Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Příšernost, pompéznost, primitivita....

Machři (2010)

Už po několikáté se mi potvrdilo, jak moc mě baví Adam Sandler. Příjde mi, že on má prostě přirozený talent pro tyto typy rolí. Vždycky mi příjde jakoby to vycházelo přímo z něj a ani se neučil roli. Obdobně jsem na tom s Kevinem Jamesem, který už Sandlerovi obstojně sekundoval ve filmu "Když si Chuck bral Berryho". Tito dva sehrávají výbornou podívanou společně s dalšími skvělými baviči Robem Schneiderem a Chris Rockem. Role tatínků, kteří se starají o své ratolsti jim všem sedla náramně a dovedu si představit takováto setkání i v realitě běžného života. Prostě paráda.

Čarodějův učeň (2010)

Solidních 70%. Konec se trochu natahoval, ale jinak ok. Cage mě hodně bavil. O něco méně ovšem Baruchel. Nějak mi do toho svým neverbálním projevem nesedl. :-( Některé scény i pobavily a mistr Molina byl skvělý. Už ve Spider-manovi se mi líbil a tady také ukázal, jak má vypadat elegantní zloduch.

Počátek (2010)

V celku velmi slušný nadprůměr. Tu pátou hvězdu dávám za to, jak to předčilo mé očekávání a z kina jsem odcházel dokonale odzbrojen. Stejně jako u Temného rytíře mě i tady naprosto dostala hudba. Akční scény precizně zpracované a hlavně je to film s novými nápady a pojetími. Díky Chrisi.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Skvělé zobrazení válečné atmosféry i životů mladých vojáků. Málokdy je film lepší, než knižní předloha a platí to i v tomto případě. Nicméně i tak je zpracování úžasné a při shlédnutí tuhne v žilách krev a člověk si jen říká: Jak to jen dokázali zvládat...

Expendables: Postradatelní (2010)

Hou, hou, hou. Santa Clause letos přijel dřív a drží v ruce kvér a na rameni má vytetovanou lebku Expendables. Co na to říct. Záplavy testosteronu mě strhly jako tsunami v Thajsku. Tohle prostě není moc film pro slečny. Je to film pro generace, které vyrůstaly na filmech z osmdesátek. A můžu říct, že se to Slyovi povedlo. Samozřejmě kamera a trochu i příběh je na štíru, ale nikdo přeci nečeká, že to je film, co chce dostat Oscara!?! A nejvíc mě dostalo to, že jsem se u tohoto filmu zasmál a to pěkně od srdce. Poprvé u scény v kostele a podruhé, když Crews spustil "hlučnou Bertu". :-D Jooo to byla bomba. A co se scény v kostele týče...jelikož Sly už přemýšlí o natočení dvojky, tak mu budu držet palce, aby tam dostal Willise a Arnyho a oba dostali více prostoru. Pak věřím, že to bude nářez. ;-) Takže Good luck.

Donův syn (2010)

Tohle byla naprostá paráda. Milující mafiánský otec na jedničku. A ta dvojka bodyguardu? Asi nemohla být geniálnější kombinace než hubený, starý a malý Ital a velký, silný černoch. Fakt mě to bavilo. :)

Poslední vládce větru (2010)

To ne. M.N.Shyamalan naprosto nepatří mezi mé oblíbence. Ano padal na mě při filmu pocit, že koukám na béčko. Zvlášť při dialozích a atmosféře celého filmu jsem v paměti pátral, proč na to koukám. Jediné, co se mi opravdu líbilo byl "Šestý smysl" a "Vyvolený". Očividně nějaké světlé období tohoto pána. Jinak bída, bída.

Saltová (2010)

Na to jak mám rád Lieva Schreibera, tak je mi líto, že v tomto filmu hrál. Pro mě osobně matlanina o které jsem myslel, že se mi může zdát pouze v noční můře. Je mi líto i Angeliny, která to vzala za Toma Cruise a ke všemu těsně po porodu. Možná se měla zaměřit na výchovu dětí, protože tenhle film opravdu ne! Takhle si představuju feministku 21.století. Prostě zmatené, upatlané a utržené z řetězu. Přesně jako malé dítě. :-(

Sexy 40 (2009)

Nebylo to špatné, ale ani nějak extra. Mladý kluk se zakouká do MILFky...Catherine vypadá fakt bombasticky ve svým letech..., nicméně mě film ničím nenaplnil. Justin se rozhodne procestovat svět po rozchodu s Catherine a po letech se vrací s adoptovaným synem čmoudem a jakoby se k sobě vrací. Ze začátku jsem to docela bral, ale pak se to řítilo z kopce.