Transformers (2007)

tak pro začátek bych předeslal, že jsem příznivec ( nejenom ) akčních a trikových filmečků, a proto jsem při pěkné podiváné schopen přihmouřit očko při slabším příběhu a podobně ( pěkné 4* např za 300 bitva u thermophyl mluví za vše ). transformers u mě, ale bohužel nezafungovaly. Tuším že Spáčilová doporučovala, ať si pořád opakuji: jdu na film pro náctileté, jdu na film pro náct...., bohužel jsem na to moc nedbal a tak jsem naletěl. dále k tak opěvovaným trikovým scénám, veškeré proměny jsou cíleně točeny ( chápu že v rámci dynamiky a hlavně úspory pěněz ) tak rychle a detailně, že ze všeho je jen změť a člověk nemá šanci si kompletní proměnu vychutnat. scény, jako třeba "tlupa studentů okupuje nejtajnější místa obrany USA a radí vědcům a vojenským odborníkům co dělat" - no co k tomu říci.... je zbytečné se zmiňovat o infantilních vtípkách ( abych byl upřímný, dvakrát jsem se opravdu zasmál ), kterých je naprostá většina..u některých věcí jsem ucítil závan ironie a sebezesměšnění, ale ve většině případů, hned následující scéna tento závan nenávratně odfoukne. ke konci jsem v kině už opravdu poposedával a závěrečná scéna mě ( a mého kolegu ) donutila k úprku, tak zběsilému, že jsem se nezastavil ani při "vtipné" rodičovské vsuvce mezi titulky. dvě hvězdy za dynamiku a náboj některých scén a za dvě krásný holky...50%. poznámka for chlebos: já taky nedostal a rozhodně bych se nebránil..

Sunshine (2007)

taky jste měli chuť, sednout si před okno a snížit filtr??

Na Hromnice o den více (1993)

V rámci komedie, bych našel jen málo konkurentů. Vtipné, svižné, inteligentní.... od shlédnutí vím, jak se chovat při silniční kontrole.

Simpsonovi ve filmu (2007)

je pravda, že za posledních 15 let vidím v průměru tak dva díly denně a tenhle seriál je opravdu jak moje bible, ale nějak si nemůžu pomoci a od filmu potřebuji dostat trochu něco jiného... né víc, ale prostě něco jiného. i přes to, že vtipy jsou v tomto filmu stejného ražení, jako to nejlepší v seriálu, tak v druhé půlce jsem se chvílemi prostě trochu nudil. rozhodně je to výborný animovaný film a v podstatě jsem dostal to co jsem od toho očekával... no prostě omlouvám se mým modlám a dávám za 4..... uvidíme po druhém shlédnutí, třeba s pokorou opravím...... tak bohužel po druhém shlédnutí na dvd, je tomu spíš naopak, té nudy je tám víc než si mé rozdychtěné oči stačili v sále kina povšimnout... bohužel. snižuji na 3* ....já vím já vím, vypadá to divně, ale po 3,4,5 repríze zase měním doufám, že už naposledy - 4*

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nejdříve jsem chtěl s nostalgickou vzpomínkou připojit 4*, ale teď to dávali v tv a nejde to. Bývali časy, kdy jsem se u toho trhal smíchy, teď jsem se jen divil proč.

Blade 2 (2002)

je to spíš na 65%, ale sorry jsou tam upíři...

Bowling for Columbine (2002)

filmík u kterého se opravdu nenudíte. řekl bych, že dokument je trochu silné slovo. zajímavý pohled na ameriku a její posedlost střelnými zbraněmi a vším co zabíjí, s několika zajímavýma statistikama týkajících se zbraní a vražd. dále pak porovnání s okolním světem a spousta otázek proč je to v usa jinak. Moor se ve svém pátrání dotýká tolika otázek-nezaměstnanost, etnika, dostupnost zbraní, média, vládou uměle vytvářený pocit strachu a konzum atd.atd., že opravdu přinutí člověka přemýšlet. Co mi vadí je nemožnost vytvořit si z jeho údajů, která jsou v mnoha případech podávána jednostranně, vlastní názor, kterému by se dalo alespoň trochu říkat objektivní. Taky bych občas ocenil alespoň nástin možnosti řešení. Scény jako třeba s fotkou holčičky u Hestona a ukazování jizev po kulkách v k-martu, radši komentovat nebudu, navodili mi ten obvyklý pocit studu za autora, při kterém odcházím na záchod, do lednice, do ložnice .... no prostě kamkoli a vracím se až po nich.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

kdysi jsem byl okolnostmi donucen podívat se na pár dílu... ok něco se dalo vidět, protože to byly v celku zajímavé detektivní příběhy, ale opravdu jen něco. Navíc nemohu překonat odpor k hlavní představitelce a je až k smíchu, jak vždy a všude dostane od policie prostor k prozkoumání místa vraždy, možnost nahlédnout do spisu atd. už vůbec nemluvím o tom, že její rádoby zvídavý, chápavý, zamyšlený ( v podstatě jakýkoli ) výraz ve mě vzbuzoval chuť jí fyzicky ublížit...

Zelená míle (1999)

Na poprvé jsem tomu dal plný počet, při druhém pokusu už jsem tak nadšený nebyl. Řemeslně opravdu nejde nic vytknout, ale toho ždímání slz je tam opravdu trochu přes míru o černobílosti postav nemluvě. Skoro to vypadá, že po zemi si to vykračuje samej král Miroslav a člověk může občas narazit na jednoho dva Kazisvěty..

Poslední samuraj (2003)

tak na poprvé jsem tomu dal 4*, ale s odstupem času a po druhém shlédnutí dávám plný počet. Ano je to klasická šablona amerického velkofilmu, ale řekl bych vydařeně řemeslně udělaná. A že nejsem zrovna Cruisofil, tak se mi v tomhle filmu opravdu líbil a jeho postavě jsem věřil( o Watanabem nemluvě). Jsou tam sice momenty, za které bych tvůrcům nejraději nafackoval ( cruisovi rty při bojových scénách bezesmyslu ševelý ...prázdno, prázdno.... ), ale jinak moc pěkná vizuální procházka. Dostalo mě vylíčení japonské povahy při tom, jak se starala o člověka, který jí zabil manžela.