Star Trek VII: Generace (1994)

Nějak jsem si nemohl zvyknout na novou posádku. Kapitán Picard se mi docela zamlouval, ale LaForgeovy "slepecké brýle" mi tam opravdu neseděly a Date je sice zajímavá postava, ale Spock to prostě není a bez něj už pro mě Star trek není takový jako dřív. Jsem asi konzervativní a možná si na "novou generaci" časem zvyknu, ale zatím jsem v závěru s nostalgií vzpomínal na starou posádku.

Star Trek (2009)

Sci-fi žánr mám rád a i když nepatřím mezi pravověrné trekkies, nedávno jsem viděl úplně první film této série a moc jsem se těšil na to srovnání, s tímto již jedenáctým pokračováním. A dopadlo to snad ještě lépe než jsem si představoval a než jsem podle ohlasů očekával. Od první minuty jsem seděl jako zhypnotizovaný a ani pohodlné sedačky v multikině mě nesváděly k nějaké ležérní pozici. Jen jsem upřeně hleděl na úžasný děj odehrávající se přede mnou, jehož dvouhodinová stopáž utekla až neuvěřitelně rychle. O vizuální stránce filmu je snad škoda mluvit, to se prostě musí vidět. Herci jsou podle mě, i díky věrné podobnosti s jejich předchůdci, vybráni skvěle. Hlavně Spock se mi zdál dokonalý a užíval jsem si každý okamžik, kdy se objevil na plátně. Taky se mi líbilo to, že film ukazuje začátky členů posádky Enterprise, což mi jako nepříliš znalému, pomohlo objasnit některé jejich charakterové vlastnosti. Bylo to i přiměřeně vtipné a samozřejmě myšlenkově velmi hluboké, tak jak to má u správného sci-fi být. A moje resumé? Dlouho jsem neviděl film, který by mě tolik bavil. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední roky viděl. Druhý den po zhlédnutí se k němu musím stále v myšlenkách vracet a myslím, že neuplyne mnoho času a tento filmový skvost si vychutnám znovu.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Srdce každého fanouška zaplesalo, když se objevila zpráva, že se chystají tři nové díly. Ale zároveň zde byly obavy, zda se nové díly budou líbit a alespoň se přiblíží kvalitě starého seriálového kultu. Myslím že je dobře, že se nové díly odehrávají v duchu těch starých. Herci sice zestárli, ale já v nich, k mé radosti, poznal staré známé "kluky z trpaslíka". První díl se mi zdál trochu slabší, ale asi to bylo tím, že jsem si zvykal na to, jak se herci změnili a taky na to, že jsem se musel obejít bez českého dabingu, na který jsem byl zvyklý. Ale další dva díly byly super a já jsem opravdu rád, že jsem zase mohl viděl tuhle skvadru v akci. Navíc mi přišla skvělá ta sebereflexe a ohlédnutí za starými díly. Plus zde je plno odkazů na různé filmy, což se mi taky zamlouvalo. Takže celkově vzato jsem rád, že byly tyto nové díly natočeny a myslím, že každého pravověrného fanouška trpaslíka nové díly potěší.

Sedm životů (2008)

Tak zaprvé mě zaujala myšlenka tohoto filmu, čímž si mě okamžitě dokázal vtáhnout do děje. Pak tu je můj oblíbenec Will Smith, který opět skvěle zahrál další dramatickou roli. Ovšem zdárně mu sekunduje Rosario Dawson. A nesmím zapomenout ani na zpestření v podobě postavy slepého pianisty, alias Woody Harrelsona.. Rád se někdy nechám filmem dojmout a tomuto se to dařilo skoro po celou jeho stopáž. No, někdy bylo toho sentimentu možná až příliš. Nicméně konec byl opravdu mrazivě dojemný.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Jako malej jsem Vinnetoua miloval. Viděl jsem ho nesčetněkrát a vždycky jsem obdivoval tu jeho odvahu. Pamatuju se, že jsem si dokonce vyrobil podobnou čelenku, kterou vždycky nosil a přál jsem si, abych měl tu jeho krásnou černou pušku.. Vím, že jsem jako malej brečel, když umíral a určitě bych byl na měko i dneska..

Útěk do divočiny (2007)

Tenhle film Vás donutí přemýšlet. Alespoň u mě to tak bylo a místama se mi tento snímek zarýval opravdu hluboko pod kůži. Donutil mě zamyslet se nad svým dosavadním životem, což bylo ještě znásobeno tím, že poslední dobou se mi také občas vnucuje myšlenka vyrazit někam daleko od všední reality a všedního stereotypu. Ale bohužel nemám takovou odvahu, jako měl Christopher McCandless. Nicméně bylo úžasné sledovat tu jeho cestu. Myslím, že Sean Penn odvedl výbornou práci, stejně jako všichni herci v čele s Emilem Hirschem. A můj zážitek ještě umocnila opravdu krásná hudba.. Po druhém shlédnutí musím pátou * přidat.. Po několikátém shlédnutí musím tento film zařadit do své TOPky. Filozofie hlavního hrdiny je mi totiž natolik blízká, že se k tomuto filmu musím neustále vracet..

Gran Torino (2008)

Kdo by se nechtěl něco přiučit od takovýho chlapa jako je Clint. Jeho postava je pro něj jako stvořená a starýho bručounskýho "učitele života" zahrál jako vždy skvěle. Obdivuju ho, že v jeho věku dokáže s takovou energií a pečlivostí točit jeden skvělý film za druhým.. Opět jsem prožíval silné emoce, tak jak to mám rád a jak jsem u Clinta zvyklý.. Závěrečná píseň, na které se i autorsky podílel, je moc pěkná..

Velký útěk (1963)

Velký útěk je strhující film z prostředí zajateckého tábora, kde touha po svobodě je znát na každém kroku, v každé tváři jednotlivých vězňů, což je dáno samozřejmě skvělou režií a hereckými výkony úžasaného obsazení. Film mě dokázal vtáhnout do děje a já jsem všechno prožíval spolu se zajatci. Ten strach, když útěk připravovali, tu euforii, když se jim podařilo uprchnout a tu zoufalost, když je pak zase němci postupně chytali. Nejvíc jsem fandil Hiltsovi, jehož představitel Steve McQueen opět zahrál charismatického frajera, kterému asi musí fandit každý... Pro mě je to jedinečný film a klenot filmové historie.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tenhle seriál jsem si od začátku zamiloval. A hlavně krásně ztřeštěného génia Scheldona, který mě žádnou svou replikou nenechá bez záchvatu smíchu. Stejně tak zajímavý je vztah mezi Leonardem a Penny, která působí jako úžasný kontrast ke čtveřici pro praktický život nepoužitelných fyziků.. Neuvěřitelně vtipný sitcom..Na každý díl se těším jak malej..