Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Co jen říct o filmu, ze kterého byly úvodní titulky ta nejlepší část? Šel jsem do kina s tím, že horší než švédská verze to být nemůže ... a ono ejhle ... ještě o stupínek horší to bylo :-D Fincher je ostřílený rutinér, který moc dobře ví jak má postavit scénu, co má chtít po hercích, jakou hudbu zvolit ... po technické a formální stránce není filmu totiž opravdu moc co vytknout. Horší ovšem je, že filmu chyběla duše, hloubka, jednotlivé charaktery mi byly lhostejné a těšil jsem se jen na další scény s nahou Rooney. Co se děje týče, tak Larsson musí v hrobě přímo rotovat. Fincher si z knihy vybral jen naprosto stěžejní a zásadní údaje a pomocí nich splácal nit příběhu jako by psal investigativní článek do Reflexu, navíc několik dějových miniodboček do filmu vsadil jen proto, že budou mít zásadní vliv na děj budoucí. Osobně jsem od filmu nic moc nečekal, ale divím se jen dvěma věcem: Jak se tohle mohlo líbit některému fanouškovy Larssonovy trilogie a také jak mohl tenhle děj pochopit někdo, kdo knihy nečetl. HOWGH :-) PS: Zajímavý komentář: TETSUO

Svět podle Lelanda (2003)

Láska je když na někoho nedokážeš přestat myslet, když je tvojí první i poslední myšlenkou dne. Láska se odehrává spíše ve tvé hlavě, než ve tvém srdci. Film o lidech, kteří dělají chyby, o lidech kteří milují a o tom, co jsou ochotni pro lásku udělat. Film o lidském smutku, ale také i o naději a o dobru v každém z nás.

Rozpal mě, sakra (2011)

Alma je téměř 16-letá slečna, která je nadržená jak stepní koza, nešťastně zamilovaná, puberta s ní mlátí ode zdi ke zdi ... a on ten Jacobsen z tohohle dokázal vy\tvořit docela slušnou oddechovou komedii ... komedii o jednom (ne)šťastném vytažení pubertálního ptáka :-D

Control (2007)

Asi jsem se zamiloval do té čisté depresivní postpunkové poezie. Frontman legendárních Joy Division v celé své temné nedokonalosti a s duší obnaženou až na dřeň samotného pekla.

Vyměřený čas (2011)

Je to docela zvláštní, že film který má takový drajv a spád může byt až tak hloupoučký a naivní :-D

Omamori Himari (2010) (seriál)

Docela dobré ecchi comedy :-)

Ocelová pěst (2011)

Robot Jox téhle generace. První film o boxování, který mne vážně bavil :-) Tak trochu styl "Do útoku", tak trochu rodinný film ... ale táááááák moc mne to bavilo :-D

Melancholie (2011)

Jednu hvězdu za Kirsten, kterou zbožňuju :-) Co se filmu týče, tak takový roztahaný rozplizlý ... nic pro mne.