Pohádky na dobrou noc

Príbehy na dobrú noc

Fantasy / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 95 min

• Cervenak

Na staré kolená začínam znášať Sandlera. Ale okrem jeho sem-tam vydarených vtípkov (hlavne "mimozemský prejav", ktorý je tak neuveriteľne trápny a tak neznesiteľne naťahovaný, až začne byť naozaj zábavný) v tom filme nie je nič - len mizerne animované morča, digitálno-televízny look, nevyužítá Xena a o krutú smrť si koledujúci Guy Pearce. A neslýchane debilná zápletka (PREČO sa vlastne výmysly tých detí menili na realitu?), rozvinutá ešte debilnejších scenárom. Dúfam, že s prihliadnutím k tejto volovine už všetci pochopili, aká je Noc v múzeu vlastne výborná rodinná zábava.(25.4.2009)

• imf

Nevím jestli bylo bolestivější sledovat to morče s vypoulenýma očima nebo tajtrlíkujícího Guye Pearce. Jedno je jisté, Adam Sandler už není vtipný ani v rodinném módu (jako skoro-táta vyprávějící dětem pohádky, aby pak jejich děj pocítil na vlastní kůži), ani v tom roztomile ujetém (Zohan je 80s discopeklo s geronto-homosexuálním přesahem... kdyby někdo tolik příchutí vrazil do zmrzliny, během minuty ho někdo jiný zažaluje). Takže co teď s ním? Pohádky na dobrou noc jsou otravnější než filmy se Stevem Martinem a Rob Schneider tu na ploše dvou minut Sandlera i s jeho divným účesem strčí do kapsy. Červený kůň jménem Ferrari... Nezasmáli jste se? Velká smůla, protože tohle je nejpovedenější fór celého filmu. Nebo možná jediný, který si pamatuji. Ani jedno není dobrá vizitka.(11.1.2009)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $110,101,975Tržby Celosvetovo $218,357,961Tržby za predaj DVD v USA $49,735,200 //počet predaných kusov 2,925,812║ Adam Shankman po vydarenom Hairspray dosť sklamal, film podaný tuctovo bez šťavy, kostra príbehu by ani nebola zlá len je tam strašne málo tých skutočne zábavných momentiek, rovnako tak herecké obsadenie nie je až tak dobre fungujúce aby viac vtiahlo do deja. /50%/(9.6.2010)

Když jsem si přečetla, že v tomhle filmu hraje má oblíbenkyně Keri, bylo vymalováno! Její krása je pro mě vždy "dostatečné" lákadlo, abych čouhla. No a tomuhle filmu nahrávalo ještě to, že mám pro rodinné strašnou slabost. Úvod mě poměrně nudil, připadal mi na film, který má poměrně velký potenciál, dosti nezájímavý, jenže jakmile se objevil Adam, obavy šly stranou. Mimochodem - jak jsem byla vytřeštěná, když jsem zahlédla Courteney Cox, nevěděla jsem, že tam bude .. :)(11.1.2009)

Scénář: Matt Lopez, Tim Herlihy, rozpočet ... ? - výdělek celosvětově: $217,993,847(23.1.2009)

• Nathalie

Zííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííív Základní problém téhle fantasy komedie tkví ve faktu, že jediná sympatická, psychologicky uvěřitelná a herecky vyzrála postava je tu morče s vykulenýma očima. Koulelo očima nad scenáristickou sterilitou, předvídatelným dějem a především nad nedostatkem invenčních zpestření. Jeden dobrý fór se žvýkačkami zkrátka 99 minut nepokryje. Dobrý vypravěč nebo rodič snadno docílí toho, že po jeho pohádce nechtějí ratolesti usnout a žadoní o přídavek. Zaručuji, že to se vám u Bedtime stories nestane.(11.1.2009)

Soundtrack Rupert Gregson-Williams: 1. The Sunny Vista Motel — Rupert Gregson-Williams ,2. The Tale Of Sir Fixalot — Rupert Gregson-Williams ,3. Raining Gumballs — Rupert Gregson-Williams ,4. The Fat Mouse — Rupert Gregson-Williams ,5. The Wild West Adventure — Rupert Gregson-Williams ,6. Rooftop Camp Out — Rupert Gregson-Williams ,7. The Legend Of Skeetacus — Rupert Gregson-Williams ,8. Almost A Kiss — Rupert Gregson-Williams ,9. Space Odyssey — Rupert Gregson-Williams ,10. Skeeter’s Pitch — Rupert Gregson-Williams ,11. At The Nottingham Broadway Mega Resort — Marc Shaiman ,12. You’re Supposed To Be The Good Guy — Rupert Gregson-Williams ,13. Motorcycle Rescue — Rupert Gregson-Williams ,14. Happily Ever After — Rupert Gregson-Williams(10.5.2011)

