Krajina střelců (2003)

Western, který není obvyklým westernem. Příběh a přestřelky jsou provedeny s lidskou tváří a s reálnou stránkou. Snad první western, kde 50% kulek opravdu netrefí mířený cíl a ukázka, že i pravý cowboy je jenom člověk. Scéna s výběrem sladkosti v hokynářství je na daný žánr ojedinělá a přitom výrazná. Herecké výkony se rovnají obsazení a očekávání, které jména vzbuzují a celkový náhled na film....skvělá záležitost. Proto musím dát za 5 hvězdiček, protože v daném žánru se tento film řadí mezi nejlepší.

Interstellar (2014)

Docela mě štve, že mnoho komentářů se točí kolem toho, že Ch.Nolan nedosáhl kvality předchozích filmů. Já s tímto tvrzením nesouhlasím. Film má atributy přelomového díla, které spousta návštěvníků kina nemá šanci ani pobrat. Spousta scén zůstane zaryta hluboko v mém podvědomí. Scéna s přistáním na vodní planetě, kde kosmonauti zjišťují, že jim k přežití díky blížící se vlně zbývá jen pár minut, je prostě famózní. A mohl bych pokračovat dál a dál, ale prostě je to třeba vidět a zažít. Samostatnou epizodou je skvělá hudba Hanse Zimmera a pro mne překvapivě zvládnuta role v podání M.McConaughey. Doufám, že milovnické role opustí a bude se držet podobných projektů. Film bude navždy v mé topce a určitě nejen v mé.

Hon (2012)

Jméno Klárka je díky tomuto filmu pro mou osobu synonymem nebezpečí a problémů. Od chvíle, kdy se film začne zamotávat a Lukas se stane veřejným nepřítelem číslo jedna, se mě začal stahovat žaludek. Díky skvělému hereckému představení Mikkelsena a skvostně obsazeným pozicím vedlejších rolí se člověk dokáže skvěle vžít do pocitů hlavní postavy. Zažíváme opovržení, vyčlenění, nenávist a nemožnost něco změnit. Je to opravdu lidský příběh o jednom velkém nedorozumění, které se převrhlo v životní katastrofu. Není to film na romantickou sobotu, ale je to komplexní film, který je opravdovým zážitkem pro každého filmového fandu.

Planeta Krull (1983)

Film mého mládí. Do této chvíle si vzpomínám na dětská léta, kdy jsem v pokojíčku hledal zbraň, která by mohla jednou vystřelit a následně po otočení se dala použít jako lepší druh meče. Mystické postavy věštce, pavoučí ženy, kyklopa příběhu dodávají nádech pohádky a černá pevnost, netvor a horda jeho zabijáků dodávají filmu tu skvělou negativní atmosféru, díky které fandíte po celou dobu filmu té naší skupince odvážlivců. Zub času je na tomto filmu zřetelný, ale v době vzniku a za mého mládí to byla klasa. Prostě, až na pár nedostatků výborný film, který neurazí a vždy potěší.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film) odpad!

Tento film je pro mne něco jako pro býka červená barva. Kdo viděl film od začátku a vydržel do konce, tak má u mě uznání. Scénář, triky, herecké výkony, režie ... no jedním slovem katastrofa. Prostě, až bude má víkendová akce v plném proudu a všichni členové budou na mol, tak vzhůru do točení obdobného filmu. :D Musím ho prostě označit jen odpad, protože jiná možnost už tady není.

Zmizelá (2014)

Už dlouhou dobu se mi nestalo, abych po shlédnutí filmu usínal a stále přemýšlel nad úseky filmu a přemýšlel nad pohnutkami různých postav v příběhu. Od prvních chvil příběh, který člověka nepustí a donutí ho vydržet v napětí, až do konce 145 minuty. Ben Affleck předvádí obstojný herecký výkon, ale Rosamund Pike předvedla něco úžasného. Dle mého názoru by si za tento předvedený výkon zasloužila minimálně nominaci na oskara. A závěr filmu, to je překvapení, které podle mého nikdo nečekal. Proto nemůžu jinak, než za plný počet.