Jsem číslo čtyři (2011)

Neskutečně EMO zážitek. Na tomto filmu jsem si uvědomil jak už jsem asi cinický a mimo kategorii. Film je poměrně ucházející sci fi na které se dá koukat, ale v mnoha ohledech je hloupý a hlavně je opravdu cílený na teen EMO publikum, takže vám ostatním nejspíš bude připadat směšný když hraje na tuto strunu. Hrdina je opravdu nesympatický a chová se pitomě ale to k tomu asi patří.

Odyssea (1992) (seriál)

Musím dát maximum. Vím že to možná není objetktívní, ale tohle je jeden ze seriálů mého dětství, který doufám nikdy nezapomenu a který formoval mojí fantazii. Ve své době jsem kvůli tomu o víkendech brzy ráno vstával, hltal každý díl a bylo to pro mně hodně osobní. Dodnes miluji příběhy s dětskými hrdiny a příběhy které mají takhle specifický pohled na svět. Když si dnes odmyslíte televizní triky a zpracování roku 92 a soustředíte se na příběh, tak je to pořád docela síla, hmm?! (pro lidi kteří nikdy úplně nevyrostou a nezciničtí)

Podfukáři (2013)

Tento film je jednoduše ´Bull shit´! Divák se zde má obdivovat úchvatných triků hlavních hrdinů, které by ovšem ve skutečnosti nikdy nebylo možné provést, nicméně na plátně za běhu (a vypnutém mozku) to vypadá jako hračka. Celý film stojí na tom, že si divák zřejmě na začátku vybere právě onu kartu, kterou vám potom mistr iluzionista předloží, a poté se již s otevřenými ústy máte vézt na vlně jejich geniality a věřit všemu co vidíte, třeba i tomu, co je naroubované CGI efekty. Štvala mně také otravná hudba, která má podtrhovat genialitu čtyř skvělých iluzionistů. Nemluvím o WTF grand finále ani o vyvrcholení příběhu. Pokud někoho zajímá téma tohoto filmu, tak jeden mnohem zajímavější film natočil Christopher Nolan.

Vegas Baby (2006)

Komedie která opravdu není vtipná. Vše je zoufale předvídatelné a tak nějak plytké. Dokoukáno jen s přemáháním.

Žába k zulíbání (2002)

Začnu tím že fanoušek komedií a člověk který se dokáže zasmát i dost pokleslým fekálním vtipům by se na toto měl podívat a udělat si názor. Pro mně je tenhle film strašlivě rozporuplný - osciluje na pomezí opravdu totálního dna a zárověň i odvázaného hlasitého smíchu na straně druhé. Samozdřejmě děj a zápletka je totální blbost ačkoli jsem si při něm vzpoměl i na české komediální klasiky jako třeba: Pane vy jste vdova - čistě jen kvůli té volnosti ve vyprávění. V tomhle filmu se ale prolínají naprosto trapné a odpadní scény a vtipy s těmi dobrými které fungují (třeba scénka na záchodě v klubu) a které vás sundají ze židle.

Den poté (2004)

Den poté je takový ten fajnový žánr, který si vždycky rád pustím. Scifi, katastrofické,drama, jů - to už je pěkná kombinace slibující dobrou zábavu. Film je skutečně dobře udělaný a triky jsou také fajnové: zamrzání, obří vlny, efekty počasí a celková destrukce. Co se týče logiky a příbehu, tak jde o klasický popcorn film plný klišé, který je předvídatelný až na půdu a s klasickým rádoby posláním. Celkově je tento film jednoduchá zábava pěkná na pohled...

Atlas mraků (2012)

Atlas mrakůch je pro mně taková bonboňéra filmových žánrů a stylů, které se střídají v poměrně rychlém sledu. Díky tomu si zde myslím každý může najít své a mozek nevynechává. Zajímavé je prohazování herců v jednotlivých příbezích a hledání hlubokých myšlenek nastíněných tvůrci. Od filmu jsem čekal přesně to co jsem dostal. Dorovnávám mufa a dávám tři hvězdy.

Dredd (2012)

Velmi pěkné. Líbil se mi decentní nepřemrštěný děj, který se točí jen kolem jedné obří futuristické budovy a odehrává se v jednom krátkém časovém úseku. Velkoryse je zpracovaná atmosféra a vizuál Mega city, chvílemi připomínající největší klasiky filmové sci-fi. Také zvláštním způsobem působí syrovost a násilí které je ukázané v pravdě velmi otevřeně, což zvyšuje napětí a dramatičnost, místo aby působilo samoúčelně. Celkově skvělá moderní sci-fi.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Spousta dobrých herců a docela kvalitní výprava ale obsahově velmi slabé, trapné a hlavně hloupé až na půdu. Samozdřejmě je to snad jen pro děti, ale stejně by asi člověk našel spoustu lepších dětských filmů než je toto.

500 dní se Summer (2009)

kvalitně natočené ale nepochopil jsem motivaci hlavní hrdinky