• Bluntman

Jak Pedestrian za pomocí Rob Roye porazil Silase a hirnlego. Ne, vážně - pokud si odmyslím podobnost, vrtá mi v hlavě otázka: Proč se v Hollywoodu padá vždycky nahoru? Sandler hraje další postavu, která je sobecká a nedospělá, bez píle a cíle, ale přesto sympatická. Film má zase nápaditý námět, ale jako u dalších sandlerovek doplácí na zcela nevyužitý potenciál. U ostatních rodinných komedí by mě jejich nevtipnost, rodinný apel a přehlídka klišé a schémat otravoval při nejhorším na průměrné hodnocení, jenže pohádky se musí umět vyprávět. Nejzajímavější je tak chvíle, kdy vševědoucí vypravěč (hrdinův zesnulý otec) zareaguje na svého syna, jehož příběh byl určován nenápaditým vyprávěním snesitelných fakanů. Ve výsledku 50% s tím, že morčata letos rulez (jsou novými tučňáky rodinných filmů)!(11.3.2009)

Ještě se mi nestalo, abych s Adamem Sandlerem viděl nějakou blbost. A film : "Pohádky na dobrou noc" mne opravdu pobavil.(24.5.2009)

Pokud budu hodnotit jen v ramci subzanru rodinnejch komedii s detma, tak je to absolutni bomba. Pribeh jednoduchej a predvidatelnej, ale taky perfektne sviznej a skvele zabavnej, vtipky sice misty detinsky, ale diky Sandlerovi, kterej hraje zase tak trochu dobracky hovadko a je tradicne vybornej, tak dokazou fakt perfektne pobavit a Pearce, Brand a Schneider ve vedlejsich rolich jsou zabavny. Navic se musi ocenit, ze dokonce i deti jsou celkem sympataci. Takze jedinou vytku mam k namrdanymu morceti, to je tu fakt trochu navic. Takze celkove perfektni, svizna a zabavna rodinna komedie s fajn napadama (i kdyz by pohadek moh vypravet vic), trochu slabsima trikama a perfektni hudbou za lepsi 4*.(19.3.2009)

• Fr

Pohádka o kovbojích a dracích, ale hlavně panu nedoceněném, který nepusinkoval šéfům zadky, ve které se místo víly může objevit vzteklá kráva.…. Film těží z potrhlých vtípků, které děti opravdu baví. Hrdinové i padouši jsou pro ně lehce k pochopení a důležitá je jednoduchost všeho a všech. Kam se hrabou některé pohádky! Když se stříká sprejem do očí, řvou smíchy a já řvu kravina, kravina, kravina! Všem do 15ti let vřele doporučuji! PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(29.8.2009)

• Flipper

Po Zohanovi obrovsky krok dole, možno aj vďaka Fantasy / Komedie / Rodinný žánru a ešte kvôli hroznému režisérovi Adamovi Shankmanovi. To, že údržbár dostane ponuku na riaditeľa hotela, len tak z ničoho nič a ostatné logické priestupky by som ešte prepáčil. Hlavne mi však vadil prístup k napredovaní scén, ktoré spolu robia jeden veľký kolotoč bizarností, nepresností a umelosti. Čakať od tohto filmu nejaký ten vtip, ktorých tam bolo ako šafránu bola asi mylná predstava a tiež pochybujem, že sa na tom bavili aj deti. Typické rozloženie filmu úspech-úspechy-pád dole-šťastný koniec je ako forma filmu predvídateľná a hlavne EXTRÉMNE hnusná hudba, ktorá vám znepríjemňuje život skoro CELÝ film ma nenormálne vytáčala. Čakal som, že prepadnem a poddám sa fantázií, no keď vás poštípe včela na jazyk a o pár hodín je všetko v poriadku je dôvod, ktorý vás núti precítiť realitu ešte intenzívnejšie. Kombinácia viacerých deštrukčných faktorov preto túto komédiu zhadzujú hrozne dolu a ja len dúfam, že Sandler nepôjde v šľapajách E. Murphyho a bude točiť čím ďalej, tým horšie komédie. Hviezda a pol.(21.1.2009)

Je to zábavný, je to pohodový, Sandler nijak nepřehrává a nečekaně čekanej konec se dá vcelku lehce přejít, nakonec vždyť se to ani nesnaží tvářit jako něco geniálního anebo převratnýho, spíš naopak. Prostě uvolňující a zábavná rodinná podívaná, která nenadchne, ale potěší(19.3.2009)

