Princezna zakletá v čase (2020)

Viděl jsem už několikrát, v poslední době to dávají v televizi pořád dokola. A musím říct, že se tahle pohádka povedla. Líbí se mi na ní kromě jiného obsazení, hlavně dámské. Na Křenkovou i Zmrzlou se dobře kouká. A musím dodat, že samotná princezna je jedna z nejvíc sexy princezen v českých pohádkách, co moje paměť sahá. Je to "samice", "kus ženský" v dobrém slova smyslu a rozhodně nemá v očích nevinnost. Takže pro každého něco, líbilo se dětem, mamince i tatínkovi :)

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Dřív mě tyhle filmy moc neoslovovaly. Ale musím říct, že čím jsem starší, tak je víc přijímám. A zvláště v těch srač..ách, ve kterých teď žijem, jsou taková dílka fakt jak balzám na duši. Řvu u toho smíchy.

Peacemaker (1997)

Ta Nikolka je tu fakt rozkošná. Mladá, štíhlá, pružná. Radost pohledět. Teď teda nevim, jestli je to pro ten film jako celek dobrý vysvědčení, když jako o tom hlavním mluvím o vnější atraktivitě herečky. Né, počkejte Je to film rozhodně koukatelné úrovně a roky ho nijak významně nepoškodily. Navíc tam nějak figuruje Balkán a to mě baví. Poctivé tři za film a bonusová za Nikolino estetično.

Bělyj tigr (2012)

Zvláštní film. O jeho existenci jsem se dozvěděl náhodou a brzo jsem pochopil, že ho musím brát jako svým způsobem sci-fi. Přistoupil jsem na to, bavilo mě to, byl jsem zvědavej, jak to dopadne. Přičemž jsem byl připravenej fakt i na nadpřirozeno. Ale najednou se stalo něco...já, nedovedu si to vysvětlit, chvíli jsem si myslel, že mi začal hrát jinej film. Prostě poslední část je příliš ostrý posun někam jinam, a bohužel i od výrazné pointy.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Na začátku jsem byl kritický - to je zase předhánění v brutalitě a úchylitě. A rovněž na konci jsem nebyl spokojen - pointa se mi zdála dost slabá a omšelá.Mezitím mě to ale kupodivu bavilo a dobře se mi na to koukalo.

Tah pěšcem (2014)

Stojí to za podívání, ale dost mě znervozňovalo, jakej byl Bobby sajkou:) Spasskij mi byl daleko sympatičtější.

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Film, který byl v osmdesátých letech velice populární i v naší zemi, neboť se zřejmě pro svou sociální kritičnost probojoval do vysílání Československé televize. Vlastně není špatný dodnes, i když už neoslní, zdá se mi moc výchovný a roztříštený. Holt věci se mění, ani to věčné Newmanovo párátko (nebo co to je) v puse už nepůsobí drsně, spíš směšně. Ale nostalgie vítězí, a já úplně živě i po těch desetiletích slyším, jak se spolužáky voláme - pusťte bratry domů!

Den Šakala (1973)

Poctivej thriller ze starý školy. Krásně stavěnej, pomalej, poutající. Má co nabídnout, i když ho člověk vidí postý a ví, jak dopadne.

Escobar (2017)

Penelope tu vypadá jako Eva Holubová. A z Javiera taky udělali pěknýho strejce. Tématicky mě to velice zajímalo a provedení mou pozornost udrželo.