Smrt přichází v bílém (2003)

Související zajímavost: "There was just her school book there, with her name on it, Barbara Rose", což je odkaz na film Válka Roseových. :-) Jinak parádní hororová komedie. 4/5

Everest (2015)

Everest? Ne díky. Pokud chcete film o horolezcích, doporučuji Pád do ticha (2003); pokud chcete nějaký ten se silnějším příběhem, určitě bude Nanga Parbat (2010) přesně pro vás. Tohle je ale podprůměrný film s touto tématikou. Než si stačíte zapamatovat tváře, již jsou po smrti. Polovina scénáře je šum v horských podmínkách a o kameře nemluvně. 3/5 za celkový dojem a některé pěkné záběry.

Partička (2011) (pořad)

Jedna hvězda za občasné gagy.

Náš vůdce (2008)

Vynikající film s hlubokou myšlenkou, není co vytknout. 5/5

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Jsem velkým fanouškem původní série, nejvíce mě v Smrtelném zlu překvapila atmosféra a veliké plus měly masky. V Ash vs Evil Dead je to přesně naopak; přišlo to o temnou, mysteriózní atmosféru a ručně dělané masky nahradily počítačové efekty. Bruce mě ale překvapil, nečekal jsem, že se do svého starého charakteru ještě úspěšně vrátí. Naštěstí on je tou postavou. 70%.

Ghoul (2015) odpad!

Výborně. Česko-ukrajinský film, američtí herci, arabský výraz v názvu, vedlejší jazyk ruština, český režisér a natáčelo se na Ukrajině a v USA. Ten multikulturalismus se mi začíná hnusit, pánové. Reálné oběti Čikatyla se musí v žaludku obracet !

Avengers (2012)

Jeremy Renner - jediný důvod proč jsem se na to podíval. Bohužel zklamal.

Bitva o Sevastopol (2015)

Zvláštní období ke spojení ruských a ukrajinských filmařů, vzhledem k jistým neshodám okolo obou národů v těchto časech. Když jsem viděl první trailer k filmu, ihned mě napadl méně úspěšný ruský snímek Stalingrad. Obavy se naštěstí nevyplnily a film jsem si celkově velmi oblíbil; to i přes to, že jsem musel přelouskat dlouho neslyšenou ruštinu. Film mapuje život Ljudmily Pavličenko, dcery vysokého důstojníka NKVD, která se stala odstřelovačskou legendou teprve ve věku dvaceti tří let. Do statistik se zapsala s neuvěřitelným číslem 309 zásahů a během života si vysloužila mnoho ocenění. Akční scény jsou všechny velmi povedené, včetně CGI efektů samotných. Vývoj postav je to, co se mi na snímku velice líbilo. Zatímco většina amerických filmů se tuto mezeru snaží vyplnit silnější akčností, Bitva o Sevastopol na to šla šikovně; zvyšujícím se duševním nátlakem na samotné postavy. To přímo navazuje na Juliji Peresild, která válkou unavenou Ljudmilu vystihla naprosto dokonale.

Třída smrti (2013) (studentský film)

Originální, temná, přímo hrůzná atmosféra! Hlas vypravěče mě mile překvapil. Jelikož je to studentský film - 5/5!

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

"Kdo jsi? Bionic?" "Ne, ne, ne. Mám rád jen ženy." Jsem fanda komedií, od britských, přes české až po americké, tohle bohužel nemá s komedií nějak moc společného. Ano, pár vtipných hlášek tam určitě je, ty trapné je ale převyšují. Děj (s prominutím) o hovně; ani Adam Sandler to nezachránil. Znovu bych se na to nepodíval. 30%