Simpsonovi - Lízino rande s blbostí (1996) (epizoda)

"Nikto nemiluje Milhousea" a ďalší nášup geniálnych fórov v epizóde, kde sa Líza zaľúbi do toho najmenej pravdepodobného spolužiaka. No a čo on na to? A čo na to chudák Milhouse? Aby toho nebolo málo, tak poriadne to schytáva aj Skinner (a chudera jeho mama uvidí najhorší úkaz vo svojom živote) a Homer vymyslí "geniálny" plán, ako zarobiť nejaký ten dolár navyše, čo tam po tom, že ide o malý podvod. No a tu to schytá zase najmä Ned a jeho žena.

Simpsonovi - Rozdělený Milhouse (1996) (epizoda)

Jedna z tých epizód, ktoré sú zamerané čisto na problémy dospelých. Čiže decká dostanú iba minimum priestoru, neviem, či vôbec niekedy dostali ešte menej. U Milhouseovcov to už nejakú dobu nefunguje a je dosť možné, že už od svadby. Nikto nič netušil, ale keď raz urobíte večeru pre viacero rodín, tak to musí prasknúť. Nechýbajú ani vtipné momenty, skvele však do celkom smutného celku zapadajú. Postupne si Homer uvedomí, že aj on by mal niečo inovatívne priniesť do manželstva. Napríklad novú svadbu.

Vzpomínky na lásku (2004)

Videný director´s cut a asi je to dobre. V prvej polovici klasický milostný príbeh o spoznávaní sa a odkrývaní nejakých tých tráum z minulosti. V tej druhej už niečo podstatne dramatickejšie, o čom som sa našťastie vopred neinformoval, takže som nečakal, kedy to už konečne príde. Aká scéna príde na záver, to uhádne zrejme každý, napriek tomu, alebo aj možno práve preto, funguje perfektne. Úplne všetko na mňa ale nefungovalo, kórejské popové cajdáky idú úplne mimo mňa. V Európe by sme to natočili inak, v Amerike tiež, ale v ázijskom podaní je to skrátka iné a asi aj preto mi veci, ktoré by mi vadili v "našom" podaní (brutálna bitka), takmer vôbec neprekážali.

Simpsonovi - Bart po setmění (1996) (epizoda)

Marge a Líza idú zachraňovať pobrežie a tulene, Homer s Bartom si užívajú samotu v dome, čo má ale svoje nevýhody, po pár hodinách nie je kde šľapnúť. No a potom to príde, Bart si musí odpracovať dlh v miestnom striptízovom bare, ktorý navštevujú pochopiteľne všetci, ale v seriáli sa doteraz neobjavil a už ani neobjaví. Nebyť záverečnej pesničky, dal by som aj plný počet, ale muzikálové vsuvky v Simpsonovcoch proste nemám rád.

Simpsonovi - Burnsovy otcovské lapálie (1996) (epizoda)

Homer konečne našiel kamaráta, ktorý sa mu vyrovná v jeho miere lenivosti. Barney je predsa len úplne iná liga a taký Očko aspoň čapuje pivo, takže tam sa priamo o lenivosti hovoriť nedá. Nuž ale ide o dávno strateného syna pána Burnsa, pričom môžeme skonštatovať, že jablko padlo príliš ďaleko od stromu, až na druhý kontinent. Je to prevažne sranda, len tento diel nezaraďujem do zoznamu tých najlepších. Policajná akcia ale nemala chybu.

Simpsonovi - Zuřící býk Homer (1996) (epizoda)

Homer už viackrát dokázal, že je hračkou prírody a tak bolo iba otázkou času, kedy sa z neho stane neporaziteľný boxer. Má totiž unikátny syndróm Homera Simpsona, jeho mozog je umiestnený v hrubej vrstve tekutiny zabraňujúcej zraneniu mozgu. Z toho vyplýva, že Homer už nemôže zblbnúť ani po x nárazoch do hlavy, ale o tom táto časť nie je. Jeho boxerská etuda patrí k zlatému fondu celého seriálu, len zostáva otázka, kde tie "krvavé" peniaze za posledný zápas Očko minul.

Simpsonovi - Dvojí stěhování (1996) (epizoda)

Mne k maximálnej spokojnosti chýbalo pokračovanie, mal som dojem, že epizóda skončila v polovici, i keď sa všetko navrátilo do pôvodného stavu. Ale to Francúzsko, no, to by som si pozrel. Epizóda rieši dve zápletky, bondovskú tematiku a dilemu Simpsonovcov, či si vychutnávať naďalej luxus nového bydliska, alebo sa vrátiť k menej luxusnému, ale zábavnejšiemu životu v Springfielde. Len sa čudujem, že Homer neriešil absenciu miestnej krčmy.

Simpsonovi - Série 7 (1995) (série)

Opäť takmer bezchybné. Pomer päťhviezdičkových a štvorhviezdičkových dielov je zhruba rovnaký ako pri predchádzajúcich zopár sezónach, som zvedavý, či to niektorá séria vytiahne na sto percent vo všetkých 25 častiach. Ťažko vyberať to najlepšie, možno subjektívne druhá časť krimi Kto postrelil Burnsa, snaha Burnsa vyprevadiť Abrahama zo sveta v Zúriacom dedkovi a pochopiteľne Homer v službe u Burnsa. Tento pán v rokoch a bez svedomia mal v "sedmičke" veľmi silné momenty.

Simpsonovi - Zuřící dědeček a jeho reptající vnuk (1996) (epizoda)

Jedna z najlepších epizód siedmej sezóny a najlepšia epizóda, ktorú som videl prvýkrát až teraz. No a jedna z najnapínavejších a najakčnejších epizód vôbec. I keď ide najmä o dej, nechýbajú geniálne fóry typu grgajúci tank, návšteva inkognito v domove dôchodcov alebo drsný vpád pána Burnsa do domu Simpsonovcov. No a čo nalepiť Skinnerovi st. na vojne na chrbát, keď nie nápis "Shoot Me". Len ma trochu trápi, kto Simpsonovcom opraví ten barák.

Depeche Mode: It's Called a Heart (1985) (hudební videoklip)

Som jeden z asi štyroch ľudí na svete, ktorí nedajú na túto pieseň dopustiť. Klip je povedzme že priemerný, ale má svoje čaro a atmosféru a hodí sa k zdanlivo chaotickému rytmu zdanlivo nedokončenej piesne. Gahan je so svojím prelivom úplne mimo, našťastie mu manželka, alebo kto, rýchlo tento úlet vyhovorila.