Rebelky (2019)

Začalo to jako černá komedie, skončilo to jako gangsterka.  Rozhodně víc zábava než zklamání a nuda.

Bitevní loď (2012)

Taková zase megalomanská jednohubka s Riahnou, co má o číslo větší kšiltovku a zaraženej anální kolík. "PALTE!" "PANE, NEMÁME ČÍM PÁLIT!" "NABERTE KURZ, NABIJTE ZBRANĚ A PALTE!" cože jako? Asi chybka, no a tak dále....

Píseň moře (2014)

S klidným svědomím můžu říct, že tohle je magický příběh!

Stonehenge apokalypsa (2010) (TV film)

Ano, bylo to laciný, ale náhodou, nápad dobrej. Nebyl tam profláknutej padouch, co chce ovládat svět. Tady se stálo proti záhadné síle. Kdyby tomu dali hlubší myšlenku, zaobíralo se to více původem a mělo nějaké vysvětlení, bylo by fajn. Taky se musí vyzdvihnout, že se hrdina někde velkolepě a trapně nezhmotnil, ale opravdu skončil, tak jak skončil. Jsou daleko horší a daleko dražší prasárny, co si hrají na velkofilmy!

Vlkodlak (2010)

Chvílemi mysteriózní, chvílemi béčková podívaná, kdy hlavní tajemství filmu bylo vyzrazeno příliš brzo. A to pak skazilo velkou část podívané. V klidu by se to odešlo i bez známých tváří.

Ex Machina (2014)

Film o tom, zda umělá inteligence dokáže obelstít člověka. Bylo to ukecaný, plný úvah a dedukcí ale nic moc z toho. Konec nám ukázal, že se možná v budoucnu staneme pro UI primáty a fosíliemi patřícími do muzea, ale mohlo to být silnější a naplněnější, aby jste se u toho tolik nekroutili nudou.

Plán útěku 3 (2019) odpad!

Tak nějak mi přijde, že tahle série spadla na úroveň filmů s  Brucem Willisem v poslední době. Bautista vyloženě trapnej,  hra na cit se smrtí Slyovy milé nolová.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Chvílemi jsem měl pocit, že seriálu dost dochází dech.  Pochyboval jsem i o časových stopách jednotlivých dílů a ze závěrečné, přes dvě hodiny dlouhé, epizody se mi ježily vlasy. Pak došly takový zápichy jako únik Max ze světa druhé strany, i když to vypadalo, že ji Vecna uniknout nechal a vůbec se nesnažil ji zastavit,  a úžasný metalový nářez na střeše karavanu no a finální boj, no budiž. Ale záporáka odhalili zbytečně brzy, dost mi to vzalo na náladě a jeho zaverečný vizuál byl spíše směšný, větší hrůzu naháněl, když se tím druhým světem procházel. No uvidíme, co přinese poslední série,  ale kvality a atmosféry ubylo.

Bohové Egypta (2016)

Přeplácaný CGI a to vážně strašně moc, který si pro sebe ukradl uštěpačný Horus (Coster-Waldau). Jinak nic.

Ava: Bez soucitu (2020) odpad!

Strašné nudnej film. Ničím nevybočuje, nemá čím zaujmout. Kdyby to byl aspoň krvák s ženskou hrdinkou, ale prostě nic. A to je potom móc špatný.