Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Tie epizody sa dajú pozerať stále, aj po rokoch. Krasna ukažka toho ako sa to nemá robiť a toho ako sa to dá napraviť. Že v práci sa nadáva to k tomu patrí, príde mi len vtipné ak pleb (Honza_St.) vyčíta profesionálovy ktorí sa tym živí prakticky od školy, že je vulgárny ale o to nejde. Ide o princíp, ukazať že to čo hovoriš myslíš vážne a stojíš si za tým aj skrz nadávky a dokazať že sa to dá inak, lepšie, krajšie a to že ta jeho filozofia že kaťák a vysmažane syry nemusia byť alfa a omega českych reštaurácií že sa to dá inak funguje, ale nie inak a lá Babica a jeho Havajské řízky či Havlov guláš, toto zapríčinilo upadok českej gastronomie tieto alchymistické Babicove experimenty. Pohlreich ukazal cestu ktorou sa inšpirujú ine reštaurácie, kde zistili že nieje nutné mať 130 jedál, a čierne obdlžnikove taniere. Nepoznam reštauraciu ktorá by varila podla Babicu. Havlov guláš som zatial nikde nenašiel v menu....chvalabohu ! :D Môj najoblubenejší diel Slovenska Koliba,Jasná.

Na nože (2023) (pořad)

Takže hned na začiatku zbytočne dlhe intro, po ktorom prakticky je už zbytočne pozerať celu relaciu ked vám Markíza urobila 5 minutovy zostrih, kde ukazali scenu ktorá nakoniec ani nebola v deji zahrnutá. Na môj vkus sa kuchár prezentuje príliš pompézne, nieje tam žiadna skromnosť. Neustále kecy, kecy, kecy, vzdychanie a dalšie kecy. Doslova zo šou o varení spravili telenovelu typu Rodinné prípady, to zaklincoval aj ten nabožensky príbeh o tom ako majitel počul hlasy. Chytám sa za hlavu ale nikde nepovedali ich profesionalnu/amatersku minulosť s varením, ale kecy o modlení to nesmie chýbať ! Totalne chýba ukažka kucharskej profesionality v praxi od kuchára Nováka, a po dlhom mučivom nudnom deji kde sa len kecá, som sa dočkal.......ničoho proste fotky toho čo kupil nove do kuchyne, žiadne take že Novák pride po 3 mesiacoch otestovaťa zhodnotiť a dať nalepku s hviezdičkou, nič z toho ! :D Takže na záver české Ano šéfe je dynamické, energické, jednoduché. Na nože je nudné, pomalé, zbytočne zložité s iritujúcou hudbou piana a huslí  pozadí (do prdele Markíza mi znechutila klasicku hudbu) a miesto dôležitých scén o varení vidíme to ako otec a syn sledujú futbal ! Markíza sa snaži proste byť originálna ale výsledok stojí za hovno. Z peknej myšlienky o zlepšovani gastronomie spravili Rodinné prípady. A za to si zaslužia podpriemerne hodnotenie. Dalšie zbytočne vyhodene peniaze. Chcelo by to relaciu kde by miesto jedál takto kritizovali režisérov a scenáristov či jednotlivé televízne spoločnosti. Lebo toto je na úrovni vysmažaneho syru s rajčinovošalatovou oblohou a s hranolkami TESCOidného typu. :D

Mlčanie (2020)

