• Pohádka

Kód Enigmy (2014)

Naprosto úžasný film s excelentním výkonem Benedicta Cumberbatcha. Od začátku do konce jsem si postavu Alana Turinga zamilovala jeho zvláštností, tak jako postavu Johna Nashe (Russell Crowe) z Čisté duše. Dojal mě závěr filmu, který mě téměř donutil brečet (a to nedokázal ani Titanic). Prostě a jednoduše jeden z nejlepších životopisných filmů, který jsem viděla se skvělými hereckými výkony. 95%

Insidious 2 (2013)

Rozhodně povedenější než jednička. Co se atmosféry týče, tento mě bavil daleko více, než první film. 80%

Lekce Faust (1994)

Hodně zajímavý film, u něhož je potřeba hodně přemýšlet. Některé scény jsou pro mě velmi komické (běhání staříka s lidskou nohou po městě). Švankmajer opět film vyšperkoval výbornými animacemi z nichž nejvíce si vychvaluji ty, kde hmota na sebe bere podobu člověka. 98%

Kladivo na čarodějnice (1969)

Skvěle natočený film, z něhož mi běhal mráz po zádech. Geniálně ukazuje, kam až je schopen člověk zajít pro získání majetku a financí a kam až může sahat fanatismus jedinců vysoce postavených, kteří se nebojí rozjet největší čarodějnický proces naší historie. 98%

Marketa Lazarová (1967)

Velice náročný film, který ne každý dokáže docenit. Velice specificky natočen. Přesto jedno z vrcholných děl československé kinematografie. 100%

Šílení (2005)

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Nejen hloubkou významu, ale také díky skvělým Švankmajerovským animacím. Herecky zde exceluje Jan Tříska, který dokonale vzbuzuje dojem opravdového blázna. Jako divák jsem měla problém rozlišit, kdo je zde lékař a kdo pacientem léčebny. 100%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Výborný film, který byl po příběhové, akční, hudební, herecké a efektové stránce jeden z nejlepších, co jsem v roce 2014 zatím viděla. 3D bylo velice působivé a výsledný dojem ještě umocnilo. Jedinou výtku mám vůči tmavosti obrazu, který by potřeboval komplexně zesvětlit. Plus bod si u mě snímek nese i díky racionálnímu nikoli spirituálnímu přístupu k deseti egyptským ranám (krom smrti egyptských prvorozených) a vykreslení Mojžíše jako muže, který je napůl cesty mezi světcem a bláznem. 95%

Interstellar (2014)

Dějové zajímavý, určený prioritně pro velké plátno. Kdybych film viděla v TV v hodnocení bych ještě více klesla. Ve výsledku je toto sci-fi snímkem, který mi stačí vidět jednou, a nemám potřebu jej zhlédnout opakovaně. Z toho důvodu ho nehodnotím tak vysoko jako jiní uživatelé CSFD. 70%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Akční stránka příběhu je podobná prvnímu Hobitovi. Z toho důvodu mi děj rychleji utíkal a já se u něj více bavila. 80%