Česká soda (1993) (seriál)

Takhle nějak může vypadat odpočinkový relax u TV. Není úplně pitomý i když se tak tváří.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Klasika o nehodných pro nedokonalé. Kdo se bere moc vážně ať raději přepne.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Pokud drhne logika, autentičnost dějů, rozjede se málokterý vlak. Málem jsem šel na jiný.

X-Men 2 (2003)

Film používá veškerých klišé a hvězdu mu dávám pouze za vizuální řemeslo. Obsah by se dal shrnou na jednu stranu a zněl by asi takto: Nelogicky definovaný nemutant (podle logiky příběhu nositel mutantího genu) se nakrkne na všechny mutanty a protože má k dispozici armádu je o akci postaráno. Hodní a zlí mutanti dají hlavy dohromady a je tu jasné kdo má jaký dres. Ovšem jen do prvního přestupního termínu. Násilí a erotika naplňují formu a obsah je takřka totožný s jedničkou - to jest mizivý. Ovládání se mutantů navzájem prodlužuje stopáž filmu aby nakonec zvítězila zmutovaná pravda a láska nad nezmutovanou lží a nenávistí. Což jsou bez obsahu jen prázdná slova, která se ráda opakují. Stejně jako u stoupenců církví, národů a ostatních krásných myšlenek.

X-Men (2000)

Není mně jasné proč se Jackman stylizuje do role pernamentního vymítače ďábla, úpíra a zdravého rozumu. Matrix vlastní alespoň nadčasovou metaforu. X men je povrchní zábava. Nepřekvapí a díl od dílu potřebuje více fanatických přívrženců jakéhosi kultu, kteří musí opakovat jak je vše báječné. Nic jiného než upatlaný superlativ film nepotřebuje. Nežije žádným ducha životem. Chce jen šokovat něčím, co už bylo dávno pro tyto účely použito.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Film používá divadelní prostředky a nechává vyniknout interpretaci doby, v které se snímek natáčel. Naštěstí a malinko i bohužel. Herecké řemeslo je krásnější když variuje v jednotlivých představeních. Tady trochu stejnostejně přečnívá. Jak je dokonalé.

Howlův kráčející hrad (2004)

Pan režisér Miyazaki dává do svých filmů vždy ty správné bylinky ze světa orientálního, které dochucuje klasickým kořením z evropského prostoru. Velmi imaginativní krmě. Pokaždé.