Simpsonovi - Ať žije Flanders (1999) (epizoda)

Flanders zažije najlepší a zároveň najhorší deň svojho života. Navyše sa od "Boha" dozvie, že keď má peniaze, má hrať ďalej. Čo mu chudákovi ostáva? No už sa len ožrať a zobrať si za ženu miestnu servírku. Ten Stanley Cup zatiaľ pre Vegas ešte nebol, ale možno sa raz dočkáme. Pre Homera ide samozrejme len o taký bežný deň, ktorý akoby mimochodom strávi mimo Springfield, iba tá manželka, no to je trochu menší problém...

Simpsonovi - Střet s mafií (1998) (epizoda)

Tak tu máme zase nerdovský diel, čo znamená komiksy popkultúru a Star Wars. Okrem toho je tu ale aj mafiánska zápletka, vlastne ešte pred ňou sa stáva Homer starostovým bodyguardom. A do toho si strihne Mark Hamill úlohu v muzikáli. Áno, je tu toho vážne veľa, až sa človek čuduje, že to napísal jeden scenárista a nie štyria. Ale aby som nekritizoval, to vlastne len konštatujem, tak je tu väčšie ako malé množstvo skvelých fórov.

Simpsonovi - Homer Simpson a ledvina (1998) (epizoda)

Tvorcovia sa vyjadrili, že toto je jediná epizóda, kde to prehnali a časom by trampoty s obličkami vynechali, pretože to bolo voči Abrahamovi príliš kruté. Okrem toho je to ale veľká sranda, špeciálne úvod vo "Westworlde" je absolútne bezchybný. No a z celebrít to tentokrát schytá Larry Hagman, kto by to bol povedal, že už má tretiu náhradnú obličku a piate srdce, ak si to dobre pamätám.

WandaVision - V předchozích dílech jste neviděli (2021) (epizoda)

Epizóda, ktorá toho prezrádza doposiaľ asi najviac, zároveň ale asi nič, čo by pozorný divák vopred nepredpokladal. To je ale otázka, možno pre Marvel fanatikov naopak táto epizóda toho ukáže veľa neočakávaného. Že sa ale nedočkáme extrémne prekvapivých zvratov, nie je na škodu veci, pretože všetko do seba solídne zapadá, je to prehľadné a rovnako aj vizuálna stránka je stále na vysokej úrovni, pričom sme v tejto epizóde v podstate svet sitcomov opustili. Ide o sóla Elisabeth Olsen a Kathryn Hahn a tie si ich patrične užívajú.

Zloději (2018)

Sociálna dráma, ktorá asi nebude púšťaná v televízii tesne pred začiatkom olympiády v Tokyu, aby sme si náhodou nemysleli, že Japonsko nie je iba krajinou tých skutočne neobmedzených možností a rajom na Zemi. V podstate sa dá s určitým nadsadením povedať, že tri štvrtiny filmu sú skôr expozíciou, kedy spoznávame postavy a vzťahy medzi nimi a skutočne do tuhého ide až v závere, po jednej nešťastnej nehode, ktorá celý tento predstavený domček z karát začne od základov búrať. Nevedel som, čo očakávať a dostal som film, ktorý viac rezonuje v hlave po skončení ako počas jeho sledovania, je to ten typ filmu, ktorý si vďaka týmto pocitom asi budete chcieť pustiť časom ešte raz.

Simpsonovi - Líza má jedničku (1998) (epizoda)

Tentokrát sú obidve dejové línie dokonalé, Homerove peripetie s humrom a Lízin problém... s čím iným než svedomím. Tentokrát sa ale ukáže ako rozumný pragmatik samotný Skinner, jeho podvod si nezadá nič s finále legendárneho podrazu. A potom to ešte zaklincuje Homer s poslednou večerou, aby to bolo už úplne dokonalé.

Simpsonovi - Šťastná doba hippies (1998) (epizoda)

Takto sa Homer snáď ešte nikdy nerozšupol, dokonca ani vo vesmíre. Všetci vieme, že jeho mama bola hipisáčka a tak neprekvapí, že niečo z jej génov sa prenieslo aj na synáčka. Ale hipisárčina nie je o genetike, ale o spôsobe života a tak nech sa Homer snaží čo to ide, skôr svoje okolie otravuje, než že by si získaval sympatie. Podstatnejšie však je, že hláškuje ako o život: "Sloboda pre dvojčatá!" a pripraví pre celý Springfield jeden z najšťastnejších dní miestneho obyvateľstva.

Simpsonovi - Dojezdy pro hvězdy (1998) (epizoda)

Homerove eskapády na dovolenke pri jazere sú tak nebezpečné pre celé okolie, že by ste radšej pred jedenástou doobeda mali zostať doma, aj keď bude ten najväčší hic. No a potom to príde, Homer spadne priamo do postele Kim a Aleca, lepšie povedané priamo na Aleca. Títo dvaja si spoločne s Ronom Howardom robia zo seba celkom slušnú srandu, čo je veľmi sympatické. Najviac to ale schytáva Ron, až sa človek čuduje, že na to kývol.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (1998) (epizoda)

Ďalší legendárny čarodejnícky diel, kde sa stáva vrah dokonca aj z Homera. Ďalej zistíme, že vo svete Itchyho a Scratchyho nie je med lízať a že Maggie je dcérou (alebo synom?) Kenga. Do toho množstvo skvelých fórov, či už hovorených alebo vizuálnych. No a ako bonus sa dozvieme, že najobľúbenejším miestom pre milovanie bola v minulom storočí ulička za porno kinom. Kengove šróby do hlavy Marge sú zlatým klincom epizódy.

Simpsonovi - Série 9 (1997) (série)

Najlepšie epizódy asi Mesto New York verzus Homer Simpson a Líza skeptik, plný počet si ale vyslúžila nadpolovičná väčšina. Zároveň je tu ale asi najslabšia časť vôbec, Všetci spievajú a tancujú, i keď má svoje kúzlo. Nachádzame sa v takzvanom zlatom období seriálu, takže konečný rezultát pri tejto sezóne je jasný.