Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pravdu? Skončila jsem se sledováním někde u 9. (nebo už 8.?) série, protože to šlo do kopru. Přesto v prvních sériích se najdou vtipy, které nejsou špatné... nebo přesněji, nebyly než se tolik oposlouchaly lety omlévání. Rozhodně ok seriál pokud jste 100% nenáročný konzument, který chce snadnou věc ke shledování po večerech. Pro mě to nějak ztrácí smysl, kdyby už jen tím, že to má neuvěřitelný počet dílů o ničem. HIMYM nikdy nebylo více než průměr, ale postupem let to dokonce neudrželo ani tu průměrnost... Tři hvězdičky jsou opravdu z milosti.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z neproblematičtějších seriálů současnosti u kterého mě neuvěřitelně těší, že již sestoupil z předních příček v listu nejlepších seriálů. Protože na tomhle vážně nic nejlepšího nevidím. Uznávám, že pokud jste průměrný zdravý bílý hetero cis muž věku 20 - 40 let, asi bude těžké nespadnout mezi většinu a nenosit trička s nápisem Bazinga, protože je to tak stašná prča přece.. no fakt. Já nepopřu, že když jsem poprvé seriál sledovala někdy v roce 2008/9 tak jsem si říkala, že je to celkem ok, haha, nerdi.. jasně.. Od té doby se ale dost změnilo a já nehodlám dále podporovat seriál, který je plný sexismu, racismu a ableismu, na čemž si zakládá svůj ''humor''. .. Nepochybuju, že tbbt si svoje fanoušky vždycky najde, ale já už tam patřit nebudu. // Dvě hvězdičky jsou nejspíš za průměrnost, která mi nedovoluje celou věc vyloženě nenávidět, na to to není dost dobré.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, který mi vždy přišel značně overrated a ač uznávám, že se tu najdou skvělé vtipy, obecně jsem spíš pro Futuramu. Přesto například v porovnání s Family Guy (typicky americký odpad) je to výtečná věc. Asi prostě jen nejsem fanoušek. Simpsonovým ale nemůžu jejich kvality upřít a rozhodně se jedná o nyní až kultovní komedii. Za mě ale nadprůměrný zážitek nepřišel.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Přestala jsem sledovat po začátku čtvrté série, kdy jsem měla pocit, že některé postavy jsou tak moc Out Of Character a liší se od knihy, že jsem se rozhodla pro Sophiinu volbu - knihy x seriál a knihy vyhrály. Seriál je ale přesto velmi dobře zpracovaný a navíc určitě slouží jako odrazový můstek pro spoustu skvělých herců. Celkem nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatně přepracováno, ale mně zkrátka nešel ten seriálový svět sloučit s tím knižním. .. Kdoví třeba to jednou překousnu a navážu tam, kde jsem skončila. Pro zatím - 1. a 2. série za 5*, 3. slabší (ale to i děj v knize tbh) a u čtvrté jsem to ztratila. Přesto jeden ze seriálů, u kterého chápu, když je zařazován na první příčky žebříčků.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kult. Neuvěřitelná smršť bonmotů a pocit, že sleduju seriál jehož hlášky/moudra by se daly aplikovat snad na všechno. Musím říct, že stejně jako u Stopaře mám u Trpaslíka trochu pocit nepatřičnosti, vzhledem k tomu, že jsem oboje objevila někdy v roce 2009 a tak nějak prostě k tomu fandomu nepatřím, i když oboje mám moc ráda a určitě budu sledovat další vývoj. Teď mě omluvte, jdu posnídat studenou kari omáčku.

Ajťáci (2006) (seriál)

Jeden z mých prvních seriálů a taky jeden z těch vtipných, které jsou opravdu vtipné. Nejlépe znám první tři série, tu poslední jsem viděla, ale už mi nepřišla stejně dobrá. Každopádně jeden z britských gemů, které stojí za shlédnutí.

Temný případ (2014) (seriál)

Ani nevím, proč to u mě není na plný počet bodů, asi pořád nějak nemám dost, přišlo mi, že to buď musí nutně ukončit ve finále první série a nebo to nedořešit... Každopádně McConaughey a Harrelson jsou dobrá dvojice, věřím jim to, nemám ve směs co vytknout. Asi ale ani nedoufám, že si druhá série udrží stejné tempo a zajímavost. ... Tomuhle tvrzení každopádně udělám update. Zatím je to výborná věc, ale co dál..

Futurama (1999) (seriál)

Jak mě Simpsonovi nikdy nic neříkali, Futurama mi přijde mnohem zdařilejší. Samozřejmě neuvěřitelně naprané Amerikou, ale to se dá čekat. V celku nenáročný seriál, který si rozhodně pustím, když jsem u televize. Ač jsem viděla všechny epizody, je to tak random, že se dá sledovat stále dokola. Seriál, co nikdy nebude mým oblíbeným, ale přesto se na něj dokážu stále dívat.. Některé ty vtipy vážně stojí za to.

Pán času (2005) (seriál)

Asi bude vždycky patřit mezi moje jedničky a oblíbené seriály, ať už se stane cokoliv. Doctor Who je nestárnoucí klasika a obnovené série od roku 2005 to jen potvrzují. | První série, Devátý Doktor: Když se na to zpětně dívám, Eccleston je výborný a epizody s ním mám moc ráda, i když některé z nich jsou možná jednodušší a vím, že spousta lidí ze srdce nenávidí Rose Tyler, já mám Devátého moc ráda a obecně je to skvělý začátek dlouhé cesty nového DW. Obecně průměr, lehký nadprůměr. | 2., 3., 4. série, Desátý Doktor: Můj nejoblíbenější Doktor ze všech spolu s celou plejádou Companions. Obecně tyhle tři série stojí rozhodně za to vidět, ať už jste zarytý fanda nebo dokonce ani moc nemusíte scifi, David Tennant si vás získá. Alespoň mě rozhodně. Celá paleta emocí, opravdové zvraty v ději nebo vývoj postav, to všechno tu je a zároveň je to pořád lehké a zábavné. 10/10 za 10. Doktora. | 5., 6., 7. série, Jedenáctý Doktor: Matt Smith Tennantovi sekunduje více než zdatně, ale pravdou zůstává, že po odchodu Amy a Roryho seriál obecně uvadá. 7. série je menší katastrofa a nezachrání to ani velké finále, i když v epizodě pro 50. výročí rozhodně nalezneme zpestření. Obecně to není špatné, ale to zakončení... | 8. série, Dvanáctý Doktor: Na Capaldiho jsem se neuvěřitelně těšila, naplnil očekávání jen tak zpola, měla jsem pocit, že celou dobu na něco čekám a ono se to nějak neděje. Každopádně ve 12. věřím a těším se na další epizody. Jen zkrátka nemám moc pozitiv na Claru, která je společně s Marthou mým nejneoblíbenějším společníkem. Jsem si vědoma jejich dobrých vlastností, ale přesto stále nejsem přesvědčena. | .. Modlím se, aby se vrátili časy, kdy epizody měly smysl a DW mě opravdu bavil... Z postu nejoblíbenějšího seriálu se přesunul na post oblíbený a já se s tím těžko smiřuji.