• Western

Vinnetou (1963)

Srdeční záležitost z mládí. Pohádka z Divokého západu, která splňuje všechny požadavky dobrodružného filmu. Mohu s odstupem času vidět znovu a znovu. Nesmrtelná hudba k filmu.

Díra u Hanušovic (2014)

Další, bohužel český, zbytečný film. Na čem asi Krobot ujíždí? To, že postava čumí do blba a je ticho, to bývalo uměleckým ztvárněním před mnoha lety. Dnes to na mě působí lacině a debilně. Film je přeplněný zbytečnými vulgarismy, které tam ani vzhledem k ději být nemusí. Ohromná zábava! Jedině Tatiana zaujala. Za ni jedna hvězda.

Zakázané uvolnění (2014) odpad!

Zhlédnout český film beru jako povinnost. Tohle ale bolelo. Když budu chtít jít do divadla, tak tam půjdu a vím co mě čeká. Toto se ve filmu nedalo. Slabé, debilní, neúnosné. Posouval jsem film dopředu a doufal, že dokoukám normálně. Jediný světlý okamžik byl omyl mezi Jelenem a jelenem. Hřebejku, za co se mstíš divákům?

V nitru Llewyna Davise (2013)

Šel jsem do Nitra s nadějí ve vysokém hodnocení. V průběhu filmu jsem měl pocit, že jsem se ocitnul v nitru něčeho úplně jiného a na konci jsem z ní rád vylezl. Film, který sice neškodí, ale nic nedá. Davis se celý film přesouvá odnikud nikam. Nic se nestane, kromě jednoho dání po hubě, které si za můj ztracený čas zasloužil. Jinak zpracování: na film se dá dívat, ale je zbytečný. Jako malé oživení jsem čekal, že bude Davis chtít alespoň vidět své dítě, o kterém do té doby nevěděl, ale opět nic.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Čekal jsem fantasy horor a nějakých 50 až 60 %. A ejhle. Dost milá pohádka. Příroda v pohádkové říši nemohla nevyvolat vzpomínku na Avatar. Zcela jiné zpracování Šípkovky. Zajímavé a poutavé. Celou dobu zaujatý filmem. Dobrý pocit po zhlédnutí. PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ v roce 2020: Vzhledem k tomu, že opravdu dobré pohádky se už nedaří moc točit, tak toto je skvost. Všechny polohy filmu vyvážené a hlavně je to strašně milé.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Automobiloví závodníci se posunuli na úroveň avengers. Jinak super. Šel jsem do kina na akčňák, tak si ho užívám a nechci přemýšlet o reálnosti některých scén. Teda pousmál jsem se jim. ale jinak se sype akce na akci. To jsem očekával a to jsem dostal. Jako bonus nakonec nad očekávání krásné ztvárnění Paulova "odjezdu" jinou cestou ...