Marťan (2015)

Gravitácia na marťanský spôsob, kde sa Matt presúval po povrchu, nie voľným vesmírom a "zaparkoval" nie na Zem, ale na vesmírnej lodi, ktorá ho doviezla na Zem. Keď to nemôžeme zažiť osobne, tak je super, ze existujú aspoň takto dobre natočené sci-fi, nech sa môžeme občas zasnívať. Určite si to pozriem viackrát.

Vesmírní kovbojové (2000)

Jeden z filmov, kde je potrebné vypnúť rozum, logiku, užívať si humor, snívať o vesmíre, príjemne si pri ňom oddýchnuť. Buď si ho zamilujete, alebo si ho pozriete aj viackrát :-) Mne sa podarilo oboje, takže nemôžem dať viac, než som dal.

Nezastavitelný (2010)

Pri podobných filmoch sa nedívam na nedostatky v predpisoch, ci tam nie je chyba v nejakej postupnosti krokov pri záchrane, že je dej jednoduchý. Jednoduchý dej, No a čo? Blbé na tom je, že ten začiatok deja sa určite už niekoľkokrát stal a žiaľ, ešte aj stane. Film má napätie, výborné herecké výkony, nič ma na tom filme neotravovalo, naopak, užil som si to, ako keby som bol jeho dejovou súčasťou.

Kód Enigmy (2014)

Odporúčam pozrieť, ako sa Alan Turing dopracoval k rozlúšteniu kódu Enigma. A ako ho trápni angličania "donútili" k samovražde. "Za dobrotu, na žobrotu". Čím všetkým si musel prejsť, čo všetko musel zniesť, samozrejme pri ňom aj jeho spolupracovníci. Tak, či tak, nebyť jeho geniálneho myslenia, tvrdohlavosti, vytrvalosti, ktovie, ako by to tu dnes vyzeralo. Vadilo mi tam zopár zbytočných monológov, preto také hodnotenie.

Osudové selhání (2007)

Tak to to áno, toto môžem. Ďalší film, ktorý sa zaobišiel bez "nabúchaných" špeciálnych efektov. Svet špionáže je vďačná, ale zároveň aj náročná téma na nakrúcanie. Páčilo sa mi to, ako bol film vystavaný. Je zaujímavé, ako je možné, že dlhoročný zamestnanec FBI dokázal hrať takú dlhú dobu, rolu špióna a nikto ho neodhalil, až.............sa nakoniec ten džbán predsa len rozbil.

Donnie Darko (2001)

Po dlhom zháňaní, kedže som o tomto filme počul samé slová chvály prišlo osobne pre mňa veľké sklamanie. Nie je to moja šálka kávy. Doteraz nechápem, čo som to vlastne videl. Po zhliadnutí filmu som bol taký unavený, ako keby som prekopal krompáčom 50m kanála. A zrelý na psychiatriu. Ale všetko šlo mimo mňa. Ja si chcem oddýchnuť pri filme a nie sa ísť po ňom liečiť :-) Preto *

Její případ (2005)

Osobne drámy moc nemusím, ale prekonal som sa a pozrel som si film kôli Charlize Theron, ktorá to zahrala tak, ako keby tie udalosti prežila na vlastnej koži. Druhý dôvod bol Sean Bean, ktorého som vídaval vo filmoch v záporných úlohách a tu sa výborne predviedol, ako kladný hrdina, čo mu veľmi svedčalo. Aj keď dráma, užil som si ju od začiatku do konca, fandiac Charlize aby vytrvala do konca. Bez typických amerických špeciálnych efektov ma film držal v napätí, či sa to ešte na konci nejako nepokazí, čo sa naštastie nestalo.