tancovačkou v kuchyni na On Ne Change Pas od Celine Dion si mě film totálně získal. Při této scéně cítím štěstí a příjemné chvění.. stále se k ní vracím. Roztažení formátu obrazovky do písničky Wonderwall je geniální. Scéna v karaoke baru a Vivo Per Lei - mocný zářez přímo do srdce... Při finální scéně s písničkou Born To Die mi naskakuje husina jako blázen. Antoine Olivier Pilon jako Steve má obrovské charisma a na jeho herecký výkon jen tak nezapomenu. Tohle je film, ke kterému se budu rozhodně vracet. A zakončím to slovy z úvodu filmu: „Milovat někoho neznamená, že ho můžeme zachránit.“

Normální lidi (2020) (seriál)

Normálny život normálnych ľudí. Krehkosť a nevysvetlitelné puto. Horkosladké zovretie srdca, ktoré sme v živote všetci zažili a pravdepodobne už navždy nás bude definovať...

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

První série mi stačila na to, udělit seriálu plný počet. Kdybych měla čekat na druhou sérii s nějakou přestávkou, asi bych nejprve zešedivěla a potom oplešatěla. Začala jsem se cítit jako feťačka, která si po pár dílech uvědomila, že v tom jede až po uši a zběsile si šlehala jeden díl za druhým. Je tam úplně všechno – sofistikovaná myšlenka i zápletka, inteligentní a napínavý scénář, gradace, neokoukaní herci a rafinované postavy, které jsou skvěle zahrané. Postavy, které nejde zařadit do nějaké určité škatulky, většina z nich se tu minimálně jednou zachová úplně kreténsky a projde si osobnostním vývojem vlivem nejrůznějších vnitřních i vnějších tlaků. A přesně takhle to funguje i v reálu.. Totálně mě to chytilo za srdíčko. Ano, klobouk dolů a kalhotky taky, je to sexy! Ok, je tam pár nepravděpodobných náhod a samozřejmě, v reálu by se to takto určitě nestalo a bla bla. Ale nasrat! Tohle byl pro mě seriálový orgasmus. Zažila jsem všechno, od kousání nehtů, trhání vlasů a pocení se jako prase přes hysterické vykřikování do ticha a pěst narvanou v puse až po husinu všude, ukáplou slzu a touhu naučit se španělsky. Teď jsem si pustila trailer na třetí sérii a chce se mi vzrušením brečet... Jdu se nechat unášet na vlnách extáze a sehnat si červenou kombinézu. Bella ciao!

Sviňa (2020)

Facka s príchuťou surovej slovenskej reality, ktorá má v tomto čase obzvlášť svoju spoločenskú dôležitosť. Ak posledné roky nežiješ v jaskyni, a zaujímaš sa o dianie na Slovensku, tak ťa toho vo filme asi moc neprekvapí... Každopádne, na naše pomery je to velmi dobrý film. Určite si ho povinne daj, keď sa chystáš ísť o dva týždne voliť. A zober aj babku s dedkom a ďalších rodinných príslušníkov, ktorí sa chystajú voliť mafiánske sviňe alebo extrémizmus... A dúfam, že sa chystáš ísť voliť, lebo treba!!!

Ray (2004)

Nad mé očekávání! Můj nejoblíbenější životopisný film... Jamie Foxx mi udělal obrovskou radost tak úžasným výkonem. Krásná památka na pana muzikanta. Jsem ráda, že mi tenhle film umožnil poznat Raye Charlese.

Spalovač mrtvol (1968)

Dokonalá kamera, dokonalý pan Hrušinský. Snad nikdy jsem neviděla lépe a věrohodněji zahranou roli od kohokoliv. Tenhle film by měl zhlédout každý. Husí kůže, slzy v očích, všechno...