A-Team: Poslední mise (2010)

Bomba. Rampage coby Baracus mě opravdu nadchl a v kombinaci s Murdockem byli naprosto nepřekonatelní. Na tenhle film bych do kina zašel klidně znovu a proto těch 5 hvězd. Film má spád a každý plán týmu mě naplňoval, akcí, vtipem a chirurgickou přesností...a jak by řekl Hannibal: "Mám tak rád, když to klapne!"

Solomon Kane (2009)

Za mě 70%. Všichni tu krituzují příběh, ale kdo by od takového titulu čekal příběh?? Byla to řežba. J.Purefoy to zahrál skvěle a temnota a bahno tomu dodalo šmak. Jen mě trochu zklamal závěr. Furt jsem čekal, jak vyvrcholí závěrečný souboj a on jedním výstřel vyřeší 2 mouchy. Dal bych čaroději Malachimu větší prostor, protože vizuálně mě opravdu zaujal. :-)

Zelená zóna (2010)

Tak tohle já můžu. Tohle loutkové divadlo, které zde bylo ukázáno mi jen potvrdilo, že když USA něco chce, tak si důvod najde, i když to není pravda. Ani bych se nedivil, kdyby to takhle praktikovali běžně. Opravdu velice slušná podívaná. Trochu mě mrzelo, že nebylo ukázáno, jak to nakonec vše dopadlo. A bylo by jedno, jak moc přitažené za vlasy by to bylo...Greg Kinnear zahrál totiž byrokratického loutkáře na výbornou a tak by mi vůbec nevadilo, kdyby bylo na konci filmu ukázano, jak ho to vše semele. :-D

Sex ve městě 2 (2010) odpad!

No comment: možná tak do křížovky - jak se jinak řekne ztráta 146 minut života na 11 písmen?: SEX VE MĚSTĚ 2.

Invictus: Neporažený (2009)

Tento příběh není o Mandelovi ani o Pienaarovi. Je to o tom, jak z dvou rozdílných kultur sjednotit jeden národ. A třeba i prostřednictvím rugby. Eastwood opravdu zraje a ví moc dobře, co na diváka platí. Možná trochu dlouhé, ale to se přeci dá odpustit, když vidíte příběh podle skutečné události.Navíc. Není to nádhera, když někdo týmu zpočátku nevěří a oni si svou slávu doslova vybojují. Nepřipomíná vám to něco? Co takhle MS v hokeji 2010. ;-)

Wrestler (2008)

Tak to mě chytlo za srdce asi jako Randyho v poslední scéně. Nikdo se nehodil pro tuto roli více, než Rourke, který se svým životem více než bojoval. Osamělý muž snažící se ke konci kariéry někam začlenit ač neúspěšně. Proto se vrací k těm, kteří ho zbožňují...ke svým fandům a k tomu, co jediné umí. Být Wrestler. Brilantní. 85%

Odpor (2008)

Liev Schreiber se mi líbil. Nekompromisní, přímý a lačný po pomstě. Ostatní už mě tolik nebralo. Téma přežívání židů během války pod ochranou lesa nebylo nijak poutavé, i když je obdivuhodné, jak to vše zvládli. Když má film přes 2 hodiny, tak tam too musí být více, co by mě zaujalo. Prostě jsem to musel dokoukat na dvakrát. Moc mě to nechytlo.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Slušných 70%. Možná jsem toho čekal víc od Assasinů a kdyby se princezna trochu poodhalila v šeru tmy by mi taky nevadilo. ;-) Místy mi Dastan připomínal více než "Prince z Persie" Altaira z hry Assassin Creed. Nicméně to mi neubralo na chuti. Jake a hlavně Gemma, která se pro mě do tohoto filmu proměnili v dokonalost. Možná bych dal více prostoru i funkci dýky jako takové. Když už je to bájný příběh, tak ať tam je trochu více efektů a bájných potvor. Přeci jen toto není film, od kterého bych si měl odnést poučení v srdci. :-D Ale pobaví.

Kick-Ass (2010)

Jak moc jsem se na to těšil, tak moc jsem byl zklamaný. Co je tam tak cool, kick-ass nebo bomba? Bavila mě Mindy. Ta byla luxusní a nekompromisní. Za tu jedna hvězda. Druhá je za snahu. Jelikož jsem na komiksech vyrůstal, tak je tohle pro mě nic neříkající. Nýmand ze školy, který se snaží zviditelnit a při první konfrontaci dostane tak do tlamy, že následkem různých destiček a šroubů z operací příjde o citlivost a získá tak jakoby "schopnost". Nebýt Mindy, tak jsem to ani nedokoukal. VELKÉ ZKLAMÁNÍ!!!

Starý páky (2009)

Jak tomu někdo může dát hodnocení "odpad!"? Film, který neurazí, nenudí a občas i zaručí, abych měl rohlík na tváři si takové hodnocení nezaslouží. Williams je klasicky ve 'fotrovské' roli, takže tam bylo vše ok. Scéna kdy nemotorný starý mládenec přihrává zakopnutý míč dětem mluví za sebe. Travolta mi akorát ze začátku moc neseděl, ale jakmile jsem se dostal k části filmu, kde si prohodili prášky, tak jsem řval smíchy. Upřímně? Je to film na nedělní odpoledne, kdy v TV dávají ve 118 repríze nějakou vyčpělost.