Hra o trůny (2011) (seriál)

Tomuto seriálu nechybí nic. Kouzla, smrt, strach, bolest, vášeň, touha, msta. První díl člověka vtáhne do děje a nehodlá ho hned tak pustit. Napětím tento seriál jen přetéká a nejlepší je, že si nemůžete být ničím jistí. Postavy umírají jedna za druhou a je jich tam míň a míň. Nemáte možnost si ani nějakou postavu oblíbit, protože dřív než to stihnete, zemřou. Zvraty jsou v tomto seriálu na denním pořádku. Nyní má přijít pátá série, která se opět zapíše do dějin. Přichází touha po pomstě a jakmile na scénu nastoupí Lady Stoneheart (nebo také Lady Kamenosrdce, omluva za SPOILER) začne příběh nabírat noví směr. Myslím si, že Hra o Trůny nám ještě mnohé ukáže a my nesmíme zapomenout... ZIMA SE BLÍŽÍ

Nevědomí (2013)

Ne, ne a ne. Jistě nejhorší sci-fi film, který jsem viděl. Od prví minuty mně nudil, obsazení bylo strašné a celí děj příběhu trapný. Nevím zda mám pravdu, ale takhle to většinou dopadá nedržíme se-li knihy. Uděláme z toho něco jiného, než to je. Celkové shrnutí? Zoufalí pokus vydělat peníze...

Univerzita pro příšerky (2013)

Jistě se nevyrovná prvnímu dílu, tedy Příšerkám S.R.O, ale i tak je to pěkná animovaná komedie. Děj byl od začátku do konce humorný a místy napínavý. Krásné bylo sledovat, jak hrdinové prvního dílu vyrůstají a jak to celé strašení vypadá, což u prvního dílu znát příliš nebylo.

Labyrint: Útěk (2014)

Úžasný příběh plný hádanek, hlavolamů a napětí. Od první do poslední chvíle jste napjatí. Příběh se velice rychle vyvíjí a během minuty dokáže nabrat zcela jiný směr. Vše skvěle podtrhne nečekaný konec filmu a zcela vás navnadí na druhý díl. Ačkoli se film trochu lišil od knižní předlohy, i tak to bylo moc příjemné se na něco takového podívat.

Temné stíny (2012)

Velmi vtipná a také lehce hororová komedie, která dle mého názoru nemá chybu. Johny Deep v podání Barnabáše a Helen Bonham Carter jako doktorka byly hlavními hvězdami filmu, což se od Tima Burtona dalo čekat. Velmi vtipné fráze, které pronášely hlavní postavy, vždy měly logiku a dalo se jim zasmát. Skvěle se taky hodil konec 19. století, do kterého byl příběh zasazen.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tento film mně bohužel zklamal. Tušil jsem, že náboženský námět bude zde hodně znát, ale na mně to bylo až příliš. Dále mně pak přišlo zbytečné, natáhnout děj do tří hodin, člověk už pak nemá náladu film sledovat. Ale výrazné plus bylo grafické zpracování, Veškerá příroda, města nebo bitvy byli moc pěkně udělané. Příběh mi připadal nedomyšlený a...zvláštní. Možná by to opravdu o moc lépe vypadalo, kdyby to o něco zkrátili.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Třetí díl byl poněkud jiný, než ty před nimi, ale i nadále je to velmi zajímavý příběh plný napětí a lásky, Je zvláštní, že zrovna třetí díl se podobal knižní předloze nejvíce. Noví herci se velmi hodí na vybrané role, zvláště Natalie Dormer v podání Cresidy, ale i s ostatní herci předvedli skvělé výkony. Hvězdou fimu byla však Jennifer Lawrence zpívající "The Hanging tree."