• Fantasy

Kolonie (2015)

Velice silný příběh ve skvělém provedení. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem se doslova bála, jak to celé skončí a film ve mě ještě po dohrání poslední scény zanechal takový zvláštní pocit. Že bych film hodnotila pěti hvězdama, to vážně asi ne úplně paf jsem z toho nebyla a ani moc nedokážu říct, čím přesně to bylo zapříčiněno. Ale po herecké stránce se myslím nemusíme vůbec bavit Daniel předvedl úžasný výkon a Emma také. Film bych jen asi nedoporučila slabším povahám.

Captain America: Občanská válka (2016)

Ikdyž jsem ještě neměla příležitost se kouknout na Batman vs. Superman, tak po tom co jsem četla z 80% negativní ohlasy na prý velmi krátký boj mezi těmito superhrdiny, tak jsem se úplně stejné věci bála u toho filmu. Marvel filmy miluju snad úplně všechny, tak bych byla vážně smutná, kdyby mě nějaký zklamal, ale díky bohu jsem se nedočkala! ÚŽASNÝ, ÚŽASNÝ, ÚŽASNÝ! A jo musim to napsat caps lockem! Nenašla jsem na filmu ani sebemenší chybičku, celou dobu jsem v kině seděla jako přibitá k sedačce, hlavu podepřenou rukou a s otevřenou pusou jsem skoro celý film zírála na plátno. Naprosto dokonalé efekty, střih, kamera a scénář? Vážně super! O hercích ani mluvit nemusím všichni dokonalost sama a jako záporák se Daniel Brühl osvěčil výborně si myslím! Takže jestli jste ještě nedivěli, tak teď hned koukněte! Dokonalost!

Orel Eddie (2016)

První důvod, proč sem se na film začala těšit bylo herecké obsazení aniž bych viděla trailer. Taron (kterého já osobně miluju!) jako podle mě rychle stoupající hvězda filmového plátna po boku úžasného Hugha Jackmana. Druhý důvod již zmiňovaný trailer. Příběh, který vás prostě dostane už jenom tím, že je pravdivý. Něco tak úžasného jako byl tenhle film jsem vážně dlouho neviděla. Jak se řiká 'My dream comes true', tak přesně tohle celé tento film je a celý příběh Michaela Edwards. Můžu vás ujistit, že po žádným filmu nebudete mít tak pozitivní náladu jako po tomhle (nebo alespoň mě se to vážně dlouho nestalo). Rozpláče vás štěstím, obměkčí vaše srdce a myslím si, že i mnohé popostrčí k tomu, aby si začali plnit své vlastní sny. Eddie The Eagle!!

Správní chlapi (2016)

Už hodně dlouho jsem neviděla takhle povedenou komedii. Trošku jsem se bála souhry Ryana a Russella, ale teda musím říct, že jsem byla nad míru překvapená. Strasně jsem se bavila. Film sice jako celek byl takový průměrný dějově možná trochu pokulhával, ale vždycky se to nějak dorovnalo těmi vtipnými scénkami. No každopadně do teď jsem byla toho názoru, že teď už se moc dobré komedie netočí, tak jsem opravdu ráda, že si zase chvilku budu myslet díky tomuhle filmu něco jiného.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Vážně jedinečný trochu psycho film. Je to asi jediný film úplně bez hudby, který jsem, kdy viděla a musím říct, že jsem se toho docela bále, ale moje obavy byly zbytečné, protože si s tím tvůrci poradili vážně výborně. Michalina mě taky velmi mile překvapila. Do role se vžila úplně na plno a poradila si s ní vážně výborně. Jediné, co mě tedy zklamalo a co musím tedy vytknout, tak čin samotný. Myslela jsem si, že se na něj bude film obracet víc, ale opak byl pravdou. Čin odbytý doslova za 10 vteřin a myslím, že by nebyla vůbec škoda, kdyby byl ukázaný přesně, jak se stal (Hepnarová objela místo činu jednou a až napodruhé vjela do lidí). Celý film se člověk na její čin připravuje a pak by se to dalo považovat za jednu z nejvíce odbytých scén filmu. Vážně škoda, jinak skvěle zpracovaný film. Poklona.

Marvel One-Shot: The Consultant (2011)

Vpodstatě jen čistá konverzace proložená asi 5 vteřinovou scénou Hulku a 30 vteřinovou scénou se Starkem. Nic extra, ale dobře natočené.

Interstellar (2014)

Totálně geniální film! Musim sice říct, že jsem se na něj zvládla kouknout sice asi až na počtvté, ale když jsem ho konečně viděla celý, tak mě vážně nadchnul. Úžasná kamera a vizuální efekty. Nápad a příběh jsou úplně pohlcující. Hrajou zde výborní herci a Nolan odvedl opravdu výbornou práci!

Dokonalá vražda (1998)

Takový průměrný thriller. Nic nějak extra převratného, ale ani nic špatného. On by byl i děj dobrý, kdyby si s ním tvůrci lépe pohráli, ale bohužel.

Rivalové (2013)

Neuvěřitelně vydařený film. Střešně dlouho sem se na něj těšila, ale nedokopala jsem se k tomu se na něj podívat a vážně jsem byla nadšená. Miluju životopisné filmy a tento je ještě neuvěřitelnější, že Niki Lauda si 42 dní po tak těžké nehodě, sednul zase za volant. Hlavně podobnost herců s Nikim Laudou a Jamesem Huntem byla vážně skoro identická. Hlavně chválím kameru, ta byla taky super.

Krotitelé duchů II (1989)

Druhé díly mají většinou nějakou vadu na kráse a tento film se bohužel řadí mezi ně. Jednička byla hodně o duchách a tento díl už bohužel tolik ne, ale stejně se na něj vždycky ráda podívam a budu si zpívat "Ghostbusters"!