Černá hodina (2011)

Lidi kteří nemáte v oblibě SCI.FI - - Běžte si hodnotit ty vaše romantické drama. Plačte u romantických scén, a utírejte si slzy, když se díváte na příběhy ze svého života ... a dávejte si tam třeba těch hvězd i 6 (i když to nejde) a když Vás nebaví dobré sci-fi tak tu nekažte hodnocení filmu, na který nemáte objektivní názor. Já miluju sci-fi a jsem schopný dát opravdu špatnému filmu minimální hodnocení, ale abych kazil hodnocení dobrého filmu jen proto, že v tom není 2 minutový výlev srdce (jak jeden muž miluje druhého) tak to vážně dokáže naštvat!!! Je zajímavé kolikrát někteří (uživatelé) píšou jedno to samé na různé filmy. A hrají si na machry co mají 1000-ce komentářů. Máte aspoň půlku z toho shlédnuté nebo hodnotíte podle plakátu ?? Černá hodina není kopie filmu Skyline ani Války světů. Kdo film OPRAVDU viděl tak ten uzná, že se film sice trochu podobá, ale jedná se o jedinečný nápad, a ne vykrádání. Když se mluví o vykrádání ta se spíš podívejte na dramata a romatické komedie, které mají z 90% stejnou linii a dopadnou dle očekávání z prvních 5-ti minut, kdy se dozvíme kdo je hlavní hrdina a kdo hrdinka. Tento film je lahůdkou pro sci-fi fajnšmekry, dávám 90%

Červená Karkulka (2011)

Nebylo to dokonalé alebyloto mnohem lepší než http://www.csfd.cz/film/228123-vlkodlak/ .... perfektně temná amosféra, kdy člověk opravdu neví, kdo je tím vlkodlakem. Jsem rád, že neposlouchám sebranku která píše negativní hodnocení na většinu fantasy/horrorů a odsoudí je, ale na odpady - dramata dává 5 hvězd. Velmi dobře jsem se bavil. Dobrá oddechovka. 80%

Green Lantern (2011)

Nedejte na hloupé názory, že ten film nemá duši .... k smíchu. To opět már zamidrákovaných depresivních polouživatelů vylévá vztek na filmu, který je pro každého ratitého sci-i fanouška, lahodou pro oči i uši. Green Lantern je velice jednoduchý film. Zemře borec, jeho prsten si najde jiného borce, naučí se ho používat, a porazí protivníka ... ano je to trochu dementní! ALE je to Green Lantern. Pojem! A film celkově funguje. Jako celek je velmi kompatkní. Prostě srdcovka pro milovníky komixu. 100% a pro tutová záležitost na kterou se podívám klidně i 10x

Hanna (2011)

Co se na to dá říct ? Jediné .. řežiséra nakopat do části kde mu rostou nožky. První polovina filmu si zaslouží minimálně 4 hvězdy .. a to by se dalo uvažovat i o 5. Ale 2 půlka filmu (to zasmolené DRAMA v tom), pokazilo dechberoucí zážitek z pořádné akční jízdy. Ach jooooo .. druhá půlka filmu, klesla skoro na dno. Neuvěřitelně hloupý konec, který jak jsem na začátku doufam u tohoto filmu nenastane .. tak nastal. Obrovské zklamání ...

Hranaři (2011) odpad!

Neustále tvrdím, že Český režisér současnosti umí točit pouze tragi-komedie. Veškerý film, který se má posunout do linie - akční-thriller - končí šíleným fiaskem (jen u Kájinka se dá přimhouřit oko). Nerozumím tomu proč se vůbec někdo snaží o natočení podobného braku? Jestli je to demence jedince, nebo tajné doufání, že to dopadne dobře? Samozřejmě jedná se i o peníze. Kde nejsou ani myši nehrabou. Ale potom, proč to zbytečné plítvání? To radši nenatočit 10 braků, a místo toho 1 pořádný film a možná by se na to dalo i dívat.

Jana Eyrová (2011) odpad!

Fuj !!! Jak jsem to mohl dokoukat? Nechápu sám sebe. Překonal jsem max.odpor a podíval se romantické / drama a pouze jsem se utvrdil v tom, že tento žánr opravdu není pro mě. Nesnáším filmy, které se tváří romanticky a přitom je to SCI-Fi jak vyšité. Proboha BABY a chlapy ..co jste na tyhle sladké filmy, probuďte se. Tohle Vás v životě nikdy nepotká, teda jestli nevěříte v Nový svět pod Boží vládou. To pak ANO, a souhlasím s Vámi. Ale odbíhám od tématu. Tento film má tolik nereálných a slaboduchých míst, které najdete tak samo třeba ve filmech ... Terminátor, Vetřelci, Kunfu mela, nebo mém oblíbeném filmu - IP MAN ! Ale tyhle mnou jmenované filmy - si nehrají na Romantiku když to je sci-fi. Ach joooo, zase mě z toho chytá žaludeční neuróza .. omg, svět se zbláznil!

Jsem číslo čtyři (2011)

Místy jsem měl pocit že se dívám na Svítání ... akurát místo upírů a vlkoušů tu máme mimozemšťany. Neokoukaní herci a neokoukaný scénář, jsou asi to co na tomhle filmu oceňuji. Předvídatelný konec - je asi jediným mínusem, který ale cekový dojem z filmu nepokazí. Už dlouho jsem neměl z filmu tak dobrý pocit jako z tohoto díla. Čekám pokračování na které jsem pevně rozhodnutý jít do kina. Dávám 90%

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tak tohle mě dostalo. Opět jsem zjistil, jak pitomé je řídit se recenzemi kolegů na CSFD. Kvůli špatné kritice na tento film, jsem oddaloval jeho shlédnutí. A jakého překvapení se mi dostalo. Jedním slovem - ORIGINALITA. Je to poprvé kdy jsem viděl MZáky bojovat s kovbojema a Indiánama. Sci-fi posazené do kovbojky ... to jsem nikdy v životě neviděl a bavilo mě to. Vynikající nápad! Tento film je pro mě překvapením roku. Netušil jsem, že to bude až takový úlet.

Ledová apokalypsa (2011) (TV film)

Viděl jsem zatím jen 1 díl. Po shlednutí druhého dílu možná ... změním hodnocení. Obrovský potenciál a opravdu velmi slušné herecké obsazení jsou to za což bych tomuto filmu dal mnohem vyšší hodnocení než 3 hvězdy, ale neuvěřitelně to snižuje rozpočet, který je velice znát na efektech. Třepotající se kamera se snaží vzbudit dojem velmi vážné situace .... (hernajz, nepoužívalo se toto před 10 lety???) V každém případě, děj filmu je celkem zábavný a jsem zvědavý na druhou část. Zatím hodnotím 55%