U Konce světa (2013)

Nepopulární názor - z celé Cornetto trilogie se mi právě The World's End líbil nejvíce. Celá ta myšlenka a nejvíce random zvrat v historii kinematografie, vytažený z kolektivního ásholu pánů Pegga a Wrighta, mě zastihnul nepřipraveného, ale ponechal o to více nadšeného z konečného výsledku. A Simon Pegg mi připomíná jednu špínu, se kterou jsem se v dětství kamarádil. Vzhledem i povahou. Tohle je fakt prdel, která se jen tak nevidí.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po otřesném prvním dílu neoficiální Cornetto trilogie mě Hot Fuzz příjemně překvapila. Simon tu teď hraje neskutečného tvrďáka, a vzájemná dynamika mezi jeho a Frostovo postavami hravě utáhnou většinu filmu. Přihoďte do toho ještě pořádný zvrat a vznikne černá komedie, která svého staršího bratříčka překonává na celé čáře.

Soumrak mrtvých (2004)

Film jsem viděl jako součast filmového maratonu, kdy jsem s přáteli shlédl celou Cornetto trilogii. Tento v pořadí první díl je také bohužel ten nejhorší. Není to vtipné, není to zábavné, skoro všechno mě v tom sralo. Nuda.

Čtyři pokoje (1995)

Čtveřice povídek nacpané do skoro 100 minut s Timem Rothem v hlavní roli. První dvě jsem jaksi nechápal, nebo spíš ani nechtěl chápat, nebylo to prostě nic moc. S nástupem 3. povídky od Rodrigueze to šlo hodně nahoru (zdá se mi to, nebo právě kvůli tomuhle natočil Spy Kids?) a závěrečná Tarantinovka typicky ukecaně ženiální.

Hadžime no ippo: The Fighting! - Rising (2013) (seriál)

Nová série houževnatého boxera nastartovala bohužel dosti otřesným způsobem, kdy komplikovaný build-up na souboj proti Muži moře byl ze seriálu naprosto vypuštěn a v manze jeden z nejdramatičtějších zápasů je zde zredukován na pouhé dvě epizody. Chápu, že kvůli omezenému počtu dílů je třeba postupovat rychleji, ale tohle tempo Ippovi prostě nesvědčí. Naštěstí tento neduh do určité míry vyrovnává Ippův další soupeř, oproti kterému je Mashiba roztomilé kotě. Ippo po dlouhé době nastupuje proti někomu se skutečným talentem a tentokrát zkusí opravdu hodně. Flashback Kamogawa proti Americe je nejlepší část celé série, ale spíš bych si to dal jako film. Suma sumárum, Rising začalo slabě, až nakonec vygradovalo do strhujícího finále, kdy se může hrdě postavit vedle předchozích sérií.

Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (seriál)

Leč místy dochází Novému Challengerovi dech, je ve svých 26 kapitolách napěchován akcí až k prasknutí. Setkání s neporazitelným světovým šampionem byl jednou z nejpůsobivějších částí seriálu, přesto však pomyslnná korunka patří Takamurovi, z jehož místy až nelidského odhodlání a touhy uspět mi občas šel mráz po zádech. Kéž by Ippo byl jen z poloviny tak motivovaný..

Hadžime no ippo: The Fighting! – Kimura Tacuja vs Mašiba Rjó (2003)

Zasazen přímo po konci základního seriálu je Mashiba vs Kimura povinnou podívanou pro všechny, jež se původ HnI líbil. Kvalitativně strká svého filmového souseda Champion Road hravě do kapsy, Kimurovo pouť je zajímává a dojemná zároveň, a po celý zápas jste prostě nuceni mu držet palce. Trošku zklamala absence nějakého výraznějšího dění mimo ring, ale tentokrát to není o Ippovi, takže odpuštěno.

Deadpool (2016)

Filmový Merc with a Mouth se vyvedl a navzdory několika fakt křečovitým vtipům mě dokázal rozesmát a dokonce - a to bych zrovna tady nečekal - dojmout. Scénář je nulovej, ale ten v tomhle případě stejně nikoho nezajímá.

Hulk (2003)

Toto zelené monstrum s velkými nervy sice má obrovské svaly a neuvěřitelnou sílu, ale jeho převedení na filmová plátna stojí s prominutím za pitCHu. Se svými 2+ hodinami se starý Hulk vleče dlouho, moc dlouho na to, abych byl ochoten hodnotit štědřeji. Kamarád mi nabídl další rewatch u něj doma, ale to mu nedovolím, protože už mě ten film začíná srát...