Pátá vlna (2016)

Pátá vlna se mi líbila, jelikož mám ráda tyhle postapokalyptické filmy, ale asi jsem čekala maličko víc. Víc postapo akce - tím myslím lepší ukázku "přežívání" a lepší zpracování katastrofických scén. Jo, a víc mimozemšťanů. No, hlavně mohl být i lepší konec, ten mi tak trochu zkazil dojem z celého filmu...Je možné, že třeba změním názor, až se na tento film podívám znovu (jakože určitě podívám!). Zatím ale pouze DOBRÝ.

Maska (1994)

Maska je film mého dětství, který jsem si pouštěla snad každý den i třikrát, takže není divu, že ho znám nazpaměť. Ovšem, ráda se na něj podívám i teď. Zbožňuji Jimma Carreyho, nikdo nemohl Masku zahrát lépe, než on. Jeho "xichty" a pohyby jsou prostě geniální. Je to takový blázen, který mě pokaždé rozesměje a nebylo tomu jinak ani v Masce, kde o smích nouze rozhodně nebyla. Líbí se mi nápad celého filmu, kde maska udělá z obyčejného chlápka nočního sebevědomého blázna, který se ničeho nebojí a tím se spouští lavina dalších událostí, které si ale náš hrdina nepamatuje a myslí si ,že to byl sen. Nechybí samozřejmě ani krásná slečna a další moje oblíbená herečka (Cameron Diaz), do které se Stanley Ipkiss bezhlavě zamiluje, ale samozřejmě chodí s největším gaunerem Dorianem a problém je na světě. Tahle skvělá komedie Vás určitě pobaví, tak jako pobavila mě. Čtyři hvězdy za zpracování, efekty, herce, příběh. A pátá za to, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Nápad dobrý, zrealizování už tak úplně ne. A je to taková blbost. Ačkoliv musím uznat, že jsem se místy opravdu bavila, jaká blbost to je. Ingo je ovšem největší zabiják s nejlepším knírem a situace se vyhrocuje. Tekin Kurtulus zasahuje se svojí děsně nenápadnou kamerou v kabelce a zločinec je předám spravedlnosti!! Vlastně je to docela zábava - pro zabití času, když jste na to omylem narazili v televizi. A vlastně je to natolik chytlavá blbost, že na to budete narážet "omylem" častěji...možná. Jedna hvězda pro Tekina (za to super jméno) a druhá pro Inga knírka. :-)

Kanibalové (1980) odpad!

Co jsem to právě viděla?! Proč to někdo natočil?! A jak dlouho mi tahle příšernost zůstane v hlavě?! Cannibalové jsou naprostou ukázkou toho, jak krutí mohou lidé být, ať už sami k sobě, či ke zvířatům. Koukali jsme na to v partě a ačkoliv jsme ze začátku (asi prvních 10 minut, než začala první krutá scéna) vtipkovali, že to bude "kravina", tak nás smích velice rychle přešel. Kravina to je, ale naprosto nechutná a úchylná, hlavně když se dozvíte, že scény se zvířaty nejsou "jenom jako", ale doopravdy. Že jim toto "herci" doopravdy udělali. Následovala scéna s trestem za cizoložství (nebo za co to vlastně bylo). To už se mi zvedal žaludek a chtěla jsem to vypnout. Dále brutální zacházení se želvami, brutální způsob utrhání (rozdupání, či jak to nazvat) rukou a nohou jedné z dívek z výpravy, znásilnění domorodé ženy, atd.,atd. A musím se přiznat, nedokoukala jsem to do úplného konce, protože to se nedalo. Viděla jsem toho už hodně a zde (stejně jako i u pár dalších filmů) sedí věta, že člověk ví, že se některé věci dějí, ale nemusí vidět vše. A já už nikdy nemusím vidět tohle. Odpad!

Silent Hill (2006)

Silent Hill jsem znala jako počítačovou hru, a tak, když se objevil film, byla jsem velmi zvědavá, co z toho bude. A rozhodně mě to nezklamalo. Silent Hill je zvláštní svojí ponurostí a depresivním prostředím a je zcela odlišný od jiných hororů. Ať už jsou to monstra, která nás provází celý film (hlavně tedy legendární Butcher, ten mě doopravdy nadchnul!), či měnící se prostředí, když temnota přichází, tak i příběh, který Vás rozhodně nebude nudit, a sem - tam Vás dostane do úzkých - např. při scéně, kdy již zmíněný Butcher, probodává dveře v malé místnosti, kde se schovává hlavní hrdinka s policistkou, svým obřím nožem, brrr, je to tak těsné! Ani fanatičtí obyvatelé Silent Hillského kostela cestu pro ztracenou Sharon rozhodně neulehčují a jejich "boss" je se svým smýšlením asi mnohem horší, než všechny příšery dohromady. Řekla bych, že tento film osloví zejména fanoušky japonských hororů, než milovníky krváků (i když závěrečná scéna je možná více, než krvavá). Chmurný a deštivý den je ideální pro Silent Hill, máte se na co těšit. Za mě čtyři hvězdy.

V zajetí démonů 2 (2016)

Vůbec jsem nepochybovala, že po skvělé a děsivé jedničce, přijde ještě lepší dvojka! Odpočítávala jsem dny do premiéry a samou nedočkavostí si "hryzala nehty" už měsíc před. Je to tu, konečně mohu s klidem říct - James Wan opět nezklamal. Už u první scény mi naskočila "husina, jako pulitru" a démon, převlečený za jeptišku, mě naprosto zamáčknul do sedačky. Ačkoliv by někdo mohl považovat za nudné, že jednička i dvojka mají takřka stejný příběh, jen v jiném prostředí, opak je pravdou, a nudit se rozhodně nebudete! Film je plný "infarktových" i napínavých scén, hodně z nich by jste nečekali a ty, které by jste čekali, Vás stejně vylekají natolik, že se budete proklínat, proč jste na to vůbec chodili, a že se radši počůráte, než abyste šli náhodou, o třetí hodině v noci, sami na záchod. Film navíc obohacuje skvělý Patrick Wilson a sladká Vera Farmiga Nakonec tuto děsivou jízdu zakončí údajně reálné zvukové záznamy a fotografie napadené rodiny. Film tedy stoprocentně doporučuji, hlavně, jestliže jste milovníky duchařin, nezklame Vás stejně, jako nezklamal mě. Miluju Conjuring a miluju Jamase Wana!