Král tančí (2000)

úžasné, úžasné, úžasné.....jen málo filmů dokáže tak bravurně podchytit dobu. Ludvík XIV. byl král slunce, jeho přání bylo přáním boha vládnoucího svému dvoru a Francii. Milovník umění, humoru a hlavně tance. Nádherná hudba, pastva pro oči, uši a hlavně duši.

1492: Dobytí ráje (1992)

Je to film pro fajnšmekry, pocitový a v mnoha ohledech pravdivý, tak nějak se to mohlo stát. O nudě tu nemůže být řeč.Vangelisova hudba tomu dává velmi mnoho, skvěle podtrhuje tento příběh o člověku, který překonal dobu a přeze všechno uskutečnil svou vizi.

Království nebeské (2005)

Dloho jsem se na ten film nechtěla podívat, nějak jsem se bála zklamání, ale opak je pravdou. Velkofilmy tohoto kalibru mám ráda a nezklamal. Prolínání kultur křesťanství a islámu, to je to, oč tu běží. Je to o tom co máme společné a zároveň nás to rozděluje. jenom škoda, že jsem to neviděla v kině.

Rob Roy (1995)

Jeden z mých oblíbených filmů, hlavně díky Liamu Neesenovi :-)Skotská historie krve prolité i té tekoucí v žilách. Film o tom co je čest a láska k vlastním kořenům. V některých momrntech pro mě vítězí nad Statečným srdcem.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Inscenace o tom, že stáří je kruté v mnoha ohledech. Také o tom, jak je možné promarnit život. Svělý Miloš Nedbal, ten konec musel vzít snad každého.

Valmont (1989)

Nebezpečné známosti byly mým oblíbeným filmem, ale Valmont je poráží na celé čáře...to jsou ty pravé nebezpečné známosti...Annette Bening jako markýza de Merteuil je skvělá.

Devátá brána (1999)

Dost sklamání, nejasný konec..co tím chtěl básník říci?

Hledání Země Nezemě (2004)

Zase jeden srdcový do sbírky...krásné téma, krásně zpracované, skvělý Depp. I na podruhé jsem brečela:-)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Hodně velké zklamání...vyzývám Cuaróna aby se vrátil!!!!! Newellovi se povedlo, téměř to co Columbusovi. Samozřejmě, že se část filmu povedla, ale podotýkám jen část. Co mu budu nejvíce zazlívat jsou nepřehlédnutelné rozpory s knižní verzí. Nesnáším, když někdo v rámci zjednodušení úplně překope smysl: Scéna Ms ve famfrpálu-smrtijedi, souboj s drakem, a vlastně celých posledních 10 minut s trapnými dialogy loučení... nechápu proč nepoužili konec z knihy. Jsem tak naštvaná, protože jsem se hodně těšila a byla jsem nadšená už z azkabanu....holt...co se dá dělat. Film má úplně jiný smysl než kniha, je dramatický, ale řemeslně, nemá ani špetku z atmosféry knihy. Jediný koho bych vyzdvihla do nebe je Ralf Fiennes, lepšího Voldemorta snad najít nemohli. tento komentář píšu 2 dny po zhlédnutí, čekala jsem, že s časem mé rozhořčení zmizí, ale je píš silnější.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tak máme rok 2005 a konečně vyšla edice všech tří rozšířených verzí. Bude bohatý ježíšek...už se nemůžem dočkat.:-)))))))))) Jenou jsme koukali na všechny díly za sebou a fakt se to nedá strávit...ale stejně se moc těším...vždy a navždy to bude srdcová podívaná na jejímž konci ukápne nejdna slza..HLAVNĚ ŽÁDNÝ DABING:-)))))))))))))))))))))))