• Psema

Plus za Russella Branda, Keri Russell a to vyjukané morče. Mínus za všechno ostatní - počínaje příšerným scénářem, který operoval snad se 30 stranami, a konče otravným Guyem Pearcem. 3/10(7.2.2009)

• HollyW

Neholduju americkým komediím, k tomu ještě, když tam zamotají fantasy a obrovskou dávku absurdity. Příšerný scénář, který psalo desetileté dítě společně s člověkem zralým na psychinu. Jen dobrý nápad neudělá dobrý film. Jednu hvězdu dávám za žvýkačky, jinak kde nic tu nic. Co se týče hereckého obsazení, tak je to velký průměr. Pan Sandler občas vyprodukuje něco dobrého, ale já bych si tohle za rámeček určitě nedala. Od američanů už nic pořádného ani neočekávám.(30.6.2012)

Je to dosť dobrá komédia s mojim obľúbeným komikom Adamom Sandlerom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o plnení určitých prvkov z vyrozprávaných príbehov, ktorého základ síce je dosť detský, ale je veľmi dobre spracovaný, vôbec nenudí a myslím si, že bez problémov pobaví aj dospelých. Veľkým plusom tohto filmu je, že na komédiu má až moc veľký rozpočet, čo vidno hlavne na vizualizácii rozprávaných príbehov, ktoré vyzerajú veľmi dobre. Ale ani ma to moc neprekvapuje, pretože všetky novšie Sandlerove filmy sú jednoznačné áčka. Sandler tu hrá jednu zo svojich pokojnejších postáv, teda žiadny extrémista ako napríklad jeho predchádzajúci Zohan, čo síce znamená menej vtipných hlášok, ale zase ani žiadne trápnejšie situácie, ktoré sa v Zohanovi niekedy vyskytli. Ale aj tak je tu zábavy dosť, pobavila ma hlavne scéna so sprejom alebo odpoved´ na cenu Ferrari. Je tu aj výborné herecké obsadenie, čo je ale tiež pri Sandlerove filmy typické. Zaujme Guy Pearce, aj ked´ spevácku scénu si mohol odpustiť alebo menšia úloha Roba Schneidera. Veľmi dobrý je aj nápad s prítomnosťou morčaťa, ktorý baví každým pohľadom na neho. Tomuto filmu som vôbec neveril a nechápal som, prečo si môj obľúbenec zahral v niečom s takýmto príbehom. A tak som si ho pustil hlavne kvôli doplneniu zbierky, ale bol som veľmi milo prekvapený. Pre Sandlera to bol podobný úlet ako pre Stillera Noc v múzeu, ale musím povedať, že tento súboj Sandler s prehľadom vyhral. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 74%.(2.7.2009)

• Gilmour93

Zdál se mi sen, v němž Guy Pearce jezdil na morčeti s vypoulenýma očima uvnitř pokladnice strýčka Skrblíka. Cpal si ty drobásky do kapes, z nebe pršely žvýkačky, R.Schneider kolem procválal na červeném koni a nikdo se nesmál. A pak jsem usnul..(1.7.2012)

Prakticky bych zde mohl zkopírovat svůj komentář k jiné "sandlerovce", Just Go with It, protože taky zde dávám stejné hodnocení, ale neudělám to, protože se přesto v něčem liší. Tomuto filmu dávám lepší tři hvězdy, protože jsem od něj čekal jen solidní podívanou, která nebude nudit, a přesně to jsem dostal. Navíc zde není vyloženě otravná postava, na Keri a Theresu se příjemně kouká a mini rolička Carmen taky potěšila. Kdyby film občas přidal na vtipnosti anebo kdybych věděl, že si tohle budu chtít ještě jednou pustit, dal bych lepší hodnocení. Takhle jen 60 %.(8.8.2011)

• Falko

Ocakaval som podla traileru omnoho lepsiu komediu a trosku iny dej. Z mojho pohladu sa mi to zdalo byt az moc detske, tym padom pre mna dost nudne. KLIK - ZIVOT NA DIALKOVE OVLADANIE (2006) so Sandlerom sa mi pacil omnoho viac... 06.01.2009 ____ Adam Sandler - (Skeeter Bronson) +++ Keri Russell - (Jill) +++ Guy Pearce - (Kendall) +++ Russell Brand - (Mickey) +++ Richard Griffiths - (Barry Nottingham) +++ Teresa Palmer - (Violet Nottingham) +++ Courteney Cox - (Wendy) +++ Lucy Lawless - (Aspen) +++ Jonathan Price - (Marty Bronson) +++ Carmen Electra +++ Produkcia: Adam Sandler +++ Hudba: Rupert Gregson-Williams +++ (Videl v kine 06.01.2009) +++(6.1.2009)

• ripo

tragicky trápne ...(2.5.2010)