Zmizelá (2014)

Možno najlepší triler za posledné roky. Fincherov spôsob a jeho kreativita v rámci vizuálu, hudby a vedenia hercov ma ohromuje aj po tých rokoch. Od Seven ho považujem za majstrovského režiséra, ktorého schopnosť upevniť príbeh je na Spielberovej či Scottovej úrovni. Tentokrát dokázal z rozpadu vzťahu vytvoriť tak psychicky vygradovaný triler, že niečo také dokáže zrejme len on. Celé to je podporené famózne temnou hudbou, ktorej štýl sa Fincherovi osvedčil už pri Sociálnej sieti. Hereckému obsadeniu vládne Rosamunde Pike, ktorá sa takejto psychicky náročnej úlohy zhostila najlepšie, ako len mohla. Zbytok obsadenia hrá presne to, čo od nich Fincher požaduje. Gillian Flynnová vytvorila skvelý námet, ale Fincher ho svojim famóznym štýlom posunul na úplne iný level.

Týden bez závazků (2011)

Slušná zábava no nič prevratné. Ale ako jednohubka na večer to úplne stačí.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Skvelé zakončenie série pri ktorej som strávil pubertu. Opäť tu máme sympatických hercov, skvelé fórky, TOHO PRAVÉHO STIFLERA a samozrejme milfku ako sa patrí! Snáď už nikoho nenapadne natočiť nejakú debilnú teen komédiu a prepožičať si túto značku pretože len by narušili toto skvelé zakončenie najpopularnejšej teen série.

Jurský park (1993)

Nuveriteľne podmanivý, vťahujúci, fascinujúci, futuristickými efektami prešpikovaný kult, ktorý vďaka hravej Stevenovej réžií a Williamsovej hudbe v žánri dobrodružných príbehov nemá konkurenciu!

Vlk z Wall Street (2013)

Či už starý alebo nový, Scorsese sa skrátka nikdy nezmenil a to je len dobré. Znovu nám totiž so svojou obľúbenou hereckou hviezdou priniesol úžasný filmový zážitok. A tých hviezd je samozrejme oveľa viac. Svojími výkonmi divákov určite potešili ako Jonah Hill, tak Jon Bernthal či neskutočne nádherná Margotka. A jednou z najväčších hviezd, aj keď nie tých hereckých, je pre mňa scenárista Terence Winter.

Samec (2009)

Surová romantická dráma o tom, aké to skutočne majú pekní chlapci s víziami v meste anjelov.

Empire State (2013)

Taká milá heistovina, kde diváka poteší hlavne herecké obsadenie.

Zelená míle (1999)

Pre mňa osobne najlepšia dráma spolu s dokonalým Vykúpením z väznice Shawshank. Čo sa väzeňských filmov týka Frank Darabont je dodnes neprekonaný kráľ!