Gran Torino (2008)

Co se stane, když se stará škola střetne s tou novou? Dle mého názoru to nejlepší drama od dob The Green Mile, které dokáže pobavit tak snadno, jak silně dokáže dojmout.

Muž z oceli (2013)

Superman je můj snad nejméně oblíbený superhrdina, proto jsem k filmu už předem přistupoval s mírným zaujetím. Po shlédnutí musím bohužel konstatovat, že i přes počáteční skepsi byl film ještě horší, než jsem původně čekal. Celé je to nudné, zdlouhavé a s narůstající stopáží roste přímou úměrou také počet nesmyslných scén, kdy u některých jsem jen nevěřícně vrtěl hlavou. Koukat se na to dá, ale horko těžko.

Tutenstein (2003) (seriál)

Dobrodružství malého arogantního faraona a jeho dvou přátel, Cleo a Luxora, jsem měl jako dítě v oblibě. Možná k tomu přispívá i fakt, že v dětství jsem strašně žral egyptskou mytologii, takže mě zdejší šarvátky proti Setovi či Apep velmi bavily. . Nyní už poznání slabší, i přesto můžu mladšímu publiku jen doporučit.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů na Jetixu. Vtípky Andyho Larkina a jeho malého černého přítele Dannyho mě v dětství vždycky dokázaly rozesmát. Po nedávném shlédnutí trochu slabší, i tak ale byla příjemně nostalgická podívaná. "Účet, prosím!"

Osvícení (1980)

Po přelouskání Kingovo předlohy musím uznat, že kniha se mi líbila víc. Místy snad ještě děsivější příběh se opírá o výborně vykreslené postavy, k nímž si čtenář snadno nalezne cestu. Právě absence jakéhokoliv emočního náboje je hlavní slabinou filmové adaptace, ovšem vzhledem ke Kubrickovo vizi se není čemu divit. Dalším zklamáním oproti originálu je postava Wendy, Jackovo manželky, kterou scénář zredukoval na uplakanou trosku. Stále se jedná o legendární thriller, který se nespoléhá na laciné ohlušení poloviny kinosálu, nýbrž na extrémně hutnou a nepříjemnou atmosféru opuštěného hotelu, pod kůži se vkrádající hudbu a znepokojivé výrazy všech zúčastněných, ať už se jedná o do kamery hledícího Jacka či rozmlouvání Dannyho s jeho "vymyšleným" kamarádem. A hlavně nejistotu, zdali jsou paranormální jevy opravdu skutečné, či se jedná o skupinovou halucinaci rodiny odtržené od civilizace... Místy sice z dnešního pohledu trochu úsměvné, ale i tak představuje The Shining na poměry hororů zážitek, kterému se dnešní "jednohubkové" horory nikdy nebudou rovnat.

Proposition (2005)

Nudný western acid trip s typicky syrovou australskou atmosférou. Podle mě to mělo mnohem navíc. Nebo jsem to možná jen špatně pochopil. Guy Pearce i přesto skvělý.

Pro hrst dolarů (1964)

První z pomyslné "Dollar Trilogy" a zároveň její nejslabší část. Což v Leoneho případě stále znamená "vrcholový western". Hudební doprovod - zejména finální znělka - je neskutečný. Jinak je to dost nestydatá vykrádačka Yojimba od Kurosawy.

Nebe a dudy (1941)

Krásný československý film o nepravděpodobném, ale o to silnějším přátelství.

Kult hákového kříže (1998)

Doporučuji shlédnout všem vymazaným hlavám ze všech končin, nehledě na původ, barvu pleti, apod. A nebo radši ne, stejně by si to každá strana vyložila po svém, jen hlavně ne tak, jak to zamýšleli tvůrci. Silné drama o člověku, jež se za nešťastných okolností střetává s bolestně ošklivou realitou, která v sobě schovává ještě ošklivější lež. Blablabla chytré kecy musíte vidět.

Absolvent (1967)

Absolvent se nedá škatulkovat. Není to "jen" drama, není to "jen romantická komedie". Je to prostě vše a ještě více, je to osobité, zábavné, je to dojemné a notně snové. S postavou mladého Hoffmana jsem se velmi sžil, stejně jako on jsem totiž i já společenské "dřevo". Jeho postupná proměna z mrtvého brouka na člověka, který je pro lásku schopen udělat cokoliv, je jednou z nejlepších transformací charakteru ve filmu vůbec a ke konci mu fakt přejete jen to nejlepší. Myslel jsem, že dám silné 4*, ale kvůli závěrečné scéně v autobusu, kdy znovu a naposled začne hrát The Sounds of Silence, moment, kdy do sebe vlastně vše zapadne, kdy si divák uvědomí, že ten konec není až tak úplně šťastný, jak se na první konec zdá, si to ultimátní hodnocení prostě zaslouží.