• Thriller

Zkrocená hora (2005)

Skrotená hora je pôsobivým filmom s krásnou prírodnou scenériou a lahodnou country hudbou, len škoda, že Ang Lee obe hlavné role obsadil mužskými hercami :)

Apokalypsa (1979)

To, že Coppola nazval svoj unikátny veľko-výpravný film z prostredia Vietnamskej vojny Apocalypse Now a hneď prvé obrazy podfarbil nekonečnou psychodelickou piesňou The end od skupiny The Doors, snáď jediným možným ekvivalentom apokalypsy v hudbe, predznamenáva zážitok absolútnej negácie, nihilizmu, konca sveta, pádu konvencií, straty súdnosti či návratu k prvopočiatku. A presne to diváci dostávajú kúsok po kúsku, ale servírované v takej podobe, že sú schopní všetko prijať a z nekonvenčného filmového zážitku dokonca pookriať. Ide o nezvyčajný paradox. Pre mňa osobne je Apokalypsa cestou z možno nemravnej a pokrivenej ale stále civilizovanej spoločnosti do úplne iného sveta, akejsi primitívnej pohanskej kultúry tlupy divochov, bažiacich po naplnení svojich prvotných potrieb, ovládaných prostredím strachu a všadeprítomnou smrťou. Nikdy som vojnu nezažil ale asi takto si ju predstavujem.

Vikingové (1999)

scenéria vo výprave filmu je celkom fajn ale inak nič moc. Dlhé, dlhé, dlhé...

Romeo musí zemřít (2000)

Romeo musí zomrieť je pre mňa už pomaly klasika popcornovej zábavy. Film som v pôvodnom znení síce nikdy nevidel, ale s dabingom som veľmi spokojný. Navyše hudba Aaliyah mu dodáva nezabudnuteľnú (a do veľkej miery neopakovateľnú) atmosféru. A aj po niekoľkých opakovaniach ma neprestáva baviť. Ako hovorím, pre mňa sa Romeo stáva klasikou...

Nebe (2002)

Zaujímavý začiatok tohoto európskeho koprodukčného filmu je silno zabitý jeho patetickým koncom.

Žhavé výstřely (1991)

výborná paródia na Top Gun and company. súčasné paródie môžu len slepo závidieť a obdivovať jednoduchú krásu horúcich striel.

Šakal (1997)

Hrozne pokazený veľmi dobre rozbehnutý film.

Divoké kočky (2000)

Coyote ugly ma vždy pripúta k pohovke. Vskutku zábavný film. Nesúhlasím s tak nízkym hodnotením.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Blbosť, nemám rád tento film. Klišoidné prostredie väznice, dobrí väzni, zlí väzni, právom odsúdení, neprávom odsúdení. Pomalé tempo, pri ktorom človek zaspáva a koniec, pri ktorom človek nechápe ... Opar nadšenia rýchlo vyprchá, pozrite si film druhý krát a vypointovaná záverečná pointa vám už nepríde ani trochu zaujímavá. Je to skôr divné. Volím Toma Hanksa.