• Fantasy

Nevědomí (2013)

Film s výbornýma speciálníma efektama (ikdyž ne nejlepšíma), dobrou zápletkou i dobrým nápadem, ale stále je to takový průměný sci-fi akční film. Chyběla mu nějaká ta jiskra, kterou podle mě ztratil konec, ikdyž byl dobrý, tak stále nebyl skvělý.

Temný rytíř povstal (2012)

Podle mě asi nejlepší z těchto Batman filmů. Ani se nedá mluvit o hereckym obsazení v tomhle dílu... Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway (do role "Catwoman" se doslova hodí) - no prostě dokonalé obsazení. Musim říct, že konec mě i dojmul a napětí z toho, jak to skončí? Skvěle si s tim Nolan pohrál. Vážně nejlepší ve všech tří filmů.

Temný rytíř (2008)

No totálně dokonalý Heath Ledger, ale to všichni ví. Prostě on v roli Jokera?! Myslím si, že nemohli vybrat nikoho lepšího. Každopádně tomuhle filmu nemám, co vytknout. Kamera super, režije super, scénář super, herci super... A takhle bych mohla pokračovat donekonečna.

Batman začíná (2005)

Začátek filmů o Batmanovi s Christianem Balem v režii s Christopherem Nolanem a start sice nejslabší (ve všech 3 filmů), ale stejně úžasný, napínavý, akční a kdo ví co ještě. Každopádně dokonalé uvedení a důvod k zamilování se do filmů v téhle sestavě.

Zmizelá (2014)

Hodně mysteriózní, psycho thriller. Vyšinutá, manipulující manželka předstírající únos, vlastní smrt, znásilnění a kdo ví co ještě a manžel, který se sebou nechá manipulovat, protože mu nic jeného nezbývá. To co Rosamund Pike dokázala předvést za divadlo bylo vážně obdivuhodné a chvilkama až nechutné, ale díky tomu byl celý film skvělý a hodně napínavý.

Trainspotting (1996)

Snímek skvěle popisující feťácký život, ikdyž jsem chvilku pochybovala, že se mi to bude líbit, tak pak zničeho nic jsem změnila názor, protože je to doslova a dopísmene skvěle ukázané. Asi nejlepší film s drogovou tématikou.

Hanebný pancharti (2009)

Totálně dokonalý a geniální Christoph Waltz v tomto filmu! Hodně dlouho jsem se dokopávala na Hanebné pancharty podívat a teď lituju toho, že jsem čekala tak dlouho. Úplně miluju herečku Mélanie Laurent a podání její židovské pomsty je do slova a do písmene dokonalý a celkově masakrování nacistů v tomto podání je no....prostě Tarantinovské a má atmosféru.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Zlepšení od druhého dílu? To rozhodně, na první díl to sice nemá, ale velmi dobrý film to je. Akorát mi tam chybělo to "záhadné odhalení zločinu", ale to jen detail.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Rozhodně slabší, jak první díl. Méně akce a celkově méně napětí. Tento díl je prostě bez jiskry, ale abych ho úplně neodsoudila, tak scény s Brucem Willisem a Juliou Roberts jsou vážně dobré a trochu to i zachránily.

Dannyho parťáci (2001)

Výborně provedená krádež a podfuk. Vymyslet celkově film s takovou zápletkou dá hodně práce a já takové filmy mám ráda a tento to všechno di puntíku zvládnul, ale pořád tam něco chybí do té dokonalosti.