Pí a jeho život (2012)

Tento film je jeden z tých, ktorý dokazuje, že aj bez nejakých slávnych filmových hviezd sa dá natočiť niečo dobré. Film je podarený po vizuálnej ale aj po príbehovej stránke. Príbeh tohoto filmu je zaujímavý, miestami až napínavý a to sa mi na ňom páči, aj keď niektoré nudné scény si proste mohli odpustiť. Páčilo sa mi aj to, že v tomto filme nebol kladený nejaký veľký dôraz na náboženstvo aj keď to bola jedna z hlavných tém. Film sa ANGovi LEEmu proste podaril. 4/5

Kult hákového kříže (1998)

Tento film ma až na toľko zaujal, že som sa na konci keď zastrelili Dannyho (Edward Furlong) skoro rozplakal. Herecké výkony Edwarda Nortona (Derek) a taktiež aj Edwarda Furlonga boli proste úžasné, no povedzte sami. Neonacista Derek zistí, že to čo robí nie je dobré a jeho brat tomu najprv nechápal ale nakoniec keď mu to Derek vysvetlil tak to pochopil a aj on s tým prestal. Na koniec filmu ešte mohli pridať to ako sa Derek stretne s tou neonacistickou komunitou, v ktorej on sám bol. No, ale to až tak nevadí a tento film si aj tak zaslúži 5 hviezdičiek.

Transformers (2007)

Transformers, úžasný sci-fi film s perfektnými efektami, dejom a veľmi veľa výbuchmi a explóziami,ako inak... veď ho režíroval Michael Bay. Raz sa Samov otec rozhodol že mu kúpi auto, no vtedy ešte nevedel, že sa z toho navonok obyčajne vyzerajúceho auta "vykĺbe" obrovský robot, ktorý sa bude snažiť ochrániť zem pred Decepticonmi na čele s Optimusom Primeom. No ale aj tak ako vždy sa všetko skončí dobre a Decepticoni prehrajú. K tomuto filmu neviem už neviem povedať nič viac, proste paráda!

Ratatouille (2007)

Malý ale talentovaný myšiak Remy mal sen variť v luxusnej reštaurácií. Vďaka Linguinimu sa mu podarí variť v 3-hviezdičkovej reštaurácii, ktorá patrila Gusteaovi (Remyho vzor). Známy kritik Anton Ego vstúpi do reštaurácie a myšiak Remy mu uvarí Ratatouille. Antonovi to jedlo pripomenulo mladosť a dá si zavolať kuchára. Počká si pokiaľ zákazníci neodídu a potom príde to prekvapenie. Napíše o reštaurácii úžasnú recenziu. No ale nakoniec z toho výjde problém a hygiena nechá zatvoriť reštaurácii kvôli "potkanom" v kuchyni. Nakoniec si otvoria novú reštauráciu a všetko bude ako má byť. Rozprávka sa mi veľmi páčila,jedna z najlepších akú som kedy videl. Proste paráda! Gratulujem pixar. "Variť môže každý

Temný rytíř (2008)

Batman Temný Rytier je podľa mňa najlepší film zo série Batmana vôbec. Môžeme zaňho poďakovať úžasnému režisérovi Christopherovi Nolanovi. Na Temnom Rytierovi sa odohrá nie až tak úplne obyčajná lúpež banky za ktorú môže ako inak Joker. Batman to začne riešiť až to nakoniec dôjde k veľkej naháňačke a hre po celom meste. Ale vďaka Bruceovmu skillu a vymožeností od Luciusa Foxa sa Batmanovi podarí Jokera zastaviť a tak aspoň trochu znížiť kriminalitu v meste Gotham. "Batman nie je hrdina ale mlčanlivý strážca a bdelý ochránca"

Strážci Galaxie (2014)

Guardians of the Galaxy je úžasná sci-fi komédia od Jamesa Gunna. Vin Diesel ako Groot, ktorý hlavných hrdinov na konci filmu zachráni pred smrťou za cenu vlastného života, ale ani to veľmi nevadí pretože Rocket zasadí jeden z jeho "pozostatkov" do kvetináča a Groot opäť vyrastie. Vo filme bol úžasný humor, no bolo ho na môj vkus málo. Ale úžasné herecké výkony, dobrý dej, záporné postavy a hlavný hrdinovia to vyvážili. Guardians of the Galaxy sa stal jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Proste super!

Vlk z Wall Street (2013)

Vlk z Wall street je úplná pecka. Po pozretí tohto sa mi otvorili oči o DiCapriovi...Po dobu celého filmu som sa nemohol prestať smiať. Bravúrneho DiCapria skvelo dopĺňa Jonah Hill. Síce v troj hodinovom filme by mohlo byť viac dramatických scénok pretože len na konci je vlastne s tým dieťaťom no skvelé herecké výkony zatieňujú fakt že tam je málo drámy. Pre mňa jeden z najlepších filmov.... Zo začiatku to nebolo nič extra ale postupne sa to dotiahlo výbornú komédiu. Martin Scoorsese klobúk dole.