• Western

Výstřel (1981)

Film je dějově dobrý a baví. Od čtvrté hvězdy mě odradilo jen stáří filmu, které je přece jenom v podání znát.

Modrá krev - Liechtensteinové (2019) (epizoda)

Tento, poslední, díl už byl jen nastavováním kaše. Aby byl počet do série. Sice se jedná o velice starý šlechtický rod, který je i dnes významný a bohatý, ale jeho účast v tomto dokumentárním seriálu jaksi nekoresponduje s fakty, dle jakých byli zařazeni všichni ostatní. Nikdo z Lichtensteinů u nás nežije, nepodniká ani se nesnažil vrátit. Nic zde nevlastní a není to jako u ostatních, kteří mohli použít formulku "navrátit majetek". Takže hodinové povídání o jejich významnosti a jak jim dobře funguje jejich malá zemička, přece jen bylo málo, nezapadalo do celkového kontextu a tudíž i nudilo. A to se říká: Nejlepší na konec ...

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Na třetí řadu jsem se dost těšil, protože první i druhá řada u mě zabodovala naplno, a neřešil jsem, že každá byla úplně jinak postavena. A jak už to v životě bývá, přišlo těžké zklamání. Tato novinka nebyl žádný „temný případ“ a vůbec jako celek postrádala temnotu. Stále jsem čekal a věřil, že nám to pěkně nandají na konec. Ale tam bylo jen překvapení běžného rodinného dramatu. Udála se tu jen (a pouze) jedna kriminální záležitost, a vlekla se 35 let ve třech časových rovinách. Ty roviny nebyly nic nového a neobvyklého, ale mělo se toho více dít. Nesnižuji tím závažnost počáteční události, ale na „temný případ“ toho bylo málo. Další linie se věnovala vztahu a manželství hlavního černého detektiva. Bylo toho moc na úkor té kriminálky. Opět jen další drama. Ani charisma obou detektivů nedosahuje úrovně předchozích řad. Myslím, že tady tvůrci moc spoléhali na popularitu seriálu a přitom zapomněli o čem to vlastně má být.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tak jsem se na tuto "dokonalost" a "mistrovské dílo" podíval a úplně nejvíc jsem se zhrozil z jednoznačného hodnocení. Tak do této party teda nechci patřit. Film mohl být, z mého pohledu, určitě lepší, kdyby byl jinak podán. Tato verze mě moc nebavila.

Londýnská pole (2018)

Možná přeháním s hodnocením. Není to za film jako takový, moc děje a umění tu není. Ale je tu spousta krásných obrázků, místy si hrající na umělecké. Je tu nádherná Amber Heard, které se muselo věnovat spousta lidí, aby předvedla obrovský šatník s úspornými kousky. A taky předvedla pěknou mrchu. Na její mužskou smečku se taky dobře dívá. Prostě je to zvláštní film, který potřebuje i vhodnou náladu. Překvapení na konec se dalo ke konci už tušit.

Deadwood (2004) (seriál)

Své pocity jsem popsal u jednotlivých řad. Zpracováním je toto dílo naprosto unikátní. Jen mi tam na závěr chyběl nějaký konec. A ten nebyl. Jen skončil jeden z mnoha dní v tomto zasraném městečku.

Deadwood - Série 3 (2006) (série)

Třetí řada jede v zaběhlých kolejích. Seriál baví a klidně by mohl být nekonečný. Zároveň na mě některé scény působily naprosto zbytečně a jakoby nastavované, aby se naplnila celá "metráž".

Šakal (1997)

Proč to všechno rozpitvávat a kritizovat, když to stejně všechny bavilo? Slušná a hlavně dobře obsazena kriminálka. 70%.

Policajtka (2001)

Možná dobré jako instruktážní film pro skupinové sezení, tolik oblíbené třeba v Americe. Jinak ztráta času.

Modlitba lovce (2017)

Začátek je až moc béčkový, ale pak to naštěstí přejde v běžné béčko a akční scény jsou dostačující pro zábavu bez dalších úvah.