Toy Story: Příběh hraček (1995)

Jedná se o první celovečerní snímek na světě, kompletně vytvořený na počítači, tedy o přelomové dílo. Na tomto filmu jsem byl v kině 3krát, to mi bylo asi 10-11 let, a byl jsem z toho úplně hotový! Neuvěřitelný dabing mě dostává do kolen i celých 10 a více let po velkolepé premiéře. Nikdy nezapomenu na hlášky jako: "Ahoj, já sem Woody, tě bůh, tě noha, tě pic-HAhaHAha, Dejto sem!", "Huž jsou tady! Hosti přišli na oslavu!", "Haló, haló, kadidlo, tady mirha.", "Já jsem paní Nezbütová, dáte si se mnou takovej malej čajíček?" :)) Jéje, já si to jdu pustit! Pixar je prostě třída, skvělý příběh, a všechno co má film mít. Zasáhne nás všechny do jednoho. Od nejmenších dětí, která právě rozlepila svá kukadla, až po ty nejstarší a životem nejmoudřejší z nás. Důvod je, že jsme přišli do styku s hračkami. Každý bez výjimky si v životě někdy hrál. Zde se dostáváme do úžasného světa, kdy v naší nepřítomnosti hračky ožívají a žijí ve svém vlastním světě. Důelžité je podotknout a smeknout před faktem, že ač se jedná o 1. animovaný celovečerní film vůbec, tvůrci si dali nejvíce záležet na tom nejdůležitějším. Na příěhu.

Prasátko a jeho velký příběh (2003)

Ach jo ... ja si vazne nemuzu pomoct, ale nebýt mého malého bratra (5 let), a nebýt na tom s ním v prázdném kině, tak asi hodnotím trochu jinak (4* :)). Především chci upozornit, že toto je film stvořený přesně pro děti předškolního a čertvě školního věku + popřípadě jejich rodiče a příbuzné. Je to jednoduchý děj, plný jednoduchých vtipů, s jednoduchou zápletkou, né moc dlouhý... prostě tak akorát na již jmenované publikum... Krásně malované, animované, z mládí nezapomenutalné postavičky, jsou tu zase jako dřív a prožívají spolu skvělé dobrodružství. Mnoha lidem to možná bude připadat dětinské a tapné, ale můj 5t- letý bratr, se u toho po celých 75minut ani nehnul, a potom vyprávěl jak je to suprrr! Když jsem se vžil do jeho (a jemu podobného věku) zjistil jsem že je to opravdu dobré... Jednoduchý příběch s jednoduchou zápletkou, prostě pro malé děti.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Tento díl, se mi líbí skoro ze všech nejvíce... Hlavní věc kterou bych rád zmínil je jak si pár dětí hraje pospolu, na nějakém místě které objevili. Hraje si tam každý sám, hrají si tam dohromady, dejí se tam prazvláštní jevy. Avšak veškeré dorozumívání dětí, je prováděno bez užití jakéhokoli jazyka, či řeči... to mě opravdu fascinovalo.

Nekonečný příběh (1984)

Opravdu nádhera, nejvíce se mi líbí jak je to postavené na "fantazii" jednoho dítěte. Bastien je dítě, které je klíčovou postavou celého filmu. Dále také rozhodně zmíní vynikající hudbu "the never ending storry". Doporučuji vidět.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Tento film považuji ze jeden z nejlepších westernů vůbec. Atmosféra všech záběrů je nepřekonatelná jakýmikoliv dnešními pokusy technika při kolorování filmu. Neumyté a spocené tváře všech záporňáků nemají chybu. Ale pozor: Poklad na Stříbrném jezeře střeží starý indián a nenechá někoho poklad jen tak získat. Odvážný Vinnetou a silný Old Schatterhand se spolu vydávaji vstříc dalšímu nebezpečí.

Nuda v Brně (2003)

Naprosto nedoceněný zvukařský počin. Čtyři a čtvrt hvězdičky ode mě má jedna z nejvtipnějších českých novodobých komedií. Už mnohokrát zazněly slova: "České Prci, prci, prcičky" a je to pravda. Toho, čeho se tu dopouštějí čeští špičkoví herci jako Miroslav Donutil, Pavel liška atd, to je opravdu pochechtáníčko! :)... a ne jen tak ledajaké. Průběžně se dostáváme a narážíme na (většinou) originální "gegy" a vtipy: "Roztrhni to, vyndej to, vodlož vobal, profoukni to...", nebo Donutilovo sólo pod vlivem alkoholu. Já si myslím, že tyto scény jsou dostačující pozvánka na shlédnutí tohoto vtipného a příjemného filmu k zasmání.

Cesta z města (2000)

Další z velmi poedených, relativně nových filmů z české scény... Snímek na mě zapůsobil jistě proto, že mám k příběhu velmi blízko. 3. tisíciletí = počítače, technika... a bez ní se nikde neobejdeme, a už vůbec né v přírodě, na cestě z města :) Celý film provází Otec a dítě, kteří jsou oba silně poznamenáni prostředím kde vyrůstali, tzn neustále používají anglicko-české zkomoleniny. Opravdu to někdy zní až uplně nesmyslně, doporučuji vidět.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Težko lze tvořit komentář, hodný tohoto filmu... nechci se opakovat no.., ale je to prostě "klasika všech klasik"... :) Mohl bych se na něj dívat asi stále do kola. Stále do kola, to asi né, ale jistě ti kteří to viděli tak ví co tím myslím..., no ta ti co to neviděli tedy máte co dělat.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Podobné jako " Připoutejte se prosím!" ale je tam dá se říci úplně vše nové!!... hlavně ten humor, neustále se přelévá a mnění podobu... chvíli "Parodie" jak má být, chvíli "černý humor" jak má být... prostě tako vý vtipný film jak má být :))

Připoutejte se, prosím! (1980)

Tak zde nejsou absolutně žádné zábrany. Nejlepší parodie na všeobecnou paniku a vůbec jakou jsem kdy viděl. Žádné klišé, žádné přetvářky a žádné pokusy o vtipný vtip. Je tu cítit jistá volnost a plynulý průběh vtipů, které snad nemají konec. Nejlepší je, že se nepokoušejí o žádné pauzy o smích apodobně. Pokud vám zrovna není nejlépe, nebo nemáte nejlepší náladu, tak si napusťte plnej kotel tohodle odrovnávače. RULEZ!!!