• Fantasy

Lucy (2014)

Na tenhle film jsem chtěla jít do kina... Ještě že jsem nešla. Utratit peníze za takovou slátaninu něčeho by mě ve výsledku i mrzelo. Námět super za to první hvězda a druhá za Scarlett Johansson a Morgena Freemana. Možná bych dala i tři hvězdy, kdyby se na konci neoběvilo něco, jako rádoby sci-fi počítač z budoucnosti. Ještě že má tento film jenom hodinu a půl.

Nespoutaný Django (2012)

Nespoutaný Jamie Foxx vážně nezklamal. Celý film mi dával smysl, všechno v něm bylo jasné. Úžasný scénář z toho jsem byla vážně překvapená. O hereckých výkonech ani nemluvím, jak Jamie Foxx, tak Christoph Waltz, tak Leonardo DiCaprio zde předvedli něco úžasnýho, co dalo dohromady fakt super Tarantinovku.

Prázdniny (2006)

Já tenhle film prostě miluju. Je to jeden z mála filmů na který bych se dokázala dívat pořád dokola a stejně by mě dojala jedna a ta samá scéna (ta kde Jude Law brečí - jo totálně ženské, ale na mě to očividně platí). Je to asi jediná romatická komedie, která se mi líbí úplně vším. Obsazením, zápletkou,... a hlavně tim, že to neni otřepané a komerční. Vážně film na který se vždycky ráda podívám.

Donnie Darko (2001)

Do tohle filmu jsem šla úplně po hlavě. Vpodstatě jenom s tím, jak mi všichni řikali: "Je úplně super. Na to se musíš podívat.", takže jsem absolutně nevěděla, co od toho mám čekat. Jakea Gyllenhaala mám fakt ráda, tak sem si řekla, že si to konečně pustím a tohle jsem fakt nečekala. Tenhle film mě vážně dostal. Dost mysteriózní příběh s velmi zajímavým dějem, který mě uchvátil. Jestli poznám člověka, co Donnie Darka taky neviděl, tak řeknu to, co mi řikali všichni kolem mě předtím.

Terapie láskou (2012)

Co k tomu říct?! Tohle je prostě jedna z nejlepších filmových dvojic, co existuje a tenhle film to krásně dokázal. Film u kterýho se nikdo nebude nudit a ne z důvodu, že by byl komický, ale z důvodů vážně povedených scén, kde dostane Bradley Cooper nebo Jennifer Lawrence záchvat vzteku. A scéna, kde tancují? Jo tak ta je vážně super. Tleskám.

Klub poslední naděje (2013)

Film, který mě vážně vzal za srdce. Ukazuje, že naděje se člověk nikdy nesmí vzdát a že když člověk najde svůj životní cíl, tak je nejlepší se ho držet a jít si za ním. O hereckých výkonech Matthewa a Jareda se nedá ani mluvit, protože byly doslova strhující. Ani si nedokážu představit, že by do role transsexuála obsadili někoho jiného než Jareda. Film podle mě velice silný, dokonale zahraný a natočený.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jak jinak začít než: Nejlepší sitcom, který jsem, kdy viděla. Každý z této party lidí dodává tomto seriálu přesně to, co představuje, ale samozřejmě Johnny Galecki to dotáhl do dokalosti. Ocenení, co za tuto roli dostal, tak dostal oprávněně a zasloužil by si jich klidně víc, protože postava Sheldona je vážně neuvěřitelná. Nejlepší sitcom pro zlepšení nálady, na zabití nudného dne nebo večera.

Temný případ (2014) (seriál)

1. série = O té můžu říct to, že líp natočený a zahraný seriál jsem snad nikdy neviděla. Bavilo mě na ní snad úplně všechno a čekání na další díl byl vždycky až utrpení. Řešení "mýtických" případů a až dopadení pachatele. 100% napětí a akce. 1. série si rozhodně zaslouží 100% 2.série = Když jsem sledovala, kdo bude hrát v 2. sérii, tak sem jsem se na ní začala neskutečně těšit a když vyšel první díl, tak jsem nevěděla, co si o tom myslet. Stejně jsem si řekla, že tomu dám šanci. Šanci jsem dávala až do posledního (který mě tedy překvapil - ale to bylo jediné) dílu. 2. série byla vážně zklamání, ale herci aspoň nezklamali - děj tedy zklamal hodně. 2. série byla tedy takový průměr, takže 65%.

Rain Man (1988)

Tento film v sobě má snad všechno: emoce, vtip, smysl. Herecký výkon Dustina Hoffmana je až neuvěřitelný, ale až věrohodný. Myslela jsem si, že spíš postavu Raymonda budu litovat kvůli jeho nemoci, ale scénárista byl tak vynalézavý, že postavu udělal i zábavnou, což mě velice mile potěšilo. Film můžu jedině doporučit.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Když jsem šla do kina, tak jsem od tohoto filmu čekala to, že tam hraje Leonardo DiCaprio a že to bude asi teda dobré. Ale od chvíle, co film začal hrát, tak jsem byla až úžasem bez sebe. Vážně asi mě nepřestane udivovat to, jak si kameraman Emmanuel Lubezki dokáže pohrát i s těmi nejmenšími detaily. Z kina jsem odcházele doslova unešená úplně vším, co by správný film měl mít. Dobré herecké výkony, napětí, akci, efekty,... Prostě všechno. Zasloužených 5 hvězdiček.