Dobrý Will Hunting (1997)

Dosť precenovany film, scenár je celkom uspokojivý, avšak realizácia už menej. Vyzdvihol by som rolu profesora matematiky, ten ju zvládol výborne a aj jeho pomocný asistent, aj keď mal len malo priestoru. Sklamaním bol psychológ, ktorý nijako neprekvapil a pôsobil šablónovito, postava psychológa tam nemala čo robiť, bolo to veľakrát skôr o psychológovi ako o takzvanom géniovi, píšem takzvanom, lebo génius sa takto nespráva, skôr to bol taký superman a myslím, že pre matka damona tato rola nebola vhodná.

Nezlobte, když nemusíte! (1983)

Toto je taký zvláštny film, byť na mieste cirkvi, tak ho propagujem všade. Ono je to tam podané takou zvláštnou formou, medzi zlom a dobrom nie je až také veľké vákuum, lebo kto si tento film pozrie detailne, zisti, že ozajstná láska sa rodí za pomoci diabla a možno bez neho by sa nezrodila a k tomu výborná filmová hudba. A nezabúdajme, že človek z ľubovoľného filmu najskôr zabudne na filmovú hudbu, avšak tá je rovnako dôležitá ako scenár, réžia, kamera a v neposlednom rade samotní herci. I, keď videl som už filmy s výbornými hercami možno aj réžiou, ale nevhodná filmová hudba vie výrazne pokaziť filmový zážitok

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Z nekritického pohľadu na kresťanského Ježiša nie je ani jeden film tak dobre urobený ako tento, dobre napísaný scenár, réžia a hudba. Na začiatku sú síce niektoré hluché miesta, na niektorých miestach je zle zvolená hudba, ale na ostatných je zas vynikajúca. Jediná škoda je, že sa to netočilo lepšou technikou a širokouhlým formátom.

Na život a na smrt (1998) (seriál)

Neveľmi chápem to nízke hodnotenie, ti, čo hodnotíte, videli ste celý seriál? Ja by som ho charakterizoval nasledovne: filmová hudba výborná, súboje dobre, príbeh dobrý, ženy prekrásne a koniec fatálny.

Gran Torino (2008)

Nenásilný a celkom dobre napísaný scenár, hlavný hrdina to zahral celkom dobre i keď tam boli, aj slabšie stránky. Príliš sa hľadí späť dozadu na jeho vojnové roky a poukazuje sa akým peklom prešiel a potom nevieme takmer nič o jeho ďalšom živote až doteraz, do doby, keď sa odohráva príbeh. Rolu kňaza by som z filmu dal preč, znižovalo to dramatickosť. Dávam plus za to, že chlapca nehral černoch. Negatívom je zase použitá klasická šablóna, kde koniec príbehu sa dal odhadnúť už po krátkom čase, avšak záver ma milo prekvapil, nečakal som práve tuto možnosť, a preto, ako celok film dopadol lepšie.

Blíženec (2019)

Akčný film s dopredu známym koncom, dobrým začiatkom a postupne s prepadom až na podpriemer. Klišé je prítomné na veľa miestach, film je klasická šablóna amerického filmu. Spoiler: začiatok je celkom zaujímavý, aj napätie slušné, až kým na scénu nevstúpi na hlavného hrdinu nasadená agentka, kde sa jej podarí zneškodniť protivníka. Na to, že tých dvoch chcú zabiť nebezpeční agenti, tak ich správanie je prinajmenšom divne a ako by sa nechumelilo. Hlavný hrdina ma v muške agenta, ktorý sa ho snaží zabiť, avšak keď uvidí černocha zaváha a nevystreli (že by rasiszmus?) Zhrnutie: klasicky šablónovitý americký akčný film, ktorý ničím neprekvapil.