Film budem hodnotiť dvoma pohladmi, ten prvý technicky : - Film je ukažka že stále vieme natačať aj vojnove filmy, máme na to hercov, mame na to režiserov, mame na to techniku (aj armádnu). Dokazali by sme sa zaradiť medzi europske krajiny ktore nemaju problem natočiť vojnovy film (ako napríklad Dánsky 9.Duben) ktoré by boli konkurencie schopné. Ešte doladiť pyrotechnicke scenky a je to tak akurát. Chcelo by to len chuť, peniaze a hlavne dobreho scenaristu a tu začnem druhy pohlad dejový, scenáristický : - Totalna roztiahnutá sra*ka, samozrejme nechýba zo strany scenaristov infantilné zosmiešňovanie ruskych partizánov, samozrejme zaslužia si realisticky pohlad žiadnu agitku, ale vážne toto ? Preťahovanie sa o harmoniku kde scenka vyzerá tak nútené, neprirodzene a umelo že aj opici po lobotomií musí byť jasné že išlo len o zámer zo strany scenaristov vyplniť dnešnu ideologickú požiadavku na demonizaciu ruskych partizánov, režiser ich mal s tymto poslať do prd*le. "Nemcov sme zahnali...ale oni sa vrátili....mali tanky...nehrali moc fér." Ty vole pán scenárista a od kedy je vojna fér ? Tie dialogy su tragické. Takže na záver, prvá * za ukažku našej smutnej historie, druhá * za herecke výkony, tretia * za technicke spracovanie. Obrovské mínus za hovadenie ruskych partizánov totalne zbytočnymi scenkami ktore sa dali vyplniť bojovou akciou, a ešte mínus za scenár a dialogy. Je škoda že herci hovoria len to čo maju na papieri ale nedaju do toho trochu viac. To že je kratkometrážny mi nevadí, ak by s takouto "kvalitou" scenáru mal by ten film byť čo i len o hodinu dlhšie tak dam len jednu *.

Neporažení (1956)

Dosť divoká predstava bitvy o Čajánkove kasárny, až na politicke agitky, zbytočné prehrávanie hercov celkom fajn vojnovy film.

Prázdniny v oblacích (1959)

Film som si porel len kvôli československemu vrtulníku, ale musím uznať že je to moc pekná rozprávka, nevinná, naivná ale presne cielená na detske publikum s dobrodružnou povahou. Ale zaujímalo by ma čí ti detsky herci ešte žijú, musel to byť krásny zážitok sedieť v prvom prototype vrtulníka HC-2. Ten je mimochodom uloženy v leteckom múzeu v Kbeloch !

Na západní frontě klid (2022)

Po filme 1917, najlepší vojnovy film o prvej svetovej. Realisticky ukazaný boj v zákopoch. Film sa nebojí ukazať vskutku až naturalistické scény. Aj ked originalna predloha v knihe bude asi neprekonatelná ale aj táto adaptácia ma niečo rozhodne do seba. Válka je hnus a bohužial človek sa stane zvieraťom v tejto vojne len kvôli mocenským záujmom. Dosť trefný film k dnešku.

Šťastné a Veselé (2005)

Tento film je dnes dosť aktuálny hlavne kecy farára: "Zabijajte všetkych nemcov, aj dobrých aj zlých." Som ateista, chvalabohu, a preto viem že to svoje evangelium si môže strčit do prdele. Kiežby tieto udalosti vo filme sa uskutočnili aj vo vojne ktorá prebieha dnes na východe, a vytreli tak zrak papalášom, a pro-vojnovým aktivistom, všetkym Fisherom, Pribáňov, Pekarovym a hlavne Putinovi a Zelenskemu. Humanizmus je najsilnejšia zbraň a človek sa ju musí ešte len naučiť používať.

Na konci světa (1975)

Na moje prekvapenie žiadna velka politicka agitka, jedine zosmiešňovanie viery vadilo inak celkom fajn drama so špetkou komedie a samozrejme akcie. Nieje to trhák, ale ani bolševická onánia pragmafaulon :D

Bílá paní (1965)

"Furt s tou pravdou, drž hubu a plav !" Veru držať hubu a plávať inak si vás podajú páni mocnári :D Vybikajúci film, trefný aj do dnešnej doby. O to prekvapivejšie je že takíto film vznikol za komančov.

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Len 52 % ? Boha vy ste chcípáci. Vynikajuci nastupca Českej sody. Takíto humor je potrebný v spoločnosti, hlavné je sa nepriposrať.